Mustafa Köse Kimdir? - Mustafa Köse Hayatı ve Biyografisi

Haberler
Haberler

Mustafa Köse Biyografisi

Mustafa Köse
Doğum Yeriİstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi27.06.1977 / 1.01.1900

Mustafa Köse Kimdir ?

Mustafa Köse,27 Haziran 1977, Türk avukat ve siyasetçi.

Mustafa Köse 27 Haziran 1977 tarihinde Süleyman Bey ve Emin Hanım'ın çocuğu olarak İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde doğdu.İlk, orta ve lise öğrenimini Antalya'da tamamlamasının ardından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2001 yılından itibaren serbest avukat olarak çalıştı. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Yeryüzü Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Evli ve üç çocuk babası olan Köse, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Siyasi kariyerine Adalet ve Kalkınma Partisi'nde (AK Parti) başlayan Köse, AK Parti Antalya Gençlik Kolları'nda İl Başkan Yardımcılığı yaptı. Haziran 2006 tarihinde yapılan kongrede İl Ana Kademe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. İl Yönetim Kurulu üyesi olarak eğitim çalışmalarında görev aldı. 2007 yılında Hüseyin Samani'nin il başkanlığına atanmasının ardından Teşkilat Başkanlığı görevine başladı. Şubat 2011 tarihinde Hüseyin Samani'nin milletvekili adaylığı için istifa etmesi üzerine Genel Merkez tarafından İl Başkanı olarak görevlendirildi. 10 Haziran 2012 tarihinde yapılan 4. Olağan İl Kongresi'nde yeniden İl Başkanlığı görevine seçildi. 11 Ocak 2015 tarihinde Köse, milletvekilliği adaylığı için Antalya İl Başkanlığı görevinden istifa etti.

İstifasının ardından Köse, hiçbir siyasi parti tek başına iktidar olabilmek için gerekli olan 276 sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti Antalya milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar AK Parti Antalya milletvekili olarak meclise giren Mustafa Köse, günümüzde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonu Üyesidir. Brezilya Dostluk Grubu Başkanı olan Köse, MKYK Üyesi seçilmeden önce AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürdü.

Köse, AK Parti 27.dönem Antalya milletvekili adayı olarak gösterilmiştir.


title