MUSA FARİSOĞULLARI HABERLERİ

MUSA FARİSOĞULLARI HABERLERİ

Musa Farisoğulları haber, Musa Farisoğulları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musa Farisoğulları

Musa Farisoğulları

Doğum Yeri Bingöl / Türkiye

Musa Farisoğulları Kimdir ?

Musa Farisoğulları, Bingöl'ün Genç ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır'da tamamladı. Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Almanca bölümünden mezun oldu. Farisoğulları, evli ve 3 çocuk babası.
Biyografinin devamı için tıklayın
Musa Farisoğulları 2.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 15
HDP'liler tarafından, haklarındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillikleri düşürülen Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'na destek ve HDP'li belediyelere yapılan görevlendirmelere tepki amacıyla 15 Haziran günü Edirne ve Hakkari'den Ankara'ya yürüyüş başlattı.
Musa Farisoğulları 25.6.2020
Son dakika! AYM'den, vekillikleri düşürülen HDP'li 2 isim için ret kararı
AYM Genel Kurulu toplantısında, CHP'nin yeni infaz yasasının 14 maddesinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemini gündemine aldı. Başvuru ile ilgili ilk incelemesini tamamlayan AYM, iptal başvurusunu esastan görüşmeye karar verdi. Mahkeme, daha önce yine CHP tarafından yeni infaz yasasının şekil yönünden iptali ve yürürlüğünün durdurulmasını istemiyle yapılan başvuru ile ilgili ilk incelemesini tamamlamış ve iptal isteminin esastan görüşülmesine hükmetmişti.AYM'nin gündeminde ayrıca, milletvekillikleri düşürülen HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları ile ilgili itiraz da vardı.
Musa Farisoğulları 25.6.2020
AYM'den, vekillikleri düşürülen HDP'li 2 isim için ret kararı
AYM Genel Kurulu toplantısında, CHP'nin yeni infaz yasasının 14 maddesinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemini gündemine aldı. Başvuru ile ilgili ilk incelemesini tamamlayan AYM, iptal başvurusunu esastan görüşmeye karar verdi. Mahkeme, daha önce yine CHP tarafından yeni infaz yasasının şekil yönünden iptali ve yürürlüğünün durdurulmasını istemiyle yapılan başvuru ile ilgili ilk incelemesini tamamlamış ve iptal isteminin esastan görüşülmesine hükmetmişti.AYM'nin gündeminde ayrıca, milletvekillikleri düşürülen HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları ile ilgili itiraz da vardı.
Musa Farisoğulları 25.6.2020
Anayasa Mahkemesinden milletvekillikleri düşürülen Güven ve Farisoğulları hakkında karar
Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşmesinin iptali istemiyle yapılan başvuruları oy birliğiyle reddetti.
Musa Farisoğulları 25.6.2020
flaş//2
Anayasa Mahkemesi (AYM), HDP'li milletvekilleri Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın vekilliğinin düşürülmesine yönelik kararın iptali için yapılan başvuruyu oybirliğiyle iptal etti.
Musa Farisoğulları 19.6.2020
Son dakika haber! AK Partili Aydın'dan HDP'nin yürüyüşüyle ilgili değerlendirme
Terör örgütü PKK ve onun siyasi destekleyicilerinin ise yıkım için çalıştığını ifade eden Aydın, şöyle devam etti: "En son dört işçi kardeşimizi şehit ettiler, dokuz evlat yetim kaldı. Eğer HDP demokrasi ve barış adına samimi ise önce bu masumlar için yürüyüş düzenlesin. Önce Aybüke öğretmenler, Necmettin öğretmenler için teröre karşı bir yürüyüş yapsın. Biz o zaman onlara inanabiliriz. Elinde silahla asla demokrasi hiçbir zaman bağdaşmaz. ya demokrasiden yana tavır takınacaksınız ya da terörden yana. ya silah diyeceksiniz ya siyaset diyeceksiniz. Hem siyaset hem silahların gölgesinde bu iş olmaz. Dolayısıyla PKK terör örgütü ile aralarına mesafe koyarak, onları lanetleyerek, gerçek anlamda halkın sorununa çare arıyorlarsa sokaklarda değil TBMM'de siyaset yapmaları, halkın sorununa orada çare bulmaları gerekiyor." HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesi sonrası partinin aldığı yürüyüş kararını hatırlatan Aydın, "Kim olursa olsun devletin güvenliği aleyhine suç işliyorsa, terör örgütüyle birlikte hareket ediyorsa tabi bu suçun karşılığında ceza neyse o cezayı alır.
