Mitt Romney Haberleri

Mitt Romney haber, Mitt Romney son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mitt Romney - 29.05.2021
ABD Senatosundaki Cumhuriyetçiler, 6 Ocak Kongre baskınını soruşturacak komisyonun kurulmasını bloke etti
Oylamada Demokratlara destek veren Cumhuriyetçi senatörler Lisa Murkowski, Mitt Romney, Susan Collins, Bill Cassidy, Rob Portman ve Ben Sasse de tasarının ele alınması yönünde oy kullandı.
Mitt Romney - 11.02.2021
Trump'ın Senatodaki azil yargılamasının 2. gününe yeni açıklanan videolar damga vurdu
Bir başka videoda ise Cumhuriyetçi Senatör Mitt Romney'nin bir polisin uyarısıyla göstericilerden son anda uzaklaştığı anlar kameraya yansıdı.
Mitt Romney - 26.01.2021
ABD'de görevi sona eren Trump'ın yargılanmasının anayasal olup olmadığı tartışılıyor
Konuşmanın ardından Paul'ün sunduğu "Trump'ın azil yargılamasının anayasal olmadığına" ilişkin tasarı ise 45 evet oyuna karşı 55 hayır oyu ile reddedildi. 50 sandalyeye sahip olan Demokratların tamamı aleyhte oy kullanırken, Cumhuriyetçi senatörler Susan Collins, Lisa Murkowski, Mitt Romney, Pat Toomey ve Ben Sasse de Demokratlara katılarak hayır oyu verdi.
Mitt Romney - 16.11.2020
ABD'nin son popülist-realist başkanı Trump mı?
2012 seçimlerinde de benzer bir manzarayla karşılaştık. Bu seçimlerde en fazla dikkat çeken husus, ekonomik krizin vurduğu ülkede seçimlere katılımda bir artış olması beklenirken, yaklaşık yüzde 3,5 oranında (2008'de yüzde 61,6, 2012'de yüzde 58,2) bir düşüşün yaşanmasıydı. Bunun en önemli nedeni ise Obama'nın doğurduğu hayal kırıklığı ve Cumhuriyetçilerin ideolojik angajmanla kitlelerin taleplerini bastırmaya çalışan Mitt Romney'i aday göstermesiydi.
Mitt Romney - 02.11.2020
Trump'ın İsrail'e verdiği desteğe rağmen Amerikan Yahudileri Biden'ın yanında
2012'deki başkanlık seçimlerinde de Amerikan Yahudilerinin yüzde 69'u Demokrat Parti'nin adayı Barack Obama'yı desteklerken, yüzde 30'u Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Mitt Romney'den yana oy kullandı.
Mitt Romney - 13.10.2020
ABD'de Demokrat başkan adayı Biden'ın "Senato için yarışıyorum" açıklaması gündem oldu
Öte yandan, Biden'ın Ohio'ya gitmeden önce gazetecilere yaptığı açıklamada da bir dönem Massachusetts Valisi olan Mitt Romney'in adını hatırlayamaması da aynı gün içinde eleştirildiği ikinci konu oldu.
Mitt Romney - 20.08.2020
ABD'de 11 Cumhuriyetçi Başkan Trump'ı desteklemediklerini açıkladı
ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri çekişmeli bir yarışa sahne olurken, Başkan Donald Trump'ın politikalarını beğenmeyen birçok Cumhuriyetçi siyasetçi Demokrat Parti'nin adayı Joe Biden'ı desteklediklerini açıkladı. Trump'ı desteklemeyen önde gelen Cumhuriyetçiler arasında John Kasich, Mitt Romney, George W.
Mitt Romney - 24.04.2020
Cumhuriyetçi senatörler, BM'den DSÖ'nün bağımsız heyet tarafından denetlenmesini istedi
Lindsay Graham, Mitt Romney ve Ted Cruz gibi önde gelen isimlerin de yer aldığı Cumhuriyetçi senatörler, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'e söz konusu taleplerine ilişkin bir mektup gönderdi.
Mitt Romney - 18.02.2020
ANALİZ – 2020 ABD Seçimleri: Cumhuriyetçi konsolidasyon, Demokratik parçalanma
Cumhuriyetçi Parti'nin seçimlere Donald Trump ile katılması neredeyse kesin gibi. Nitekim ona karşı yarışmak üzere ortaya çıkan birkaç aday adayı, destek bulamamaları üzerine geri çekildiler ve yalnızca eski Massachusetts Valisi William F. Weld aday adaylığına devam ediyor. Ne var ki onun da kısa bir süre içinde yarışı bırakması bekleniyor. Cumhuriyetçi Parti içinde Trump'ı eleştiren kesimler olmasına karşın, parti bir bütünlük içinde hareket etmeyi başarıyor. Nitekim bu birlik görüntüsü, Trump'a karşı yürütülen azil soruşturması esnasında da Kongre'nin her iki kanadında görülmüştü. Senato'da yer alan Cumhuriyetçilerden yalnızca Mitt Romney'in Trump'a karşı oy vermesi de bunun bir yansımasıydı.
Mitt Romney - 06.02.2020
Trump: "Benim başıma gelenler, başka bir başkanın başına gelse olanları kaldıramazdı"
Trump, dün Senato'da yapılan azil oylamasında kendisi aleyhine oy kullanan Cumhuriyetçi Senator Mitt Romney'e yüklenerek, "Başarısız olmuş bir başkan adayı, dini kendisine destek olarak kullanıp benim aleyhime oy kullanıyor.
