Melisa Önel Haberleri

Melisa Önel haber, Melisa Önel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Melisa Önel - 18.11.2020
Köprüde Buluşmalar 2021 "Film Geliştirme Atölyesi" başvuruları başladı
Film Geliştirme Atölyesi'ne 2020'de katılan projelerden "Aniden" (Melisa Önel) Cinelink Ortak Yapım Marketi'nden "ARTEKINO Ödülü" ile döndü.
Melisa Önel - 16.10.2020
8. Boğaziçi Film Festivali'ne doğru
FİLM-YÖN Jüri üyeleri Mehmet Eryılmaz, Melisa Önel ve Selim Evci'den oluşuyor.
Melisa Önel - 09.10.2020
Boğaziçi Film Festivali'ne yeni bir ödül eklendi
Bu yıl ilk kez sahibini bulacak olan ödülü verecek FİLM-YÖN jüri üyeleri Mehmet Eryılmaz, Melisa Önel ve Selim Evci'den oluşuyor.
Melisa Önel - 06.03.2020
Kadın Gözünden kadın hikâyeleri!
Seçkinin Türk yönetmenlerinden Melisa Önel, Ben ve Nuri Bala adlı belgeselde, kadınlık ve erkeklik kategorilerinin dışına taşan feminist aktivist Esmeray'ın hikayesini aktarıyor.
Melisa Önel - 27.02.2020
"Yüz Yılın Evi" 3 Mart'ta Kültüral Performing Arts Sahnesinde
Oyunun müzikleri, müzik tasarımcısı, yapımcı, besteci ve müzisyen Kıvanç Sarıkuş'a, videoları, Ben ve Nuri Bala belgesel filmiyle Altın Portakal Film Festivalinde En İyi İlk Belgesel Film Ödülü almış film yönetmeni ve fotoğraf sanatçısı Melisa Önel'e, ışık tasarımı Lambda Üniversitesi'nde tiyatro tekniği okumuş, ödüllü tasarımcı Ayşe Sedef Ayter'e, koreografi ise Mimar Sinan Çağdaş Dans Anasanat Dalı Başkanı, uluslar arası projelere imzasını atmış, koreograf, eğitimci ve dansçı Tuğçe Tuna'ya ait.
Melisa Önel - 08.05.2019
Sinema ve Göç" Konferansı Yarın Başlıyor
Konferansa ayrıca ünlü yönetmenler Tayfun Pirselimoğlu, Tevfik Başer, Andaç Haznedaroğlu, Melisa Önel, Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve oyuncu Selda Alkor da katılacak.
Melisa Önel - 25.04.2017
Yaşlı Çocuk
Oyun; Aylan, Cemal, Cemile ve Veysel nezdinde farklı coğrafyalarda farklı sebeplerle öldürülmüş, hayatını kaybetmiş savaşa, şiddete ve haksızlığa maruz kalmış tüm çocuklara ithaf edilmiştir. Onlar oyunda tüm çocuklar için bir ütopyayı yaşarlar yani yaşarlar." Yazan ve Yöneten: Yeşim Özsoy Dramaturji: Ferdi Çetin Yardımcı Yönetmen: Ahmet Sami Özbudak Dekor&Kostüm Tasarımı: Başak Özdoğan Ses&Müzik Tasarımı: Çağrı Beklen Işık Tasarımı: Kemal Yiğitcan Video Tasarımı: Melisa Önel Fotoğraf: Furkan Günal Afiş: Ethem Onur Bilgiç Oyuncular Deniz Akant ÇetinDeniz'in annesi Nezahat: Yeşim Özsoy Cemile: Ceren Demirel Cemile'nin eşi Serhat: Emre Yetim Cemal: Bertan Dirikolu Cemal'in eşi Victoria: Enginay Gültekin Allen: Erdem Kaynarca Allen'ın babası Abdullah (video): Metin Belgin Detaylar : İl : İstanbul İlce : Şişli Mekan : Talimhane Tiyatrosu Mekan Adresi : Abide-i Hürriyet Cad.
Melisa Önel - 28.03.2017
Yaşlı Çocuk
Oyun; Aylan, Cemal, Cemile ve Veysel nezdinde farklı coğrafyalarda farklı sebeplerle öldürülmüş, hayatını kaybetmiş savaşa, şiddete ve haksızlığa maruz kalmış tüm çocuklara ithaf edilmiştir. Onlar oyunda tüm çocuklar için bir ütopyayı yaşarlar yani yaşarlar." Yazan ve Yöneten: Yeşim Özsoy Dramaturji: Ferdi Çetin Yardımcı Yönetmen: Ahmet Sami Özbudak Dekor&Kostüm Tasarımı: Başak Özdoğan Ses&Müzik Tasarımı: Çağrı Beklen Işık Tasarımı: Kemal Yiğitcan Video Tasarımı: Melisa Önel Fotoğraf: Furkan Günal Afiş: Ethem Onur Bilgiç Oyuncular Deniz Akant ÇetinDeniz'in annesi Nezahat: Yeşim Özsoy Cemile: Ceren Demirel Cemile'nin eşi Serhat: Emre Yetim Cemal: Bertan Dirikolu Cemal'in eşi Victoria: Enginay Gültekin Allen: Erdem Kaynarca Allen'ın babası Abdullah (video): Metin Belgin Detaylar : İl : İstanbul İlce : Şişli Mekan : Talimhane Tiyatrosu Mekan Adresi : Abide-i Hürriyet Cad.
