Aday Olamayan Burhanettin Kocamaz İçin MHP'den İlk Yorum: Zillet İttifakı'nın Aday Çekme Operasyonu

Aday Olamayan Burhanettin Kocamaz İçin MHP'den İlk Yorum: Zillet İttifakı'nın Aday Çekme Operasyonu

MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay, İYİ Parti adayı Burhanettin Kocamaz'ın adaylık dosyasının geç verilmesinden dolayı aday olamamasına ilişkin "Zillet ittifakının bir aday çekme operasyonudur." dedi.

MHP'den İYİ Parti'nin Mersin'de aday göstermemesi ile ilgili açıklama geldi. MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay, İYİ Parti adayı Burhanettin Kocamaz'ın adaylık dosyasının geç verilmesinden dolayı aday olamamasıyla ilgili "Zillet ittifakının bir aday çekme operasyonudur bu." ifadelerini kullandı.

A Haber canlı yayınına katılan MHP Grup Başkanvekili Akçay, İyi Parti'nin Mersin'de aday gösterememesi ile ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

MHP Grup Başkanvekili Erhan Akçay

İYİ PARTİ CHP'NİN ADAYI VAHAP SEÇER'İ DESTEKLEYECEK

İYİ Parti'nin bu 'örtülü operasyon' sonrası Mersin'de CHP'nin adayı, Vahap Seçer'i destekleyeceği gelen bilgiler arasında.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti'nin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Burhanettin Kocamaz, adaylık listesinin YSK'ya geç teslim edilmesi nedeniyle yerel seçimlerde aday olamadı.

LİSTELER 15 DAKİKA GEÇ TESLİM EDİLDİ

İYİ Parti'nin Mersin İl Başkanlığı heyeti, adaylık listesini 17.00'den sonra Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. YSK yetkileri, listenin geç gelmesi nedeniyle Kocamaz'ın adaylığını kabul etmedi. Bu gelişmenin ardından İYİ Parti, il yönetimini görevden aldı.

CUMHUR İTTİFAKI ADAYINI İŞARET ETTİ

Burhanettin Kocamaz, aday olamamasına ilişkin resmi Twitter hesabından açıklama yaptı. Kocamaz, ilk tweetini, "Sevgili Mersinliler, değerli yol arkadaşlarım; Seçimi açık ara alacağımız bir durumda iken parti içinden vurulduk. Biz vurulduk. Biz ne ihanetler gördük! Ama asla yılmadık. Maalesef Sayın Hamit Tuna'nın 'Göreceksiniz Kocamaz İYİ Parti'den de aday olamayacak' değerlendirmesi doğru çıktı" notuyla paylaştı.Kocamaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı Adayı Hamit Tuna'yı suçlayarak "Biz ne ihanetler gördük" dedi.

Burhanettin Kocamaz