Mitt Romney - 06.02.2020
Trump'ın azil sürecinde aklanmasının ardından Beyaz Saray'dan açıklama geldi Açıklaması
Trump'ın suçlu olmadığının vurgulandığı açıklamada, "Tüm Demokratlar ve bir başarısız Cumhuriyetçi başkan adayı (Mitt Romney) uydurulmuş azil maddelerini onayladı.
Mitt Romney - 06.02.2020
ABD Başkanı Trump, Senato'daki azil oylamasında aklandı
Öte yandan Cumhuriyetçi Senatör Mitt Romney "görevin kötüye kullanılması" suçlaması için yapılan oylamada "suçlu olduğu", "Kongre'nin işleyişini engelleme" suçlaması için ise "suçlu olmadığı" yönünde oy kullandı.
Mitt Romney - 01.02.2020
ABD Senatosu, azil yargılamasına yeni tanık çağırmayacak
47 Demokrat senatörün tamamı maddenin kabulü için oy verirken, Cumhuriyetçi senatörler Mitt Romney ile Susan Collins de evet oyu verdi.
Mitt Romney - 11.12.2019
Senato Dış ilişkiler Komitesi "Türkiye'ye yaptırım" tasarısını kabul etti
Oylama öncesinde senatörler Bob Menendez, James Risch, Mitt Romney ve yaptırım karşıtı Senatör Rand Paul arasında tartışma yaşanması dikkati çekti.
Mitt Romney - 20.09.2019
ABD'li siyasetçilerden Trump'a "savaş çözüm değil" tepkisi
Benzer bir açıklama da Cumhuriyetçi Senatör Mitt Romney'den geldi.
Mitt Romney - 15.02.2019
Cumhuriyetçi Senatörden Trump'a Kaşıkçı Cinayeti Eleştirisi
NEW ABD Utah Eyaleti Cumhuriyetçi Senatörü Mitt Romney, Cemal Kaşıkçı cinayeti konusundaki bulgularla ilgili, Trump yönetiminin Kongreye bilgi vermemesinden "endişeli" olduğunu belirtti.
Mitt Romney - 02.01.2019
Trump ve Cumhuriyetçi Senatör Romney Arasında Tartışma
ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhuriyetçi Partinin 2012 seçimlerindeki başkan adayı olan ve bu yıl tekrar senatör seçilen Mitt Romney arasında gerginlik yaşandı.
Mitt Romney - 02.01.2019
Trump'tan ABD'li Senatör Mitt Romney'e Yanıt: "Ben Kazandım, O Kaybetti"
ABD Başkanı Donald Trump, kendisini sert şekilde eleştiren ABD'li Senatör Mitt Romney'e sosyal medya hesabından yanıt vererek "Ben kazandım, o kaybetti" ifadelerini kullandı.
Mitt Romney - 02.01.2019
ABD'li Senatör Romney: "Trump Ülkeyi İdare Edecek Karakterden Yoksun"
ABD'li cumhuriyetçi senatör Mitt Romney, ABD Başkanı Donald Trump'ı sert şekilde eleştirerek, "Trump ülkeyi idare edecek karakterden yoksun" dedi.
Mitt Romney - 22.11.2018
Wall Street Journal'dan Trump'ın Ortadoğu Politikasına Eleştiri
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın Kaşıkçı konusunda daha sert mesajlar vermesinin umut edildiği vurgulanan yazı şu ifadelerle son buldu: "Her başkan gibi, Trump'ın da zaman zaman zor seçimler gerektiren dış politika için ülke içinde müttefiklere ihtiyacı var ancak (Kaşıkçı cinayetine ilişkin) yaptığı son açıklama ile Trump, Senatör Lindsey Graham ve yeni seçilen Senatör Mitt Romney gibi Ortadoğu politikasının destekçileriyle bile ters düştü.
Mitt Romney - 07.11.2018
ABD Kongresi Ara Seçimleri
Cumhuriyetçi Partinin 2012 seçimlerindeki başkan adayı Mitt Romney de Utah eyaletinde emekliye ayrılan Orrin Hatch'ın yerine geçerek partisinin Senatodaki konumunu muhafaza etti.
Mitt Romney - 10.04.2018
Facebook'un Kurucusu Zuckerberg Kongre'deki Sorgusu Öncesi Milletvekilleriyle Görüştü, Özür Diledi
Şirketin kurucusu Alexander Nix, 'Contagious' adlı internet sitesine açıklamasında, kuruluş amaçlarının 'ABD Başkanlığı siyasi pazarındaki boşluğu doldurmak' olduğunu söylemiş ve bu boşluğun da Cumhuriyetçi aday Mitt Romney'nin 2012 başkanlık seçimlerinde Demokrat rakiplerine karşı aldığı mağlubiyetle görünür hale geldiğini ifade etmişti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mitt Romney Haberleri | Mitt Romney Kimdir - Haberler - Mitt Romney haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mitt Romney kimdir, hayatı ve biyografisi. ABD Senatosundaki Cumhuriyetçiler, 6 Ocak Kongre baskınını soruşturacak komisyonun kurulma
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.6.2021 13:46:02. #1.16#

title