Musa Farisoğulları 17.6.2020
Son dakika haber! BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP yürüyüş kararı HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesi sonrası bu partinin aldığı yürüyüş kararını "mağdur üretme çabası" şeklinde yorumlayan Destici, "Ortada bir mağdur filan yok, ortada haklı bir mahkeme kararı ve bu kararın neticesi, hukukun gereği olarak yerine getirilen bir uygulama vardır.
Musa Farisoğulları 17.6.2020
Ekonomiye ilişkin "torba teklif" TBMM Genel Kurulu'nda
Bunun üzerine yerinden söz alan MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, milletvekilliği düşürülen HDP'li Musa Farisoğulları'nın Trabzon'da alçak bir terör saldırısında şehit düşen Eren Bülbül'ü katleden teröristin cenazesine katıldığını hatırlatarak "Bu milletin düşmanına, cenazesine giderek sahip çıkıyorsanız, siz bu milletin hasmıyla berabersiniz demektir.
Musa Farisoğulları 14.6.2020
çıkışlara 'eylem' sınırlaması
Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada, TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Musa Farisoğulları 14.6.2020
Adana'da gösteri ve yürüyüşler ile kente giriş ve çıkışlar 15 gün sınırlandırıldı
Valilikten yapılan açıklamada, milletvekillikleri düşürülen CHP'li Kadri Enis Berberoğlu ile HDP'li Musa Farisoğulları ve Leyla Güven'in cezaevine gönderilmelerini protesto etmek amacıyla kentte ve bazı illerde toplanma çağrıları yapıldığı anımsatıldı.
Musa Farisoğulları 14.6.2020
Adana'ya giriş çıkışlar sınırlandırıldı
Adana Valiliğinden yapılan açıklamada, TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Musa Farisoğulları 13.6.2020
Tekirdağ'a giriş çıkışlar sınırlandırıldı
İl Umumi Hıfzısıhha Kurulu toplantısı Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında yapıldı. Olağanüstü yapılan toplantıda TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul Eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Musa Farisoğulları 13.6.2020
Tekirdağ'a girişler 14-17 Haziran'da sınırlandırıldı
Açıklamada, TBMM'nin 4 Haziran oturumunda, eski CHP İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, eski HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve eski HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Musa Farisoğulları 12.6.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, değerlendirmelerde bulundu: (2)
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillikleri düşen HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın dokunulmazlık durumlarının, CHP'li Enis Berberoğlu'ndan farklı olduğunu belirterek, "Güven ve Farisoğulları, 27. Dönem'de ilk defa milletvekili seçildiler.
Musa Farisoğulları 12.6.2020
Edirne'de toplantı ve gösteri yürüyüşleri 3 gün süreyle yasaklandı
"TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul Eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden Anayasa'nın 84.
Musa Farisoğulları 12.6.2020
Edirne'de toplantı, yürüyüş ve mitingler yasaklandı
'SÖZLÜ VE FİZİKSEL OLAYLAR MEYDANA GELEBİLİR' Açıklamada, TBMM'nin 4 Haziran 2020 tarihli oturumunda; CHP İstanbul Eski Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır eski Milletvekili Musa Farisoğulları ve HDP Hakkari Eski Milletvekili Leyla Güven'in hüküm giydiklerine dair kesinleşen mahkeme kararlarına istinaden anayasanın 84'üncü maddesine göre milletvekillerinin düşürülmesine ve tutuklanmalarına değinilerek şöyle denildi; "Tutuklanarak cezaevine gönderilmelerini protesto etmek amacıyla ilimizde ve bazı illerimizde toplanma çağrıları yapıldığı bilinmektedir.
