Nazım Alpman Haberleri

Nazım Alpman haber, Nazım Alpman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nazım Alpman - 06.02.2019
Karadeniz 5. Kitap Fuarı Etkinlik Programı Açıklandı
Karadeniz 5. Kitap Fuarı'nda, aralarında İnci Aral, İlber Ortaylı, Mine Söğüt, Yılmaz Özdil, Ercan Kesal, Sinan Meydan, Akın Birdal, Nazım Alpman, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Şimşirgil, Arif Keskiner, Zeynep Aliye, Koray Avcı Çakman, Aret Vartanyan, Nazlı Karabıyıkoğlu, Mete Yarar, Sevgi Özel, Murat Tavlı, Füsun Çetinel, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Saymaz ve Reis Çelik'in de bulunduğu pek çok değerli yazar, şair ve bilim insanı okurlarıyla buluşacak.
Nazım Alpman - 12.03.2018
Tuluhan Tekelioğlu "Yapabilirsin" Diyor!
İnci Aksoy, Nazım Alpman, Ege, Nebil Özgentürk, Belgin Akın, Nur Batur, Salih Keçeci , Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer, CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın da davetliler arasında yer aldığı gecede , kitabın içindeki kadın kahramanlardan Kars ın ilk kasın girişimcisi Nuran Özyılmaz, Bir plastik bardaklar öğrencilerine sevgiyi aşılayan müzik öğretmeni Ece Apaydın, propolisi keşfederek çocuğunun hayatını kurtaran gıda mühendisi Aslı Tanuğur da yer aldı.
Nazım Alpman - 23.10.2017
Belgesel Film ve Sosyoloji Atölyesi" 5 Kasım'da Başlayacak
İstanbul Şehir Üniversitesi Dragos ve Altunizade yerleşkelerinde yapılacak atölyeye, yönetmen Derviş Zaim, Alev Erkilet, Cihan Aktaş, Ümit Aktaş, Coşkun Aral, Mete Çubukçu, Rıdvan Akar, Nazım Alpman ve Lütfü Bergen gibi isimler de konuk olacak.
Nazım Alpman - 07.03.2017
Belgesel Film Atölyesi" 15 Mart'ta Başlayacak
Yönetmen Derviş Zaim ile belgesel yapımcısı Rıdvan Akar'ın katılacağı programda ayrıca sosyolog Doç. Dr. Alev Erkilet, gazeteci-yazar Cihan Aktaş, yazar Lütfi Bergen ve Sebahattin Öktem, senarist Tarık Tufan, gazeteci-yazar Nazım Alpman ve gazeteci Suat Köçer de yer alacak.
Nazım Alpman - 12.10.2016
Vedat Türkali Şişli'de Anılacak
Boğaziçi Caz Korusu'nun konseriyle başlayacak geceye kızı Deniz Türkali, oğlu Barış Pirhasan, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Akın Birdal, Türkan Elçi, Rakel Dink, Firat Ceweri, Meltem Cumbul, Ertem Göreç, Gülten Kaya, Menderes Samancılar, Mustafa Kemal Erdemol, Fikret Başkaya ve Lal Laleş konuşmacı olarak katılacak. Mert Fırat, Barış Pirhasan, Orhan Kaya usta edebiyatçı Türkali'nin şiirlerini seslendirirken, Onur Akın, Adile Yadırgı, Metin Kaplı ve Nevzat Karakış kısa birer dinleti sunacak. Gecede, Nazım Alpman tarafından hazırlanan Vedat Türkali belgeselinin de gösterimi yapılacak.
Nazım Alpman - 28.09.2016
Vedat Türkali Ataşehir'de Anılacak
Bu yıl festival, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Vedat Türkali için hazırlanan saygı gecesi ile açılacak. Festival 1 Ekim Cumartesi günü Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu'nda saat 19.30'da Metin & Kemal Kahraman konseri ile başlayacak. Gecede yönetmenliğini Nazım Alpman'nın yaptığı "Vedat Türkali" belgeseli gösterilecek.
Nazım Alpman - 19.04.2016
Duygu Asena'nın Doğum Günü Kadir Has Üniversitesi'nde Kutlandı
HUKUKTA, GAZETECİLİKTE, CİNSELLİKTE KADIN Prof. Dr. Sevda Alankuş moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda konuşmacı olarak ise ünlü gazeteciler Zeynep Oral, Yazgülü Aldoğan, Derya Sazak ve Nazım Alpman yer aldı.
