Neslihan Dostoğlu Haberleri

Neslihan Dostoğlu haber, Neslihan Dostoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Neslihan Dostoğlu - 22.12.2020
"Osmanlı payitahtı"nda devletin idare merkezi "Bey Sarayı" gün ışığına çıkarılacak
Osmanlı'nın Kuruluş Dönemi'nde önemli bir yere sahip olan yapının ortaya çıkarılması için başlatılan projede, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Özer Ergenç, Prof. Dr. Feridun Emecen, Prof. Dr. Heat Lowry, Prof. Dr. Cemal Kafadar, Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Prof.
Neslihan Dostoğlu - 14.11.2019
Mekan 2019'un birincisi İKÜ'den
Mekan 2019'un birincisi İKÜ'den İSTANBUL - Bu yıl altıncı kez düzenlenen Mekan 2019 / İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması'nın sonuçları açıklandı. Yarışmanın birincilik ödülü İstanbul Kültür Üniversitesi'nden Dilay Dağlar'ın olurken, yarışmanın ikincisi Sina Ünal, üçüncüsü ise Merve Serttaş oldu. İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Mekan 2019 / İç Mimarlık Öğrencileri Ulusal Bitirme Projesi Yarışması'nın sonuçları açıklandı. İç Mimarlık Bölümü ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerini ortak bir platformda buluşturmak ve yapıcı bir rekabet ortamı oluşturmak amacıyla düzenlenen yarışmaya öğrenciler, bitirme projeleriyle katıldı. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'tan 52 öğrencinin katıldığı yarışmanın birincisi İKÜ'den Dilay Dağlar olurken, ikinci MEF Üniversitesi'nden Sena Ünal, üçüncü İstanbul Ticaret Üniversitesi'nden Merve Serttaş oldu. Mansiyon ödüllerini ise Kadir Has Üniversitesi'nden Çisem Nur Yıldırım, İzmir Ekonomi Üniversite'nden Lal Dalay ve Fatih Sultan Mehmet Üniversite'nden Ebru Dazkır aldı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri, İKÜ Ataköy Kampüsü'nde düzenlenen törenle; İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, İKÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, İKÜ Mimarlık Bölüm Başkanı Prof.
Neslihan Dostoğlu - 28.06.2019
Tarihi Çarşılar Federasyonunun 2. Genel kurul toplantısı Bursa'da yapıldı
Açılış konuşmalarından sonra Kültür ve Turizm Bakanı Sn.Mehmet Nuri Ersoy, Bakan Yrd. Nadir Alpaslan, Ak Parti Gnl.Bşk.Yrd. Çiğdem Karaaslan, Bursa Milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Efkan Ala, Mustafa Esgin, Refik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç, Yüksel Özkan, Lale Karabıyık, İsmet Büyükataman, İsmail Tatlıoğlu ve Çekül Bşk.Prof.Dr. Metin Sözen, Bşk.Yrd.Mithat Kırayoğlu, Bursa Unesco Alan Bşk. Prof.Dr. Neslihan Dostoğlu ve genel kurula katılamayan üye ve davetlilerden gelen kutlama telgraf ve mesajların bir kısmı okundu.
Neslihan Dostoğlu - 21.06.2019
Tarihi mirasta peyzaj yaklaşımları
ICOMOS Uluslararası Anıtlar ve Siteler Günü çerçevesinde organize edilen 'Mirası Korumak: Kırsal Peyzaj Alanlarında Güncel Yaklaşımlar' isimli panele; Büyükşehir Belediye Başkanvekili Süleyman Çelik, AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç ve Bursa Alan Başkanı Prof.Dr. Neslihan Dostoğlu da katıldı.
Neslihan Dostoğlu - 12.11.2018
Mekan 2018' Ödülleri Sahiplerini Buldu
İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü'nün ev sahipliğini üstlendiği ve gelenekselleşen 'Mekan 2018 Kolokyum, Ödül Töreni ve Sergi Açılışı' İKÜ Önder Öztunalı Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Marmara Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi arasında ödüllerin paylaşıldığı yarışmaya, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden 55 proje katıldı. Yarışmaya katılan projeler İKÜ'de sergilendi. Sergi sonrası düzenlenen ödül törenine İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Prof.
Neslihan Dostoğlu - 06.10.2018
İkü Öğrencileri İstanbul'un Göç Haritası'nı Çıkardı
İSTANBUL Kültür Üniversitesi (İKÜ), tema sponsorluğunu üstlendiği 4'üncü İstanbul Tasarım Bienali kapsamında Arter'de atölye çalışması düzenliyor. Türkiye'deki göçmen sayısının 5 milyona yaklaştığını söyleyen Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, "Bu hepimizin bir sorunu ve biz akademisyenler olarak kendi mesleğimiz açısından bunu nasıl ele alabileceğimizi düşünüyoruz; öğrencilerimize de düşündürmek istiyoruz" dedi.
Neslihan Dostoğlu - 27.09.2018
Göç Teması İki Farklı Sergide Hayat Buldu
İKÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi'nin gerçekleştirdiği "Göç Kültürü ve Sanat" ile İKÜ Mimarlık Fakültesi'nin düzenlediği "Göç Kültürü ve Mekan" sergileri, üniversitenin Ataköy Yerleşkesi'nde düzenlenen törenle açıldı.Törene, İKÜ Mütevelli Heyet Başkanı Dr. Bahar Akıngüç Günver, Rektör Prof. Dr. Erhan Güzel, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.
