MUSTAFA KAMAR HABERLERİ

Mustafa Kamar haber, Mustafa Kamar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa Kamar

Mustafa Kamar

Doğum Yeri Niğde / Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Mustafa Kamar Kimdir ?

1973 yılında Niğde'de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Niğde'de tamamladıktan sonra, 1994 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü'nde polis memuru olarak göreve başladı. Adana, Osmaniye, Adıyaman illerinde görev yaptı. Son 15 yıldır Kayseri İli'nde polis memuru olarak görev yapmaktayken bu görevinden ayrılarak belediye başkan aday adaylığını açıkladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mustafa Kamar - 19.03.2021
Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Kamar: "Ekonomi reformlarına tam destek veriyoruz"
Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, "Mücevher ihracatını artırmak ve ekonomiye daha fazla katma değer sağlayabilmemiz için açıklanan ekonomi reformlarının uygulanabilmesi adına her türlü desteği vermeye hazırız." ifadelerini kullandı.
Mustafa Kamar - 22.02.2021
Türkiye'nin ilk sanal mücevher etkinliğine 90 ülke katıldı
Açıklamada görüşlerine yer verilen Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, JOIN: Jewellery Online International Network uygulaması ile toplam 90 ülkeden 850 satın almacıyı, 52 Türk markası ile bir araya getirerek 350 ikili görüşmeye zemin hazırladıklarını aktardı.
Mustafa Kamar - 16.02.2021
Türkiye'nin ilk sanal mücevher etkinliği "JOIN: Jewellery Online International Network" başladı
Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar da dünyanın beş büyük mücevher pazarından biri olan Türkiye'nin salgın sebebiyle iç ve dış piyasada olumsuz etkilere maruz kaldığını vurgulayarak şu değerlendirmelerde bulundu: "Son 100 yıldır ilk kez meydana gelen ve tüm insanlığın yaşam biçimini kökten etkileyen bu salgın, gözle görülüp elle dokunularak satın almasına karar verilen mücevheri dahi, sanal ortamlarda satın alma etkinlikleri düzenlemeye itti.
Mustafa Kamar - 07.02.2021
GÜNDEM / 7 Şubat 2021
(El Rayyan/21.00/18.00) ÖZEL HABER 1- YATIRIMCILARA ALTIN FIRSATLAR - Bakan Pekcan, yabancılara "ihtisas serbest bölgeleri"ne yatırım davetinde bulundu: "İlk olarak yazılım ve bilişim sektörü için uygulamaya geçirdiğimiz 'ihtisas serbest bölgeleri' modelini ilerleyen dönemlerde diğer yüksek teknolojili ve katma değeri yüksek sektörler için genişletmeyi planlıyoruz. Tüm yatırımcıları ihtisas serbest bölgelerimizde yatırım yapmaya davet ediyorum" "Yenilikçilik, özgün tasarım ve inovasyon kabiliyetlerimiz hızla yükselmektedir. Yabancı yatırımcıların Türkiye'nin bu özelliklerini iyi okuyabilmesi kendileri açısından faydalı olacaktır" "Türkiye'nin daha fazla doğrudan yatırımcı çekerek, dünyanın stratejik tedarikçilerinden birisi olmasını amaçlıyoruz" (Merve Özlem Çakır/Ankara) 2- Ocakta en fazla ihracat artışına mücevher sektörü imza attı Mücevher sektörünün ihracatı geçen ay 13,4'lük artışla yaklaşık 331 milyon dolar olarak gerçekleşti Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Kamar: "Hem dövizle yapılan ihracatı hem de dahilde işleme rejimi ile birlikte yapılan gönderimi topladığımız zaman geçen yıla göre yüzde 49'luk artışımız var, bu şekilde ihracatımız 814 milyon dolara çıkıyor" "TİM verilerine göre yaptığımız ihracata bakıldığında, Türk mücevhercisinin yoğun şekilde ihracata başladığını söyleyebiliriz.
Mustafa Kamar - 29.01.2021
Türkiye'nin ilk sanal mücevher etkinliği 16 Şubat'ta başlayacak
Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, "Aylar süren çalışmalarımız sonucunda dünyada benzeri olmayan en iyi sanal canlı satış organizasyonu 'JOIN: Jewellery Online International Network'ü duyurmaktan gurur duyuyoruz.
Mustafa Kamar - 15.09.2020
Mücevher ihracatının liderleri ödüllendirildi
"Mücevher, pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında geliyor" Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Kamar da sektör olarak çok büyük ekonomik krizler, bunalımlar, kur dalgalanmaları, arz-talep dengesinde daralmalar yaşadıklarını ancak hepsinden büyüyerek çıktıklarını ifade ederek, şunları kaydetti: "Ancak sektörümüzü bu yıl olduğu kadar, hiç bu kadar zora girdiğini, fabrikalarımızın 6-7 ay kapalı olduğunu görmedim.
Mustafa Kamar - 08.09.2020
Müslüman alimler, "İsrail'le normalleşmenin haram olduğu" yönünde fetva yayınladı
Metne imza atan alimler arasında Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Ahmed er-Raysuni, Genel Sekreteri Ali el-Karadaği, Başkan Yardımcısı İsam el-Beşir, Mütevelli Heyeti Üyeleri Ali es-Salabi ile İkrime Sabri, Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Singapur İslam Alimleri Konseyi Başkanı İzal bin Mustafa Kamar, Mısırlı İslam alimi Zalul en-Neccar, Yemenli alim Abdullah ez-Zindani ve Suriye İslam Konseyi Başkanı Usame Abdulkerim er-Rifai de bulunuyor.