Nazım Alpman - 14.04.2016
Duygu Asena'yı Doğum Gününde Yeniden Düşünmek
"Kahramanlar Hep Erkekti" başlıklı ikinci panelde Asena'nın meslaktaşları ve yakın çalışma arkadaşları olan gazeteciler Derya Sazak, Nazım Alpman, Yazgülü Aldoğan ve Zeynep Oral söz alacaklar.
Nazım Alpman - 12.04.2016
Tgc Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Sahiplerin Buldu
Ödül: TV Belgesel Dalında: Cengiz Özkarabekir 28 Şubat 2015 tarihinde Bugün TV'de yayınlanan "Çıldırö belgeseli ile ödüle değer bulundu. Övgü: Nazım Alpman 1 Ekim 2015 tarihinde İz TV'de yayınlanan "Yakın Tarih Kuşağı-1915 Tehcir Yoluö belgeseli ile övgüye değer görüldü.
Nazım Alpman - 04.04.2016
Ankara Uluslararası Film Festivali
Gazeteci ve yazar kimliğinin yanı sıra belgeselci olarak da tanınan Nazım Alpman, TRT Belgesel Programlar Bölümü'nde yapımcı Mihriban Sezen, uzun yıllar editörlük ve eleştirmenlik yapan, birçok filme imza atan Necati Sönmez ile festivalde interaktif belgeselciliğe dair bir atölye de düzenleyecek olan Mine Gencel Bek, yarışma belgesellerini değerlendirecek diğer isimler arasında yer alıyor.
Nazım Alpman - 24.03.2016
Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri'ni Alanlar Açıklandı
Övgü: Kenan Taş CNN Türk’te 26 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan “Türkiye-Irak-Suriye Üçgeninde Neler Yaşanıyor” konulu haber programıyla övgüye değer görüldü. Ayrıca Mete Çubukçu 19 Ocak 2015 tarihinde Pasaport “Almanya’da Irkçı Bir Hareketin Anotomisi: Pegida” konulu haber programıyla övgüye değer görüldü. Ödül: TV Belgesel Dalında: Cengiz Özkarabekir 28 Şubat 2015 tarihinde Bugün TV’de yayınlanan “Çıldır” belgeseli ile ödüle değer bulundu. Övgü: Nazım Alpman 1 Ekim 2015 tarihinde İz TV’de yayınlanan “Yakın Tarih Kuşağı-1915 Tehcir Yolu” belgeseli ile övgüye değer görüldü.
Nazım Alpman - 24.03.2016
Tgc Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Açıklandı
Övgü: Nazım Alpman 1 Ekim 2015 tarihinde İz TV'de yayınlanan "Yakın Tarih Kuşağı-1915 Tehcir Yolu" belgeseli ile övgüye değer görüldü.
Nazım Alpman - 24.03.2016
Tgc Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Açıklandı
Övgü: Nazım Alpman 1 Ekim 2015 tarihinde İz TV'de yayınlanan "Yakın Tarih Kuşağı-1915 Tehcir Yolu" belgeseli ile övgüye değer görüldü.
Nazım Alpman - 18.12.2015
Cihan Haber Ajansı Gündemi
- Milli Güvenlik Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. (14.00-Ankara) POLİTİKA - HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDK Eş Sözcüsü Ertuğrul Kürkçü, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle ile DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Diyarbakır'da sürece ilişkin bir basın toplantısı düzenleyecek. (11.00-Diyarbakır) - TBMM’nde CHP, HDP ve MHP milletvekilleri basın toplantısı düzenleyecek. - CHP milletvekili Mustafa Ali Balbay, ülke geleceğine ilişkin basın açıklaması yapacak. (09.00-Ankara) EKONOMİ - Asgari Ücret Tespit Komisyonu, üçüncü toplantısını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nda (TİSK) gerçekleştirecek. (14.00-Ankara) - Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), ‘Türkiye Kömür Madenciliği Sektöründe Sözleşmesel Düzenlemeler’ başlıklı raporu açıklayacak. (10.00-Ankara) - Bursa Skal Kulübü koordinatörlüğü ve ev sahipliğinde, TÜRSAB, GÜMTOB, BURO, BUSAT iş birliği, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, BTSO ve Uludağ Üniversitesi katkılarıyla, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 2. Bursa Turizm Zirvesi ve Sergisi ile 4. Bursa Turizm Sempozyumu başlıyor. (09.30-Bursa) DÜNYA - Uluslararası Suriye’ye Destek Grubu’nun üçüncü toplantısı Newyork’da yapılacak. Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katılacak. (NewYork) - Avrupa Birliği zirvesi sona erecek. (Brüksel) - Avrupa Grand Prix adı altında ilk kez Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenecek yarışın son hazırlıkları konusunda basın toplantısı düzenlenecek. (Bakü) GÜNCEL - Silivri Cezaevi önünde tutuklu gazeteciler için devam eden ‘umut’ nöbetine; piyanist ve bestekar Cumhuriyet gazetesi yazarı Fazıl Say, Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, gazeteciler Tuluhan Tekelioğlu ve Nazım Alpman devam edecek.
