Muhittin Ataman Haberleri

Muhittin Ataman haber, Muhittin Ataman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Muhittin Ataman - 08.06.2021
Erdoğan ve Biden'ın 14 Haziran'daki görüşmesi Washington'da masaya yatırıldı
Moderatörlüğünü SETA DC Araştırma Direktörü Kılıç Buğra Kanat'ın yaptığı "ABD-Türkiye İlişkileri: NATO Zirvesinde Biden-Erdoğan Toplantısı Öncesi" başlıklı panele, Douglas ve Sarah Allison Dış Politika Merkezi Direktörü Luke Coffey ve SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman konuşmacı olarak katıldı.
Muhittin Ataman - 01.03.2021
SETA "100 Yıl Sonra Türkiye-Afganistan İlişkileri" paneli düzenledi
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman'ın moderatörlüğündeki panelde, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ve SETA Genel Koordinatörü Prof.
Muhittin Ataman - 18.02.2021
SETA'dan "Doğu Akdeniz Sorunu ve Türkiye" paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman'ın moderatörlüğünü yaptığı panele, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Milletlerarası Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.
Muhittin Ataman - 27.01.2021
SETA'dan "Azerbaycan-Türkiye Münasebetlerinin Gelecek 10 Yılı" paneli
Uluslararası İlişkiler Analizler Merkezi Başkanı Dr. Ferid Şefiyev'in moderatörlüğünü yaptığı panele Hacıyev, SETA Genel Koordinatörü Prof. Dr. Burhanettin Duran, SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman, Uluslararası İlişkiler Analizler Şube Müdürü Dr.
Muhittin Ataman - 30.12.2020
SETA'dan "2021'de Türkiye ve Dünya: Beklentiler, Riskler, Fırsatlar" paneli
SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş'ın moderatörlüğünü yaptığı panele, SETA Genel Koordinatörü Burhanettin Duran, Washington DC Koordinatörü Kadir Üstün, SETA Enerji Araştırmaları Direktörü Kemal İnat, SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman, SETA Washington DC Araştırma Direktörü Kılıç Buğra Kanat ve SETA Toplum ve Medya Araştırmaları Direktörü İsmail Çağlar'ın yanı sıra çok sayıda SETA araştırmacısı katıldı.
Muhittin Ataman - 21.08.2020
SETA'dan "Türk Dış Politikasının Geleceği" paneli
Moderatörlüğünü Muhittin Ataman'ın üstlendiği "Türk Dış Politikasının Geleceği: Fırsatlar ve Tehditler" başlıklı panelde, Türkiye'nin Avrupa, ABD, İran, Kuzey Afrika ve Orta Doğu politikaları ele alındı.
Muhittin Ataman - 15.08.2020
SETA'dan "19. Yılında AK Parti ve Dış Politika" paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Muhittin Ataman'ın moderatörlük yaptığı Dış Politika oturumuna, AK Parti Dış İlişkiler Başkanı Cevdet Yılmaz, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi (SAM) Başkanı Ufuk Ulutaş ve SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş katıldı.
Muhittin Ataman - 14.08.2020
Son dakika haberleri... SETA'dan "Beyrut Patlamaları" paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Muhittin Ataman'ın moderatörlüğünü yaptığı panele, SETA Güvenlik Araştırmaları Uzmanı Ferhat Pirinçci, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Mustafa Yetim ve Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü Araştırma Görevlisi Ayşe Selcan Özdemirci ve TRT Kurdi muhabiri Zeynep Karataş konuşmacı olarak katıldı.
Muhittin Ataman - 17.06.2020
Libya'da değişen dinamikler Washington'da SETA panelinde masaya yatırıldı
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi ve SETA Vakfı Dış Politika Programı Koordinatörü Muhittin Ataman, birçok ülkenin Libya'daki meşru hükümete yönelik desteğinin sözde kaldığını ifade ederken, "Libya hükümetini gerçek anlamada sahada destekleyen tek aktör Türkiye'dir.
Muhittin Ataman - 11.05.2020
Salgın sonrasında Suriye'de kartlar yeniden karılacak
Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi ve SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Suriye'de görece bir sükunetin olduğunu belirterek, "Korona sonrası dönemde ve yeni şartlar altında kartlar yeniden karılacak.