Neslihan Dostoğlu - 25.09.2018
2018-2019 Sanat Yılı ve İstanbul Tasarım Bienali Etkinliklerinin Açılışı Gerçekleştirildi
'GÖÇÜN KÜLTÜRÜ/KÜLTÜRÜN GÖÇÜ' PANELİ YAPILDI 'Göçün Kültürü/Kültürün Göçü' başlıklı, moderatörlüğünü İKÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu'nun üstlendiği panele konuşmacı olarak İGAM İltica ve Göç Çalışmaları Merkezi Başkanı Metin Çorabatır, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Neslihan Dostoğlu - 13.08.2018
İznik Unesco Daimi Listesi Yolunda
"İznik bu yolda ilerleyecek" UNESCO Bursa Alan Başkanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İznik'in geçici miras listesinde yer aldığını anımsatarak, "Benim umudum Bursa'nın bu değerli yerleşim yerinin UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmesidir.
Neslihan Dostoğlu - 21.06.2018
Bursa'nın Unesco'ya Kabul Edilişinin 4. Yıl Dönümü Kutlandı
Panelin oturum başkanlığını Bursa Alan Başkanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu yaptı.
Neslihan Dostoğlu - 02.05.2018
Bursa'nın Değerleri Turizm İle Öne Çıkacak
UNESCO Bursa Alan Başkanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu ise UNESCO hakkında bilgi verdiği toplantıda, Bursa'nın UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giriş süreci ve avantajları ile ilgili bir sunum yaptı.
Neslihan Dostoğlu - 06.02.2018
"Louis Kahn Bize Ne Söyler?"
Doç. Dr. Funda Uz ve Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu'nun katılımıyla gerçekleşecek etkinlik sanatçı ve mimar Louis Kahn'a kulak vererek, bugün ondan neler öğrenilebileceğini tartışmaya açıyor.
Neslihan Dostoğlu - 03.01.2018
Bana Bak! ve Louis Kahn'a Yeni/den Bakış
"LOUIS KAHN'A YENİ/DEN BAKIŞ: Cemal Emden Fotoğrafları- Çizimler ve Resimler" sergisine eşlik eden ve yine tasarımını Bülent Erkmen'in gerçekleştirdiği katalog, N. Müge Cengizkan, Jale Erzen, Ahmet Gülgönen, Gönül Aslanoğlu Evyapan, Neslihan Dostoğlu, Cengiz Yetken, Yıldırım Yavuz, Orhan Özgüner'in metinlerini bir araya getirmenin yanı sıra, Kahn'ın Türkçeye ilk kez çevrilen kült metinlerini de içeriyor.
Neslihan Dostoğlu - 14.12.2017
Bana Bak! ve Louis Kahn'a Yeni/den Bakış
"LOUIS KAHN'A YENİ/DEN BAKIŞ: Cemal Emden Fotoğrafları- Çizimler ve Resimler" sergisine eşlik eden ve yine tasarımını Bülent Erkmen'in gerçekleştirdiği katalog, N. Müge Cengizkan, Jale Erzen, Ahmet Gülgönen, Gönül Aslanoğlu Evyapan, Neslihan Dostoğlu, Cengiz Yetken, Yıldırım Yavuz, Orhan Özgüner'in metinlerini bir araya getirmenin yanı sıra, Kahn'ın Türkçeye ilk kez çevrilen kült metinlerini de içeriyor.
Neslihan Dostoğlu - 21.09.2017
Vitra İle Kentin Hayalleri Bursa'da Gerçekleştirildi.
Kentlerin ihtiyaç, beklenti ve hayallerine odaklanan tartışma dizisi VitrA ile Kentin Hayalleri'nin 7. durağı Bursa oldu. Bursa'nın Hayali: Kent Parkları ve Yeşil Rotalarla Doğasını Hatırlamak başlıklı panel, 19 Eylül'de Sanat Mahal'de gerçekleştirildi. Moderatorlüğünü Yekta Kopan'ın yaptığı etkinliğe; İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Mimar Selçuk Avcı ve Oyuncu Mert Fırat konuşmacı olarak katıldı.
Neslihan Dostoğlu - 16.05.2017
Unesco Dünya Miras Alanları ve Kültür Turizmi Paneli
" Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmemizi kutluyoruz" Bursa Alan Başkanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu da kentin 2014'te UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girdiğini hatırlattı.
Neslihan Dostoğlu - 17.11.2016
Mültecilerin Yerleşim Sorunları Masaya Yatırılıyor
"TÜRKİYE'DEKİ MÜLTECİLERİN YÜZDE 10'U KAMPLARDA YAŞIYOR" Mültecilerin yaşam alanların önemine değinen İKÜ Mimarlık Bölümü Başkanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Türkiye'deki mültecilerin sadece yüzde 10'unun kamplarda yaşadığına dikkat çekti.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Neslihan Dostoğlu Haberleri | Neslihan Dostoğlu Kimdir - Haberler - Neslihan Dostoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Neslihan Dostoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Osmanlı payitahtında devletin idare merkezi Bey Sarayı gün ışığına çıkarılacak
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 11:57:44. #1.16#

title