Mustafa Çay Kimdir? - Mustafa Çay Hayatı ve Biyografisi

Haberler

Mustafa Çay Biyografisi

Mustafa Çay
Doğum YeriAdana / Türkiye
Doğum Tarihi1.02.1965

Mustafa Çay Kimdir ?


Mustafa Çay, 01 Şubat 1965 Pozantı doğumludur. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele Biriminde Ankara-Diyarbakır ve Adana illerinde 18 yıl boyunca Sertifikalı Terör Uzmanı ve Psikolojik Harekat Uzmanı olarak görev yaptı. Özellikle Adana ilinde Terörle Mücadele - zararlı alışkanlıklar ve uyuşturucu ile aile içi iletişim konularında 500'ün üzerinde seminer ve konferans vermiş olup, bu konuda çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış 11 makalesi vardır.

2004 Yılında Emniyet Teşkilatından yatay geçişle ayrılarak, Adana Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü olan Çay, burada yaptığı çalışmalarla hem belediyecilik alanında kendisini geliştirmiş, hem de gıda güvenliği ve hijyen konularında yaptığı denetimler ve çalışma prensipleri nedeniyle çeşitli Sivil toplum örgütleri ve Kamu Kurum Yetkilileri tarafından Taktir - Teşekkür ve Başarı Plaketleri ile taltif edildi.

2008 yılı sonunda zabıta müdürü olarak emekli olan Çay; 2009 yılında yapılan Mahalli idareler seçimlerinde MHP'den Pozantı Belediye Başkanı olarak seçilerek göreve başladı.

15 ayrı ülkede gezi ve incelemelerde bulunan Çay, bu kazanımlarla vizyonunu geliştirerek ilçenin gelişimine ve değişimine önemli katkılar sunmuştur.

2009 yılından bu yana Pozantı Belediye Başkanı olan Çay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa Çay, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde MHP Adana Pozantı İlçe Belediye Başkan adayıdır.

title