Melisa Önel - 21.03.2017
Yaşlı Çocuk
Oyun; Aylan, Cemal, Cemile ve Veysel nezdinde farklı coğrafyalarda farklı sebeplerle öldürülmüş, hayatını kaybetmiş savaşa, şiddete ve haksızlığa maruz kalmış tüm çocuklara ithaf edilmiştir. Onlar oyunda tüm çocuklar için bir ütopyayı yaşarlar yani yaşarlar." Tek bir oyunda 4 hikaye, video, ses, müzik, ışık tasarımı ve oyunculuklarıyla farklı bir sahne dünyasında, savaşların ve şiddetin olmadığı bir ütopyanın kapılarını aralamak isterseniz bu oyuna gelin! "Metninden yönetimine, oyunculuğa, dekorundan ışık tasarımına çok şeyi düşündürecek ve iz bırakacak bir oyun." (Hami Çağdaş, Hürriyet Keyif) "Çok iyi sahnelenmiş, çok iyi oynanmış, sadece mantığın değil, yüreğin de gözüyle de izlenecek, etkileyici bir çalışma… Mutlaka görülmeli." (Erdoğan Mitrani, Şalom Gazetesi) "Bir ütopyaydı izlediğimiz." (Asu Maro, Milliyet Gazetesi) "İç burkan konusu ve başarılı oyunculukları dışında bambaşka bir sahneleme tekniğine sahip olan bu etkileyici oyunu kaçırmamanızı öneririm." (İzzet Şahap, birdebendenokuyun) "Atılımlarıyla genç tiyatromuza büyük katkıları olan, başarılı yazarlarımızdan Yeşim Özsoy, gerçek olayları dramatik bir kurguda aktarmak yerine, çok farklı bir yaklaşımla, çok farklı bir biçemde gerçekleştirmiş oyunu ve bu yaklaşımla gerçeklerden daha da dramatik, gerçek olaylardan daha da trajik bir yapıt çıkmış ortaya. Oyunun yönetmeni olarak da aynı çarpıcılığı başarıyla yakalamış ve kaçırılmaması gereken bir yapıta imza atmış." (Seçkin Selvi, Milliyet Sanat) Yazan ve Yöneten: Yeşim Özsoy Dramaturji: Ferdi Çetin Yardımcı Yönetmen: Ahmet Sami Özbudak Sahne Tasarımı: Başak Özdoğan Video Tasarımı: Melisa Önel Ses & Müzik Tasarımı: Çağrı Beklen Oyuncular Akant Çetin, Bertan Dirikolu, Burak Safa Çalış, Ceren Demirel, Emre Yetim, Enginay Gültekin, Hümay Güldağ Türkçe; İngilizce üstyazılı 70' Detaylar : İl : İstanbul İlce : Sarıyer Mekan : Massk Sahne Mekan Adresi : Maslak Mah.
Melisa Önel - 25.03.2015
New York'ta Türk Film Festivali
Festival 27 Mart'ta, yönetmenliğini Tayfun Pirselimoğlu'nun "Ben O Değilim" (I'm Not Him) filmiyle açılırken, bu filmin gösteriminden hemen sonra yönetmen Pirselimoğlu'nun katılacağı soru-cevap bölümü yer alacak.  İkinci gününde yönetmenliğini Ozan Açıktan'ın yaptığı "Silsile" (Consequences) filminin yer aldığı festivalde, 28 Mart'ta da Erol Mintaş'ın yönetmenliğindeki Annemin Şarkısı (Song of My Mother / Klama Dayika Min) filmi gösterilecek. İstanbul'un Tarlabaşı bölgesindeki Kürt kökenli vatandaşların yaşamını konu alan bu filmin gösterimini takiben, Mintaş'ın katılacağı soru-cevap bölümü olacak.  Festivalde, yönetmenliğini Deniz Akçay Katıksız'ın "Köksüz" (Nobody's Home) filmi 1 Nisan'da gösterilirken, Melisa Önel'in "Kumun Tadı" (Seaburners) filmi ise 2 Nisan'da gösterilecek.
