Merve Kayan Haberleri

Merve Kayan haber, Merve Kayan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Merve Kayan - 07.03.2015
!f Sundance Senaryo Lab'e Başvurular Başladı!
Genç fikirlere senaryo desteği İstanbul çalışmasına katılan danışmanlar arasında bugüne kadar ünlü İsrailli senarist ve yazar Etgar Keret, I Am Slave/Ben Köleyim, Death of a President/Bir Başkanın Ölümü filmlerinin yönetmeni Gabriel Range, Attenberg'in yönetmeni Athina Rachel Tsangiri, Amreeka/Amrika'nın yönetmeni Cherien Dabis, Hayat Var, Kosmos filmlerinin yönetmeni Reha Erdem ve 9, Ara, Gölgesizler, Ses ve Nar filmlerinin yönetmeni Ümit Ünal, "Güneşe Yolculuk", "Bulutları Beklerken", "Pandora'nın Kutusu" ve "Araf" filmlerinin yönetmeni Yeşim Ustaoğlu gibi isimler yer aldı. Projeler festivallerden ödüllerle dönüyor! Sundance Senaryo Lab'in bugüne dek destek verdiği projelerden; Aysim Türkmen'in Çekmeköy Underground, Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın Mavi Dalga, Zeynel Doğan ve Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, Aslı Özge'nin Hayatboyu, Melisa Önel'in Kumun Tadı ve Erol Mintaş'ın Annemin Şarkısı filme çekildi ve festivallerden ödüllerle döndü.
Merve Kayan - 18.11.2014
Köprüde Buluşmalar 10 Yaşında!
KÖPRÜDE BULUŞMALAR FİLMLERİ 2014 YILINDA ULUSLARARASI FESTİVALLERDEYDİ Köprüde Buluşmalar filmleri, geçen yıllarda olduğu gibi 2014'te de birçok uluslararası festivalde yer aldı, ödüller kazandı. Kutluğ Ataman'ın, dünya prömiyerinin 64. Berlin Film Festivali'nde yapan filmi Kuzu, Avrupa Film Akademisi tarafından 2014 yılının en iyi 50 filminden biri olarak seçildi. Köprüde Buluşmalar filmlerinden, Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın yönettiği Mavi Dalga, Melisa Önel'in yönettiği Kumun Tadı ve Hüseyin Karabey'in yönettiği Sesime Gel'in de dünya prömiyerleri 64.
Merve Kayan - 13.11.2014
Mavi Dalga" Afı Film Festivali'nde
Chinese Theater'daki gösterime birçok Türk ve Amerikalı sinema sever katılırken, gösterimin ardından filmin yönetmenleri Zeynep Dadak ve Merve Kayan izleyicilerin sorularını yanıtladı.
Merve Kayan - 24.05.2014
Türk Sineması 19'ncu Kez Londra'da
"GOLDEN WINGS İZLEYİCİ ÖDÜLÜ" İÇİN 16 FİLM YARIŞACAK. Festival kapsamında gösterilecek olan ve dağıtım yarışması adayı filmler aynı zamanda festivalin diğer filmleri ile birlikte LTFF Golden Wings İzleyici Ödülü için de yarışacaklar. Bu filmler; Levent Semerci'nin sinema ve dans geçmişini yorumladığı AYHAN HANIM, ergenliğin inişli hallerinin aktarıldığı Zeynep Dadak ve Merve Kayan'dan MAVİ DALGA, bir erkek, bir kadın ve bir elektrik süpürgesinin hikayesini anlatan Can Kılcıoğlu'dan KARNAVAL, bir aile hikayesi olan Cemil Ağacıkoğlu'ndan ÖZÜR DİLERİM, imkansız bir dünyada aşk ile Nihat Seven'den UZUN YOL, Birinci Dünya Savaşı dramı Alphan Eşeli'den "EVE DÖNÜŞ: SARIKAMIŞ 1915, umut veren yönetmenlerimizden Ali Aydın'dan Anadolu dramı "KÜF", doğa üstü ve bilinçaltı korkular ve tüyler ürpertici, Gürhan Özçiftçi'den "NE GELEN VAR NE GİDEN", Deniz Akçay Katıksız'ın güçlü ilk filmi 'KÖKSÜZ", bir kadın dünyaya karşı, Erdem Tepegöz'den "ZERRE", LTFF Golden Wings İzleyici Ödülü izleyiciler tarafından belirlenecek ve kazanan film festival sonrası İstanbul'da yapılacak bir resepsiyonda açıklanacak.
