MUSTAFA DÜNDAR Biyografisi, MUSTAFA DÜNDAR kimdir?

Mustafa Dündar Biyografisi

 Mustafa Dündar
Doğum Yeri Yunanistan
Doğum Tarihi 1.1.1965 -
Mustafa Dündar, 1965 yılında Gümülcine'de dünyaya geldi. İlk öğrenimini Yunanistan'da bitirdi. Orta öğrenim ve lise tahsili için Türkiye'ye gelerek bunları Türkiye'de tamamladı.İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olarak serbest avukatlık yaptı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi'nin Yönetim Kurulu üyeliğini ve 3 dönem de başkanlığını yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kuruluş aşamasında Bursa Osmangazi İlçesi Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini aldı.

Dündar, 3 Kasım 2002 Milletvekili Genel Seçimleri sonucu 22. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili olarak Parlamentoya girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Delegasyonu Üyesi ve Türkiye Büyük Millet Meclis Dışişleri Komisyonu Sözcülüğü görevini üstlendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Türkiye Yunanistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlığını yaptı. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde Bursa Osmangazi Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 3 çocuk babasıdır, İngilizce ve Yunanca bilmektedir.

Mustafa Dündar, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin Bursa Osmangazi Belediye Başkan Adayı oldu.

Mustafa Dündar haberleri için tıklayın

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mustafa Dündar Kimdir ? - Mustafa Dündar Hayatı ve Biyografisi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 22:44:16. #1.14#
title