Melisa Önel - 18.03.2015
14. Boston Türk Film Festivali
Festivalde Nisan Dağ ve Esra Saydam'ın Deniz Seviyesi, Onur Ünlü'nün İtirazım Var, Güliz Sağlam'ın Tepecik Hayal Okulu, Beyza Boyacıoğlu ve Sebastian Diaz'ın Tonita's, Hasan Serin'in Ağrı ve Dağ, Derya Durmaz'ın Ziazan, Derviş Zaim'in Balık, Tayfun Pirselimoğlu'nun Ben O Değilim, Ozan Açıktan'ın Silsile, Erol Mintaş'ın Annemin Şarkısı, Tunç Şahin'in Karışık Kaset, Reha Erdem'in Şarkı Söyleyen Kadınlar, Çağan Irmak'ın Unutursam Fısılda, Atıl İnaç'ın Daire, Hüseyin Karabey'in Sesime Gel, Melisa Önel'in Kumun Tadı, Çiğdem Vitrinel'in Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, Kaan Müjdeci'nin Sivas, Murat Düzgünoğlu'nun Neden Tarkovski Olamıyorum ve Ömer Lütfi Akad'ın Gelin adlı filmleri gösterilecek.
Melisa Önel - 14.03.2015
Margarethe Von Trotta'dan Ustalık Dersi
Bu yıl ana tema olarak kadınların direnişini belirleyen festival, yine dünyadan ve Türkiye'den kadınların son yılda yaptıkları uzun metrajlara, belgesellere ve kısa filmlere yer veriyor. Filmmor'un 2015'teki İstanbul Modern programında, aralarında bu yılki Tribeca Film Festivali'nde "En İyi Belgesel" ödülünü kazanan Nancy D. Kates'in "Susan Sontag'a Bakmak"ın da yer aldığı "Cinsiyetler", geçtiğimiz yıl Berlin Fim Festivali'nde prömiyerini yapan, Melisa Önel imzalı "Kumun Tadı" ve 2014'te gösterildiği tüm festivallerden başarıyla dönen, Céline Sciamma'nın filmi "Kızlar Çetesi" filmlerinin gösterileceği "Kadınların Sineması" adlı tema bölümleri yer alıyor.
Melisa Önel - 07.03.2015
!f Sundance Senaryo Lab'e Başvurular Başladı!
Genç fikirlere senaryo desteği İstanbul çalışmasına katılan danışmanlar arasında bugüne kadar ünlü İsrailli senarist ve yazar Etgar Keret, I Am Slave/Ben Köleyim, Death of a President/Bir Başkanın Ölümü filmlerinin yönetmeni Gabriel Range, Attenberg'in yönetmeni Athina Rachel Tsangiri, Amreeka/Amrika'nın yönetmeni Cherien Dabis, Hayat Var, Kosmos filmlerinin yönetmeni Reha Erdem ve 9, Ara, Gölgesizler, Ses ve Nar filmlerinin yönetmeni Ümit Ünal, "Güneşe Yolculuk", "Bulutları Beklerken", "Pandora'nın Kutusu" ve "Araf" filmlerinin yönetmeni Yeşim Ustaoğlu gibi isimler yer aldı. Projeler festivallerden ödüllerle dönüyor! Sundance Senaryo Lab'in bugüne dek destek verdiği projelerden; Aysim Türkmen'in Çekmeköy Underground, Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın Mavi Dalga, Zeynel Doğan ve Orhan Eskiköy'ün Babamın Sesi, Aslı Özge'nin Hayatboyu, Melisa Önel'in Kumun Tadı ve Erol Mintaş'ın Annemin Şarkısı filme çekildi ve festivallerden ödüllerle döndü.
Melisa Önel - 18.11.2014
Köprüde Buluşmalar 10 Yaşında!
KÖPRÜDE BULUŞMALAR FİLMLERİ 2014 YILINDA ULUSLARARASI FESTİVALLERDEYDİ Köprüde Buluşmalar filmleri, geçen yıllarda olduğu gibi 2014'te de birçok uluslararası festivalde yer aldı, ödüller kazandı. Kutluğ Ataman'ın, dünya prömiyerinin 64. Berlin Film Festivali'nde yapan filmi Kuzu, Avrupa Film Akademisi tarafından 2014 yılının en iyi 50 filminden biri olarak seçildi. Köprüde Buluşmalar filmlerinden, Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın yönettiği Mavi Dalga, Melisa Önel'in yönettiği Kumun Tadı ve Hüseyin Karabey'in yönettiği Sesime Gel'in de dünya prömiyerleri 64.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Melisa Önel Haberleri | Melisa Önel Kimdir - Haberler - Melisa Önel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Melisa Önel kimdir, hayatı ve biyografisi. Köprüde Buluşmalar 2021 Film Geliştirme Atölyesi başvuruları başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 12:16:23. #1.14#
title