Muhittin Ataman - 18.02.2020
SETA Libya ile ilgili çok sayıda analize imza attı
SETA tarafından hazırlanan "BAE ve Suudi Arabistan'ın Libya Krizine Müdahalesi - Halkın İradesine Darbe Siyaseti" başlıklı analizde, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)- Suudi Arabistan ekseninin Orta Doğu'daki demokratik halk hareketlerine, özellikle Libya'daki meşru hükümete karşı izledikleri darbeci siyasetin açılımları irdelendi. Prof. Dr. Muhittin Ataman ve Mehmet Ali Karaduman tarafından kaleme alınan analizde, BAE ve Suudi Arabistan'ın Libya devrimine bakışları ve bu iki ülkenin Hafter'e destek stratejileri, desteğin nedenleri ve çeşitleriyle birlikte incelendi.
Muhittin Ataman - 23.12.2019
Arap dünyasında değişim talebi devam ediyor
Arap Baharı Arap halklarının özgürlük, insan hakları, demokrasi, siyasal yolsuzluklar, fakirlik, işsizlik, hayat pahalılığı ve ekonomik kalkınma konularında somut taleplerde bulunmak üzere 2010 yılının son günlerinden itibaren başlattığı ve günümüzde hala devam eden bir dizi kitlesel...
Muhittin Ataman - 06.11.2019
SETA'da "Irak ve Lübnan'da Gösteriler" paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Muhittin Ataman'ın moderatörlüğünü yaptığı panele, SETA Dış Politika Araştırmacısı Emrah Kekilli, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Dr.
Muhittin Ataman - 20.09.2019
"türkiye yeni dönemde uluslararası ilişkiler disiplinine aday"
  Barry Buzan ve Amitav Acharya'nın konuşmacı olduğu 'Küresel Uluslararası İlişkilerin Gelişimi: 100. Yılında Uluslararası İlişkilerin Kökenleri ve Evrimi' konferansı ile başlayan program; İlter Turan, Mustafa Aydın, Faruk Yalvaç, Muhittin Ataman ve Bahar Rumelili gibi alanında uzman  akademisyenlerinin yer aldığı 'Küresel Uluslararası İlişkiler ve Türkiye Çalıştayı' ile devam etti.
Muhittin Ataman - 11.09.2019
"Küresel Uluslararası İlişkiler ve Türkiye Çalıştayı"
Etkinlik, daha sonra, İlter Turan, Mustafa Aydın, Faruk Yalvaç, Muhittin Ataman ve Bahar Rumelili gibi akademisyenlerinin konuşmacı olarak yer aldığı "Küresel Uluslararası İlişkiler ve Türkiye Çalıştayı" programı ile devam edecek.
Muhittin Ataman - 02.08.2019
AA Haber Akademisi'nden SETA'ya ziyaret
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Muhittin Ataman'ın ağırladığı gazeteci adayları, vakfın çalışmaları ve yayınları ile ilgili sorular sordu.
Muhittin Ataman - 02.08.2019
AA Haber Akademisi'nden SETA'ya ziyaret
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Muhittin Ataman'ın ağırladığı gazeteci adayları, vakfın çalışmaları ve yayınları ile ilgili sorular sordu.
Muhittin Ataman - 11.07.2019
"ABD'nin Gülen'in iadesi konusunda hiçbir şey yapmaması kabul edilemez"
"TSK bölgedeki en güçlü ordu olduğunu gösterdi" Öte yandan aynı etkinlik kapsamında gerçekleştirilen "Suriye Krizinde Bölgesel Rekabet ve İşbirliği" başlıklı oturuma ise Ortadoğu Enstitüsü Kıdemli Araştırmacısı Charles Lister ve SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman katıldı.
Muhittin Ataman - 04.07.2019
"15 Temmuz'u Anlamak" Paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman, "Bugünden baktığımız zaman ABD ile bizim yaşadığımız sorunlar mesela S-400 sorunu, F-35 uçak krizi ve benzeri bütün konularda Avrupalıların, Batılıların alışık olmadığı bir söylem söz konusu.
Muhittin Ataman - 04.07.2019
"15 Temmuz'u Anlamak" Paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman, "Bugünden baktığımız zaman ABD ile bizim yaşadığımız sorunlar mesela S-400 sorunu, F-35 uçak krizi ve benzeri bütün konularda Avrupalıların, Batılıların alışık olmadığı bir söylem söz konusu.