Merve Kayan - 20.05.2014
Bu Sahilde
Yönetmenler Merve Kayan ve Zeynep Dadak...
Merve Kayan - 06.03.2014
!f Sundance Senaryo Lab'e Başvurular Uzatıldı!
Genç fikirlere senaryo desteği İstanbul çalışmasına katılan danışmanlar arasında bugüne kadar ünlü İsrailli senarist ve yazar Etgar Keret, I Am Slave/Ben Köleyim, Death of a President/Bir Başkanın Ölümü filmlerinin yönetmeni Gabriel Range, Attenberg'in yönetmeni Athina Rachel Tsangiri, Amreeka/Amrika'nın yönetmeni Cherien Dabis, Hayat Var, Kosmos filmlerinin yönetmeni Reha Erdem ve 9, Ara, Gölgesizler, Ses ve Nar filmlerinin yönetmeni ve senarist Ümit Ünal gibi isimler yer aldı. Sundance Senaryo Lab'in bugüne dek destek verdiği projeler arasında Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın Mavi Dalga, Zeynel Doğan ve Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, Aslı Özge'nin Hayatboyu, Melisa Önel'in Kumun Tadı, Erol Mintaş'ın Annemin Şarkısı gibi filmler bulunuyor.
Merve Kayan - 06.03.2014
Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek
Bu yıl Oscar ödüllerinde Filistin'in "Yabancı Film Dalı"ndaki adayı olan filmin senaryosunu da Assad yazdı.  İsrail istihbaratıyla kedi-fare oyununa giren ve aşkı uğruna ölümü bile göze alan Filistinli bir delikanlının hikayesini anlatan film, 2013 Cannes Film Festivali'nde "Belirli Bir Bakış Bölümü Jüri Özel Ödülü", 2013 Asya Pasifik Film Ödülleri'nde "En İyi Film", 2013 Dubai Uluslararası Film Festivali'nde "En iyi Film" ve "En İyi Yönetmen" ödüllerini aldı.   Filmin konusu özetle şöyle:   "İşgal altındaki Filistin'i ayıran Tecrit Duvarı. Ömer, duvarın bu tarafında ailesiyle yaşayan ve bir özgürlük savaşçısı, diğer tarafına geçtiğinde ise sevgilisi için her türlü fedakarlığa hazır duygusal bir aşık. Duvarın bu tarafındaki Ömer, diğer taraftaki gizli aşkı Nadia'yı görmek için her türlü fedakarlığa katlanmaya ve atılan kurşunlardan kaçmaya alışıktır." "Kuşlar Şehrinde Macera" Haftanın 3 boyutlu animasyon filmi "Kuşlar Şehrinde Macera"nın yönetmenliğini, ilk uzun metrajlı işine imza atan Wayne Thornley yaptı.  Senaryosunu Camilla Bubna-Kasteliz, Andrew Cook, Raffaella Delle Donne'nin ortaklaşa yazdığı filmin müzikleri Bruce Retief imzası taşıyor.  Seslendirme kadrosunda Yekta Kopan'ın da yer aldığı filmin konusu özetle şöyle:   "Bir kartal olan Kai, Zambezia isimli kuşlar şehrine doğru yola çıkar. Burada hem kökenlerini bulmak hem de şehri savunanların parçası olmak ister. Sert bir adam olan babası Tendai ile uzaklarda yaşayan Kai, Zambezia'dan leylek Gogo ve onun co-pilotu çulha kuşu Tini hayatına girince orada daha canlı bir hayat olduğunu anlar."  - "Silsile" Yapımcılığını Necati Akpınar ve Tunay Vural'ın yaptığı "Silsile" haftanın yerli yapımlarından. Reklam filmlerinden tanınan Ozan Açıktan'ın yönettiği filmin başrollerini Nehir Erdoğan, Tardu Flordun, İlker Kaleli ile Esra Bezen Bilgin paylaştı.  