NECİP NASIR Biyografisi, NECİP NASIR kimdir?

Necip Nasır Biyografisi

Doğum Yeri : Bitlis/ Türkiye
Doğum Tarihi : 12.12.1959 -

 Necip Nasır

12.12.1959 yılında Bitlis'te doğdu.

İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de Altındağ Şehitler İlkokulu, İkiçeşmelik Hürriyet Ortaokulu, Namık Kemal Lisesi ve İnönü Lisesi’nde, yükseköğrenimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Teknikerliği Bölümü ve Dicle Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

9 yaşında ailesi ile Bitlis’ten İzmir’e göç etmiş ve ilkokul 3. sınıfta iş hayatına atılmıştır.

Eğitimini sürdürürken başlayan iş hayatında; işportacılık, bakkallık, otel İşletmeciliği, manifaturacılık, taksi dolmuş işletmeciliği, eski ev eşyası alım satım işi, lokanta ve kahve işletmeciliği ve üniversite mezuniyeti sonrası şantiye şefliği yapmıştır. Daha sonra kardeşleri ile inşaat ve sağlık sektörlerinde faaliyetlerde bulunan Nasır Şirketler Grubu’nu kurmuştur. Halen Nasır Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Müteahhitler Federasyonu ve Kızılay Karabağlar Şube'lerinin kurucusudur.

Bu iki kuruluşun başkanlık görevlerinin yanı sıra Ankara’da kurucularından olduğu İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkan Vekili, TOBB’da kurulan İnşaat Müteahhitleri Meclis Başkan Vekili ve İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesidir. Ayrıca, İzmir MÜSİAD Danışma Kurulu Üyesi, İZSİAD Danışma Kurulu Üyesi, TÜMSİAD, ASKON, İnşaat Mühendisleri Odası ve Mimar ve Mühendisler Grubu Üyesidir.

Evli ve 2 kız, 1 erkek çocuk sahibidir.

Ak Parti 27. dönem İzmir 2. bölge 3. sıra milletvekili adayıdır.

Necip Nasır haberleri için tıklayın