MUHAMMET AKYOL Biyografisi, MUHAMMET AKYOL kimdir?

Muhammet Akyol Biyografisi

Muhammet Akyol
Muhammet Akyol, 1967 Gördes'te doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gördes'te, Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Yüksek Okulu'nda yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra askerlik görevini Samsun'da tamamladı. 1 Aralık 1993 yılında öğretmen olarak kamu görevine başladı.

İstanbul Defterdarlığı Bayrampaşa Vergi Dairesi'nde görev yaptı. İzmir Konak Vergi Dairesi'nde memur olarak görev yaptı. Gördes Mal Müdürlüğü'nde memur, şef ve müdürlük görevlerinde bulundu. 1998 - 2001 yıllarında Gördes Devlet Hastanesi'nde Döner Sermaye Saymanlığını yürüttü. 2001 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na geçerek Erzurum / Karaçoban'da sınıf öğretmenliği görevinde bulundu.

Gördes Çiçekli İlköğretim Okulu ve Kıranköy İlköğretim Okullarında öğretmen ve müdür yetkili öğretmen olarak görev yaptıktan sonra 2004 yılından 1 Aralık 2008 tarihine kadar Gördes İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevini yürüttü.

Evli ve iki çocuk babasıdır. 1 Aralık 2OO8'de kamu görevinden istifa ederek 17 Ocak 2009 tarihinde Belediye Başkanlığı adayı oldu ve 29 Mart 2009 tarihinde Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Gördes Belediye Başkanlığı'na seçildi. 1 Nisan 2009 tarihinden bugüne de Gördes Belediye Başkanlığı görevini devam ettirmekte.

Muhammet Akyol, 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti Manisa Gördez Belediye Başkan Adayı oldu.

Muhammet Akyol haberleri için tıklayın

title