Mustafa İzzet Efendi Haberleri

Mustafa İzzet Efendi haber, Mustafa İzzet Efendi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mustafa İzzet Efendi - 26.04.2021
TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Türk ve İslam Eserleri Müzesi, zengin koleksiyonlarıyla tarihe ışık tutuyor (2)
Osmanlı İmparatorluğu döneminde açılan son müze olma özelliğini taşıyan Türk ve İslam Eserleri Müzesi (TİEM), erken İslam, Osmanlı ve Selçuklu dönemi koleksiyonlarıyla bilim ve tarih dünyasına ışık tutuyor.
Mustafa İzzet Efendi - 07.10.2020
Kuveyt Türk'ten yeni eser: Ayasofya'nın Nişânesi-Kazasker Mustafa İzzet
Kuveyt Türk tarafından çıkarılan "Ayasofya'nın Nişanesi - Kazasker Mustafa İzzet" adlı eserde, 19. yüzyılın hat ve musiki üstatlarından olan ve Ayasofya Camii'nin meşhur levhalarını yazan Kazasker Mustafa İzzet Efendi'nin hayat hikayesi ve eserleri okuyucuyla buluşuyor.
Mustafa İzzet Efendi - 04.10.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Sempozyumu
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen "Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Sempozyumu"nun son gününde "Ayasofya ve Sanat" konusu ele alındı.
Mustafa İzzet Efendi - 21.08.2020
Beşiktaş'ta yağış nedeniyle yol çöktü
Sabah saatlerinden itibaren etkili olan yağış nedeniyle Beşiktaş'ta iki sokakta yol çöktü.
Mustafa İzzet Efendi - 17.03.2020
Hakemli kültür, sanat, medeniyet dergisi "Lale" çıktı
Geleneksel sanatların yaşatılması ve tanıtılması konusunda çalışmalar yürüten Geleneksel Sanatlar Derneği, kültür, sanat ve medeniyet başlıklarında içeriklerin yer alacağı hakemli dergi "Lale"nin ilk sayısını yayımladı.
Mustafa İzzet Efendi - 26.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
KARAKÖY'DEKİ KADINLARA SALDIRI DAVASI BAŞLADI (1)Haber: Özden ATİK / İstanbul DHA- KARAKÖY'de 19 yaşındaki iki başörtülü kadından birine saldırdığı, ayrıca her ikisine yönelik hakaret ve tehditte bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Semahat Y., hakim karşısına çıktı.
Mustafa İzzet Efendi - 26.12.2019
(havadan görüntülerle) - İSTANBUL'UN HAVASINI GÖSTEREN KULE
191 yıl önce İstanbul'daki yangınları gözetlemek izin yapılan Beyazıt Yangın Kulesi yıllardır hava durumunu gösteriyor.
Mustafa İzzet Efendi - 29.05.2019
158 yıllık hat tablosu 55 bin liraya satıldı
"Osmanlı ve Karma Sanat Eserleri" müzayedesinde, siyah zemin üzerine zerendud tekniği ile tatbik edilmiş, celi sülüs hat yazılı, 1861 tarihli tablo 55 bin lirayla satıldı.
Mustafa İzzet Efendi - 29.05.2018
Bursa'nın Ayasofya'sı Ulu Cami
Yıldırım Bayezid tarafından 1396-1399 yıllarında 20 kubbeli olarak Osmanlı'nın ilk başkenti Bursa'da yaptırılan, Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi, Mescid-i Aksa ve Emeviye Camisi'nden sonra "en yüksek mertebeli mabet" olarak bilinen 600 yıllık Ulu Cami, ihtişamıyla yüzyıllara meydan okuyor.
Mustafa İzzet Efendi - 25.02.2018
İran'da Türk Hat ve Tezhip Sanatları Anlatılacak
Türk hat sanatı üzerine araştırmalarıyla bilinen Prof. Dr. Uğur Derman ve Türk tezhip sanatı ustası ve araştırmacısı Prof. Dr. Fatma Çiçek Derman, İran'da konferans verecek.
Mustafa İzzet Efendi - 02.03.2016
Türk Müziğinin Meseleleri" Konferansı
Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Çoban, Batı hayranlığının Türk musikisini olumsuz etkilediğini belirterek, "Osmanlı'dan gelen Türk musikisinin yasaklandığı bir dönem yaşandı.
Mustafa İzzet Efendi - 12.01.2015
Topkapı Müzesinde Açılış Töreni
Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Başbakanlığımız döneminde olduğu gibi bundan sonra da tarihimize ve ecdadımıza ait eserlerin yurtiçinde ve dışında sahiplenilmesi, tamiri ve ayağa kaldırılması konusundaki çalışmaları yakından takip etmeyi sürdüreceğiz" "Vakıflar Genel Müdürlüğünün Vakıfbank'taki hissesi yaklaşık yüzde 60. Bu, bugünkü rakamla 10 milyar doları aşıyor.
Mustafa İzzet Efendi - 21.10.2014
107. Mushaf'ını Yazarken Vefat Eden Hattat
Zeytinburnu'nun Ebedi Sakinleri söyleşi dizisi ile her ay Merkezefendi Mezarlığı'nda kabri bulunan tarihe mal olmuş önemli şahsiyetleri yâd edecek, kitaplaştırarak tarihe kaydedecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mustafa İzzet Efendi Haberleri | Mustafa İzzet Efendi Kimdir - Haberler - Mustafa İzzet Efendi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mustafa İzzet Efendi kimdir, hayatı ve biyografisi. TARİHİN AYNASI KÜLTÜREL SERVET - Türk ve İslam Eserleri Müzesi, zengin k
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.6.2021 03:49:10. #1.14#

title