Bir geceden sabahın ilk ışıklarına uzanan olaylar silsilesini Cem Akaş, Ozan Açıktan ve Faruk Özerten'in kaleminden beyazperdeye aktaran film, İstanbul Karaköy'de çekildi.  Filmin müziklerini Burak Güven yaptı.  "Bizum Hoca" Haftanın yerli komedi filmi "Bizum Hoca", Trabzon'da geçen bir hikaye... Senaryosunu yazan Yılmaz Okumuş'un Serkan Acar ile birlikte yönettiği filmin müziklerini Kemal Sahir Gürel yaptı.  Filmde, başrol oyuncusu Cezmi Baskın'a Levent Ülgen, Serhat Özcan, Sabriye Kara, Erdem Baş, Seymen Aydın, Mehmet Usta, Şamil Kafkas, Adem Yılmaz, Özge Gürel, Semih Habiboğulları, Volkan Girgin, İsrafil Köse, Tahsin Taşkın, Alay Cihan, Pınar Şenol, Hülya Polat, Flourent Malouda, Jose Bosingwa ve İbrahim Yattara eşlik ediyor.  Film, Trabzon'un bir köyüne tayini çıkan resmi imamın gelmesi gecikince köylüler tarafından imam olmasına karar verilen "Bizum Hoca"nın, köyün ortasından geçen HES inşaatı mücadelesi ve gerçek imamla olan olaylarını konu ediniyor.  - "Mavi Dalga" Türkiye, Almanya, Hollanda ve Yunanistan ortak yapımı olan "Mavi Dalga"yı, senaryosunu da yazan Zeynep Dadak ile Merve Kayan birlikte yönetti.
Merve Kayan - 11.10.2013
50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali
"En İyi İlk Film" ödülü Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın birlikte yönettiği "Mavi Dalga" filminin oldu.
Merve Kayan - 09.09.2013
50. Uluslararası Antalya Altın Portokal Film Festivali'ne Doğru
Festivalde 10 film portakalı almak için yarışacak Akaydın, Altın Portakal'ın 50'nci yılında yönetmen Handan İpekçi, yapımcı ve yönetmen Özgür Doğan, senarist ve yapımcı Önder Çakar, oyuncu Defne Halman ile Prof. Dr. Selahattin Yıldız, sanat yönetmeni Natali Yeres ve sinema yazarı Tunca Arslan'dan oluşan ön jurinin değerlendirmesi sonucunda 10 filmin portakal için yarışmaya hak kazandığını kaydetti.  Akaydın, bu filmlerin, yönetmenliğini Ferit Karahan'ın yaptığı "Cennetten kovulmak",  Ali Kemal Çınar'ın "Kısa film",  Ramin Matin'in "Kusursuzlar", Serdar Temizkan'ın "Kutsal bir gün", Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın "Mavi dalga", Ömer Leventoğlu'nun "Mavi ring", Atalay Taşdiken'in "Meryem", Mehmet Bahadır Er ve Maryna Er Gorbach'ın "Sev beni", Alpgiray Uğurlu'nun "Uvertür" ve Nihat Seven'in "Uzun yol" olduğunu anlattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Merve Kayan Haberleri | Merve Kayan Kimdir - Haberler - Merve Kayan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Merve Kayan kimdir, hayatı ve biyografisi. Pera Müzesi Film Programları Pera Film'den Yaza Özel Bir Program:.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 13:19:43. #1.15#
title