Muhittin Ataman - 20.06.2019
Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev selefi Nazarbayev'i kitabında anlattı
Kitabın tanıtım toplantısı kapsamında Ankara Kriz ve Siyaset Araştırmaları Merkezi (ANKASAM) Başdanışmanı Prof. Dr. Sencer İmer'in moderatörlüğünde Türkistan Vali Yardımcısı Malik Otarbayev, Türk Konseyi Kurucu Genel Sekreteri Büyükelçi Halil Akıncı, Ankara Politikalar Merkezi Başkanı Hasan Kanbolat ve Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman'ın sunumlarıyla panel düzenlendi.
Muhittin Ataman - 28.02.2019
Etiyopya'da Reform ve Türkiye-Etiyopya İlişkileri" Paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman'ın moderatörlüğündeki panele, Anadolu Ajansı (AA) Afrika Haberleri Editörü İbrahim Tığlı, Afrika Boynuzu Stratejik Araştırmalar Merkezi (HASS) uzmanlarından Muzeyin Sebsebe ve İdris Buta ile aktivist ve gazeteci Munira Awel katıldı.
Muhittin Ataman - 15.11.2018
Libya Konferansı'nda Türkiye Olarak Tavrımızı Koyduk"
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfında (SETA) SETA Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman'ın moderatörlüğünde düzenlenen "Libya Krizi ve Çözüm Arayışları" paneline Türkiye'nin Libya Özel Temsilcisi İşler, Libya Yeniden Entegrasyon ve Kalkınma Programı (LPRD) Başkanı Mustafa Elsagezli ve SETA Dış Politika Araştırmacısı Emrah Kekilli konuşmacı olarak katıldı.
Muhittin Ataman - 08.11.2018
Kaşıkçı Cinayeti ve Orta Doğu'nun Krizleri" Paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman "(Kaşıkçı cinayeti) Bu olayla Batı tarafından reformist olarak tanımlanan Bin Selman efsanesi yerle bir oldu.
Muhittin Ataman - 26.10.2018
Türkiye Teröristlere Karşı Askeri Kapasitesini Artırdı"
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Dış Politika Araştırmaları Direktörü ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Ataman, Türkiye'nin terörist gruplara karşı askeri kapasitesi ve kabiliyetini artırdığını söyledi.
Muhittin Ataman - 19.10.2018
Türkiye Daha Ciddi Meydan Okumalarla Karşı Karşıya Kalacak"
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Dış Politika Araştırmaları Direktörü ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muhittin Ataman, "Türkiye'nin önümüzdeki günlerde daha ciddi meydan okumalarla karşı karşıya kalacağını beklemek lazım.
Muhittin Ataman - 06.09.2018
Seta'dan "Suriye Krizinde Yeni Safha İdlib" Paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Muhittin Ataman'ın moderatörlüğünü yaptığı panele, SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Murat Yeşiltaş, Omran Stratejik Araştırmalar Merkezi Direktörü Ammar Kahf ve SETA Dış Politikalar Direktörü Can Acun katıldı.
Muhittin Ataman - 07.08.2018
Seta'dan "Kuruluşundan Bugüne Ak Parti" Sempozyumu
"AK Parti Dış Politikasına Farklı Bakışlar" başlıklı ikinci oturumun açılış konuşması Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından yapılacak. Penn State Üniversitesinden Kılıç Buğra Kanat'ın moderatörlüğündeki ikinci oturumda; Portekiz AB eski bakanı Bruno Macaes, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinden Muhittin Ataman, Avrupa Birliği Eski Bakanı Prof.
Muhittin Ataman - 21.06.2018
İran'ın Kandil Tutumunu Bölgesel Rekabet Belirliyor"
"İran, 'rakibimin düşmanı benim dostumdur' hesabı bir siyaset izliyor" SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman da Kandil konusunda İran'ın Türkiye'ye destek vermesi gibi bir beklenti içinde olmanın bile doğru olmadığını belirtti.