Nazım Alpman - 12.12.2015
6. İnsan Hakları Film Günleri Devam Ediyor
Türkiye İnsan Hakları Vakfı (TİHV) İzmir Temsilciliği ile Ege Üniversitesi (EÜ) İletişim Çalışmaları Topluluğunun işbirliğiyle düzenlenen teması ''Yaşam Hakkı'' ve ''Barış'' olarak belirlenen 6. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri Fransız Kültür Merkezi Sinema Salonu'nda devam ediyor. Sırasıyla "Emad Burnat ve Guy Davini'nin; 5 Kırık Kamera", Rita Ender'in; Son sözcükler", "Aslı Özarslan'ın; Ada 36", "Patricio'nun; Salvador Allende" ve "Nazım Alpman'ın; 1915 techir yolu" isimli belgesellerin gösterildiği ikinci günün sonunda "1915 techir yolu" isimli belgeselin yönetmeni Nazım Alpman ve Son Sözcükler belgeselinin yönetmeni Rita Ender ile söyleşi gerçekleştirildi.
Nazım Alpman - 05.12.2015
Tan Baskınının 70. Yılında Gazetecilere Dayanışma Çağrısı
Sergiye; Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Önceki Başkan Orhan Erinç, Genel Sekreter Sibel Güneş, Genel Sekreter Yardımcıları Ahmet Özdemir ve Niyazi Dalyancı, Tarih Vakfı Başkanı Işık Tamdoğan ve Sertel ailesi adına Tia (Atiye) O'Brien, Hürriyet Gazetesi Yayın Danışmanı ve yazarı Doğan Hızlan, Radikal Yazarı Altan Öymen, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Yasemin İnceoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Zafer Toprak, Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi Mahmut Çınar, Tarihçi-Yazar Orhan Karaveli, araştırmacı-yazar Ayşe Hür, Nazım Alpman, Doğan Hızlan İpek-Oral Çalışlar’ın da aralarında bulunduğu 100'e yakın çok davetli katıldı.
Nazım Alpman - 01.04.2015
Tgc Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri Açıklandı
TV Belgesel Dalında: Nazım Alpman İz TV'de Ekim 2014 tarihinde yayınlanan "Yakın Tarih-Resmi Canlar Ulucanlar" belgeseli ile ödüle değer bulundu.
Nazım Alpman - 01.04.2015
Tgc 'Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri' Açıklandı
TV Belgesel Dalında: Nazım Alpman İz TV’de Ekim 2014 tarihinde yayınlanan “Yakın Tarih-Resmi Canlar Ulucanlar” belgeseli ile ödüle değer bulundu.
Nazım Alpman - 25.02.2015
18. Metin Göktepe Ödülleri Başvuruları Başladı
ÖDÜL JÜRİSİ Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri'nde kazananları bu yıl şu isimlerden oluşan Jüri belirleyecek: Yazgülü Aldoğan, Melda Onur, Celal Başlangıç, Erol Önderoğlu, Fikret İlkiz, Kamil Tekin Sürek, Amberin Zaman, Belma Akçura, Murat Sabuncu, Hilmi Hacaloğlu, Başak Şengül, Nazım Alpman, Yalçın Doğan, Hüseyin Aykol.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Nazım Alpman Haberleri | Nazım Alpman Kimdir - Haberler - Nazım Alpman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nazım Alpman kimdir, hayatı ve biyografisi. Maltepe Kitap Fuarı'na 12 Eylül damgası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 31.07.2021 12:38:59. #1.13#

title