MHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Bülent Arınç susturulsun artık!

MHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Bülent Arınç susturulsun artık!

05.11.2019 22:12 | Son Güncelleme: 06.11.2019 07:16

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, "KHK bir faciadır" diyen Bülent Arınç için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunarak, "Bülent Arınç susturulsun artık. Bunun gibiler susturulmadığı sürece, FETÖ ile mücadele Sayın Bahçeli'nin dediği gibi sadece 15 Temmuz şehitlerini incitmekten başka hiçbir işe yaramaz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç'ın KHK ile ilgili sözlerine tepkiler büyüyor. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Bülent Arınç için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulunarak, "Bülent Arınç'ı susturulsun artık. Bunun gibiler susturulmadığı sürece, FETÖ ile mücadele sadece 15 Temmuz şehitlerini incitmekten başka hiçbir işe yaramaz." ifadelerini kullandı.

NAZLI ILICAK VE AHMET ALTAN'IN TAHLİYESİNE TEPKİ

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, TBMM Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. 3 yıldır FETÖ ile mücadele edildiğini, 15 Temmuz hain işgal girişiminde 254 vatan evladının şehit olduğunu anımsatan Enginyurt, "Ahmet Altan diye bir adam televizyonda çıktı dedi ki, 'Sayın Cumhurbaşkanı seçimle gitmezse darbeyle gidecek' dedi. Nazlı Ilıcak diye bir hanım efendi ağzına gelen her türlü hakareti bu iktidara etti. FETÖ'ye methiyeler düzdü. Dün gördük ki Bülent Arınç diye ağlak bir adamın başlattığı kampanya neticesinde Ahmet Altan ve Nazlı Ilıcak serbest bırakıldı. 10 yıl alan Ahmet Altan ile 9 yıl alan Nazlı Ilıcak'ı cezaevinde yattığı süreyi göz önüne alarak serbest bıraktınız. Bu FETÖ mücadelesine en büyük zararı vermektedir." ifadelerini kullandı.

"BÜLENT ARINÇ SUSTURULSUN ARTIK"

Bülent Arınç'ın KHK ile ilgili sözlerine tepki gösteren Enginyurt, "Bülent Arınç diyor ki, 'KHK bir faciadır'. KHK facia ise bunu ben yazmadım. Ben de onaylamadım. Sayın Cumhurbaşkanımıza buradan sesleniyorum. Bülent Arınç susturulsun artık. Bunun gibiler susturulmadığı sürece, FETÖ ile mücadele sayın genel başkanımızın dediği gibi sadece ve sadece 15 Temmuz şehitlerini ve şühedayı incitmekten başka hiçbir işe yaramaz." ifadelerini kullandı.

ARINÇ NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, KHK ile ilgili gündeme bomba gibi düşecek bir açıklama yapmıştı. "KHK bir faciadır" diyen Arınç, "Evime temizlik yapmaya gelen bir daire başkanı kadını gördükçe, eşi polislikten ihraç edilen bir kadını gördükçe ben yerin dibine geçiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

MHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Bülent Arınç susturulsun artık!

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: MHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı: Bülent Arınç susturulsun artık! - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 14:11:06. #1.14#
title