Muhittin Ataman - 02.06.2018
Cumhurbaşkanlığı Sisteminin Amacı Türkiye'yi Üst Ülkeler Ligine Taşımak"
Batı medyasına eleştiri Alman ve Fransız medyası başta olmak üzere, Batı medyasının Türkiye'deki seçim sürecinde yaklaşımını da eleştiren Duran, şöyle konuştu: "Bu Gezi ile başladı ve gittikçe kötüleşti. Erdoğan'ın ötekileştirilme çabalarını ben hem Avrupa'daki Türkler açısından hem de Almanya-Türkiye ilişkileri açısından oldukça sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Burada Erdoğan'ı istedikleri gibi yönlendiremedikleri için eleştiriyi yükselttiler fakat bu neticede ne Türkiye'nin demokrasisine hizmet ediyor ne de Türk-Alman ilişkilerine hizmet ediyor. Bunun için de getirilen siyasi yasaklar 16 Nisan referandumunda olduğu gibi devam ediyor. Siyasi partilere farklı muamele yapması Alman demokrasisi açısından da sağlıksız bir durum. Demokratik bir ülkede olmaması gereken bir şey Türkiye'ye karşı 'Erdoğan ile mücadele' adı altında yapılıyor. Almanya'nın Türkiye'ye karşı uzun süredir göstermiş olduğu çifte standardın seçmenler tarafından çok iyi takip edildiğini düşünüyorum. Seçimlere katılımın yüksek olması lazım. Almanya'nın bu çifte standartlı tavrını seçmenler sandıkta takdir edeceklerdir." SETA Berlin Koordinatörü Zafer Meşe'nin moderatörlüğünü üstlendiği panelde ayrıca SETA Strateji Araştırmaları Direktörü Hasan Basri Yalçın ve Dış Politika Araştırmaları Direktörü Muhittin Ataman birer konuşma yaptı.
Muhittin Ataman - 15.05.2018
ABD ve İsrail Bölgedeki İstikrarsızlığı Derinleştiriyor"
"Yaşananlar 70 yıllık sürecin bir halkası" Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Dış Politika Araştırmaları Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman, İsrail'in Batı'nın sağladığı imkanlarla gayrimeşru şekilde kurulduğunu, Filistinlilerin yurtlarından çıkarıldığını ve bir yandan da topraklarına el konulduğunu anlattı.
Muhittin Ataman - 12.05.2018
Tarihin En Yoğun İslam ve Müslüman Karşıtı Algı Kampanyası Yürütülüyor"
Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Dış Politika Araştırmaları Direktörü ve Insight Turkey Editörü Prof. Dr. Muhittin Ataman, "Siyasal düşüncemizi çok daha geniş bir noktaya taşımak zorundayız. Son zamanlarda tarihin en yoğun İslam ve Müslüman karşıtı algı kampanyası yürütülüyor.
Muhittin Ataman - 09.05.2018
Seta'nın "Son Dönem ABD Dış Politikası" Paneli
SETA Dış Politika Araştırmaları Direktörü Muhittin Ataman, "Özellikle Ortadoğu söz konusu olduğunda ABD Başkanı olmuş birisinin kendini herhangi bir kesime ispat etme sıkıntısının bence olmaması gerekirdi.
Muhittin Ataman - 02.05.2018
2023'e Doğru Yeni Türkiye Paneli
Türkiye'nin kırılma noktası yaşadığı dönemlerde güvenilir diye tabir ettiği ve devlet hazineleri veya kredi kuruluşlarından gerekli desteği göremediğini bildiren Babacan, şunları söyledi: "Kırılma anlarının hepsinde hemen hemen Türkiye'nin karşısında pozisyon alarak, birileri için çıkar yaratarak, Türkiye için olumsuz bir süreci tetiklediklerini görüyoruz. En yakın örneğini dün gece yaşadık. Normalde ağustos sonu gibi not güncellemesi yapması gereken kuruluş, kredi derecelendirme kuruluşlarının önemlilerinden bir tanesi, dün pat diye değerlendirme yapma ihtiyacı duydu ve Türkiye'nin kredi notunu yabancı para cinsinden hemen pat diye bir kademe geri çekti. " SETA Dış Politika Direktörü Prof. Dr. Muhittin Ataman da Türkiye'nin tarih boyunca birtakım yapılar tarafından yıpratılmaya ve topraklarının işgal edilmeye çalışıldığını ancak bu yapıların her seferinde mağlup olduğunu anlattı.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Muhittin Ataman Haberleri | Muhittin Ataman Kimdir - Haberler - Muhittin Ataman haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Muhittin Ataman kimdir, hayatı ve biyografisi. Afrika Vakfı ve Nijerya AREWA House iş birliğinde Türk Dış Politikası semineri düz
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 02:12:06. #1.15#

title