Musa Farisoğulları 12.6.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin tartışmaların hatırlatılması üzerine, Meclis tarihinde kesin hüküm nedeniyle milletvekilliğinin düşürülmesi konusunda dönem sonuna bırakılan bir tek dosya bulunmadığını bildirdi.
Musa Farisoğulları 12.6.2020
TBMM Başkanı Şentop: ABD'nin, Türkiye'deki mahkemelere saygı duyması gerekir
'MECLİS AÇILDI, UYGULADIK' TBMM Başkanı Mustafa Şentop, geçtiğimiz günlerde 3 milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesine ilişkin kendisine gelen eleştirileri de değerlendirdi. Uzun zamandır bu konuyu uzun uzun anlattığını; ama kimsenin anlamak istemediğini vurgulayarak, şöyle dedi: "Herkes hukukçu değil, teknik detayları bilmeyebilir. Ama partilerin hukukçular var, arkadaşların onlara sorması gerek. Kesin hüküm verilmesi başka, dokunulmazlık bağlamındaki durumlar farklı. Musa Farisoğulları ve Leyla Güven, 27'nci dönemde ilk defa vekil seçildiler.
Musa Farisoğulları 12.6.2020
Son dakika haberleri... TBMM Başkanı Şentop: ABD'nin, Türkiye'deki mahkemelere saygı duyması gerekir
'MECLİS AÇILDI, UYGULADIK' TBMM Başkanı Mustafa Şentop, geçtiğimiz günlerde 3 milletvekilinin vekilliklerinin düşürülmesine ilişkin kendisine gelen eleştirileri de değerlendirdi. Uzun zamandır bu konuyu uzun uzun anlattığını; ama kimsenin anlamak istemediğini vurgulayarak, şöyle dedi: "Herkes hukukçu değil, teknik detayları bilmeyebilir. Ama partilerin hukukçular var, arkadaşların onlara sorması gerek. Kesin hüküm verilmesi başka, dokunulmazlık bağlamındaki durumlar farklı. Musa Farisoğulları ve Leyla Güven, 27'nci dönemde ilk defa vekil seçildiler.
Musa Farisoğulları 10.6.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç Açıklaması
Oluç, HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesi kararının iptali ve milletvekilliği sıfatının iadesi talebiyle bugün Anayasa Mahkemesine başvurduklarını bildirdi.
Musa Farisoğulları 10.6.2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sarıbal, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, "Hukuki olmadığını biliyoruz, siyasal bir karardır.
Musa Farisoğulları 9.6.2020
Son dakika haber: TİP Genel Başkanı Baş'tan erken seçim değerlendirmesi Açıklaması
Baş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ile HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesiyle Mecliste büyük bir skandala imza atıldığını savundu.
Musa Farisoğulları 9.6.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısında konuştu: (2)
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Milletvekillerinin üyeliklerinin düşürülmesi millet iradesine yapılmış bir darbedir. Sen düşüreceksen milletvekilliklerini, millet neden sandığa gidiyor?" dedi. Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesine tepki gösterdi.
Musa Farisoğulları 9.6.2020
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliğinin düşürülmesine ilişkin, "Onlar şu anda teröristtir.
Musa Farisoğulları 9.6.2020
Mecliste 38 yıldır dönem sonuna bırakılan "kesin hüküm dosyası" bulunmuyor
Anayasa, İçtüzük ve teamüllerin gereği yerine getirildi Meclis Başkanlığına 30 Ocak 2020'de de Leyla Güven ve Musa Farisoğulları hakkında kesin hükümler geldi.
Musa Farisoğulları 8.6.2020
Adalet Bakanı Gül, gündemi değerlendirdi: (1)
CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesiyle ilgili soru üzerine Gül, bu konuda kesinleşmiş mahkeme kararlarının bulunduğunu hatırlatarak, "Anayasaya göre, kesinleşmiş mahkumiyet kararı Genel Kurulun bilgisine sunulduktan sonra sonuç budur.
Şu an buradasınız: Musa Farisoğulları Haberleri | Musa Farisoğulları Kimdir - Haberler - Musa Farisoğulları haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Musa Farisoğulları kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber! DİYARBAKIR Yürüyüşe katılan HDP'li vekillerin koronavirüs
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.7.2020 19:21:31. #1.15#
title