Mustafa Kamar - 16.06.2020
Mayısta 517 milyon dolarlık mücevher ihraç edildi
"Mücevher sektörü toplam 1 milyon kişinin geçimini sağladığı stratejik sektör" Açıklamada görüşlerine yer verilen Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, mücevher sektörünün, 35 bin kuyumcu ve 6 bin üreticisiyle birlikte toplam 1 milyon kişinin geçimini sağladığı stratejik bir sektör olduğunu belirterek, pandemiyle birlikte ana ihracat pazarları Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Orta Doğu gibi bölgelerle ticari ilişkilerinin kesildiğini aktardı.
Mustafa Kamar - 03.03.2020
Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Kamar: "Yeni düzenleme ile güç kazandık"
Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, Resmi Gazete'de yayınlanan "5 kilograma kadar işlenmemiş altının yolcu beraberinde Türkiye'ye getirilebilmesi" düzenlemesi hakkında, "Yeni düzenleme ile güç kazandık.
Mustafa Kamar - 13.01.2020
Türkiye'nin Değerleri Ödül Töreni'nde buluştu
Activa Tanıtım Organizasyon Kurucusu Pınar Erez ev sahipliğinde düzenlenen törene; Ayşecan Özyeğin Oktay, Demet Sabancı Çetindoğan, Feryal Gülman, Suzan-Turgut Toplusoy, Birleşik Markalar Derneği Başkanı Sinan Öncel, Roberto Bravo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, Bimoji CEO'su Emir Bahadır, Gamze Cizreli, Saffet Emre Tonguç ve Ender Saraç gibi iş, siyaset ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.
Mustafa Kamar - 10.01.2020
Mücevher ihracatı 2019'da 7,2 milyar dolara ulaştı
Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, geçen sene Suudi Arabistan ve Hong Kong'dan Miami'ye kadar dünyanın dört bir yanına giderek o bölgelerdeki mücevher alıcıları ile bir araya geldiklerini belirterek, 7,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Mustafa Kamar - 06.11.2019
Mücevher ihracatı ekimde 267,3 milyon dolar oldu
"Sektör olarak ihracatta iyi bir performansa sahibiz" Açıklamada görüşlerine yer verilen Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, mücevher ihracatında bu yılki hedeflerinin yaklaşık 3,5 milyar dolarını 10 ayda yakaladıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Ulaştığımız bu miktar, gelecek bir yıl için belirlediğimiz 6 milyar dolar ihracat hedefine doğru emin adımlarla ilerlediğimizin göstergesidir.
Mustafa Kamar - 19.10.2019
BMD Başkanlığı'na yeniden Sinan Öncel seçildi
BMD üyesi markaların Temmuz 2019 itibarıyla yurt dışında toplam 4 bin 396 mağazası bulunduğunu hatırlatan Öncel, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yurt dışında bir yandan mağaza sayımızı arttırırken diğer taraftan 'sınır ötesi e-ticaret'teki payımızı da büyüteceğiz. Dünyada 2016'da 401 milyar dolar olan, 2020'de ise 994 milyar dolara ulaşacağı öngörülen sınır ötesi e-ticarette giyim, ayakkabı, züccaciye ve kozmetik ürünlerinin büyük payı bulunuyor. e-ticaret platformları üzerinden Türk markaları Birleşmiş Milletler'e üye 193 ülkeye yüksek katma değerli ürün ihraç ediyor. Küçük ada devletleriyle birlikte e-ticaret yapılan ülke sayısı 230'a kadar çıkıyor. Mevcut harcama eğilimleri bu kategorilerde büyük başarılara imza atan BMD üyesi markalarımızın önünde çok büyük fırsatlar olduğunu gösteriyor. Biz de bu fırsatları hem 'yerel' hem de 'sınır ötesi' pazarlarda en iyi şekilde değerlendirerek markalarımızın cirolarında e-ticaretin çarpan etkisi yapması için çaba göstereceğiz." BMD Olağanüstü Genel Kurulu'nda belirlenen yeni Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Etik Kurul üyeleri şöyle: "Başkan Sinan Öncel, Başkan Yardımcısı Hüseyin Şeynova, Başkan Yardımcısı İsmail Kutlu, Başkan Yardımcısı Serdar Sunay, Başkan Yardımcısı Suzan Toplusoy, Alihan Hotiç, Fatih Akbacakoğlu, Hilal Suerdem, Jaklin Güner, Mete Sönmez, Mete Yurddaş, Murat Zaim, Mustafa Kamar, Nejdet Ayaydın, Osman Arar, Oya Sener, Ömer Taviloğlu, Seyid Nebati, Volkan Atik, Zeynep Doğan, Fatih Karaca, Nüket Filiba, Tolga Tatari, Yiğit Akgün, Zeynep Selgur.
Mustafa Kamar - 10.10.2019
Mustafa kamar: 2023 ihracat hedefimiz 12 milyar dolar
MÜCEVHER İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, Türkiye'nin dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olduğunu söyledi.
Mustafa Kamar - 10.10.2019
Mustafa kamar: 2023 ihracat hedefimiz 12 milyar dolar
MÜCEVHER İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar, Türkiye'nin dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olduğunu söyledi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Kamar Haberleri | Mustafa Kamar Kimdir - Haberler - Mustafa Kamar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa Kamar kimdir, hayatı ve biyografisi. Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Kamar: Ekonomi reformlarına tam destek veriyoru
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 21:01:59. #1.14#

title