MELBOURNE ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Melbourne Üniversitesi Haberleri

Melbourne Üniversitesi haber, Melbourne Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Melbourne Üniversitesi - 21.1.2020
İran'da hapis cezası verilen Avustralyalıya "İran adına casusluk teklifi" iddiası
Tutuklu iki kişinin seyahat blog yazarı ve sosyal medya fenomeni Mark Firkin ve Jolie King çifti olduğu bilgisi daha sonra medyada yer almıştı. Birkaç gün sonra da akademisyenin Melbourne Üniversitesi'nde Orta Doğu üzerine çalışmalar yapan Kylie Moore-Gilbert olduğu açıklanmıştı.
Melbourne Üniversitesi - 7.11.2019
Alzheimer'ın Einstein'ı Prof. Dr. Terence Seedsman ile 109 yaşındaki Mehmet Yılmaz bir...
  YAŞ ALDIKÇA YENİ HİKAYELER YAZIN   Alzheimer hastalığının Einstein'ı olarak bilinen Melbourne Üniversitesi'nden Prof.
Melbourne Üniversitesi - 6.11.2019
Alzheimer'ın Einstein'ı Prof. Dr. Terence Seedsman ile 109 yaşındaki Mehmet Yılmaz bir...
  YAŞ ALDIKÇA YENİ HİKAYELER YAZIN   Alzheimer hastalığının Einstein'ı olarak bilinen Melbourne Üniversitesi'nden Prof.
Melbourne Üniversitesi - 5.10.2019
İran'da tutuklu iki Avustralyalı serbest bırakıldı
Tahran'daki Evin Cezaevi'nde tutuklu bulunan Cambridge Üniversitesi mezunu Dr. Moore-Gilbert, Melbourne Üniversitesi Asya Enstitüsü'nde Orta Doğu ve Körfez ülkeleri uzmanı olarak görev yapıyordu.
Melbourne Üniversitesi - 17.9.2019
İran 3 Avustralyalının tutuklandığını doğruladı
Tutuklu iki kişinin seyahat blog yazarı ve sosyal medya fenomeni Mark Firkin ve Jolie King çifti olduğu bilgisi daha sonra medyada yer almıştı. Bir kaç gün sonra da akademisyenin Melbourne Üniversitesi'nde Orta Doğu üzerine çalışmalar yapan Kylie Moore-Gilbert olduğu açıklanmıştı.
Melbourne Üniversitesi - 18.10.2016
'Mavi Ev' Antalya' da hizmete açıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik kapsamında önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Sosyal projeleriyle tüm Türkiye'ye örnek olan Büyükşehir Belediyesi'nin 'Mavi Ev' Antalya Alzheimer Hasta ve Hasta Yakını Merkezi yerli ve yabancı bilim insanlarının da yakından takip ettiği törenle hizmete açıldı. Açılışa Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Alzheimer hastalığının Einstein'ı olarak bilinen Avustralya Melbourne Üniversitesi Prof Dr.
Melbourne Üniversitesi - 10.7.2016
Avustralya Aıds'i Yendi
AIDS'e neden olan HIV ile mücadelenin hali hazırda devam ettiğini belirten uzmanlar, AIDS tedavisinin mucizeye yakın bir ilerleme olduğunu vurguluyor. Profesör Grulich, halihazırda AIDS'in ancak teşhis edilmemiş HIV vakalarında görüldüğünü belirtti. Melbourne Üniversitesi'nden Peter Doherty de tedavide kullanılan ilaçların önemli olduğunu ve hastanın bu ilaçlar sayesinde HIV ile uzun sağlıklı bir ömür geçirebildiğini ve ölüm tehlikesinden uzak yaşadığını vurguladı.
Melbourne Üniversitesi - 8.6.2016
Avustralya Federal Polisi Öğrencilere İftar Verdi
Melbourne Üniversitesi Pazarlama ve Muhasebe bölümü öğrencisi Han, "Bu iftar uluslararası öğrenciler için çok önemli.
Melbourne Üniversitesi - 1.5.2016
1 Mayıs Doğduğu Ülkede Kutlandı
Dünyada ilk kez Avustralya'nın Melbourne kentinde taş duvar ustaları ve inşaat işçileri, 1856'da, günde sekiz saatlik iş günü için Melbourne Üniversitesi'nden Parlamento Evi'ne kadar yürüyüş düzenledi.
Melbourne Üniversitesi - 24.4.2016
Pakistanlı Alim Ensari'nin Vefatı
Ensari, misafir akademisyen olarak bulunduğu Princeton'ın ardından aralarında Kral Abdulaziz Üniversitesi (Suudi Arabistan), Melbourne Üniversitesi (Avustralya), McGill Üniversitesi (Kanada), Chicago Üniversitesi (ABD) ve Uluslararası İslam Üniversitesi'nin (Pakistan) de bulunduğu bir çok kurumda eğitim vermişti.
Melbourne Üniversitesi - 15.4.2016
Sıtma Tedavisinde "Genetik Tuzak" Keşfi
Melbourne Üniversitesi araştırmacıları, laboratuvar ortamında fareler ve sivrisineklerle yaptığı deneylerde sıtma parazitinin bir sıtma ilacının etkilerine direnç geliştirmeyi başardığını, ancak değişime uğradıkları için yaşamlarının ileri evrelerinde zarar gördüklerini keşfetti.
Melbourne Üniversitesi - 4.9.2015
Ulucak Höyük Kazılarında Tü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çevik de Yer Alıyor
Orta Doğu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Tübingen Üniversitesi, Melbourne Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nden uzman ve arkeologların yer aldığı 1995 yılında başlanan kazılara 2009 yılından beri Doç Dr.
Melbourne Üniversitesi - 26.7.2015
Avustralyalı Sosyolog İslam'ı Seçen Kanadalıları Araştıracak
Papua Yeni Gine ve Avustralya'da İslam'ı seçen gençler üzerinde bilimsel bir çalışma başlatan Melbourne Üniversitesi sosyologlarından Profesör Scott Flower, çalışmasına Kanada'yı da dahil etti.
Melbourne Üniversitesi - 23.6.2015
Yeşil Alanlar, Çocukların Zekasını Olumlu Etkiliyor
Avustralya'nın Melbourne Üniversitesi Psikoloji Bölümü araştırmacıların yürüttüğü bir başka araştırmada, doğaya ve yeşil alanlara bakmanın beyni güçlendirdiği ortaya çıkmıştı.
Melbourne Üniversitesi - 15.6.2015
Avustralya'da Çalışan Yaşlı Kadınların Oranı Yüzde 300 Arttı
Avustralya’da ileri yaşlarda çalışma oranı özellikle kadınlarda arttığı açıklandı. Melbourne Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre son 20 yılda 60 yaş ve üzerindeki kadınlarda çalışma oranı yüzde 300 oranında arttığı belirtildi.
Melbourne Üniversitesi - 13.4.2015
Melbourne'daki Anzak Anıtı'nda Gelibolu Sergisi
"Anzak Savaş Alanı" sergisine katkıda bulunan Melbourne Üniversitesi öğretim görevlisi Dr.
Melbourne Üniversitesi - 10.3.2015
Melbourne Üniversitesi - 29.4.2014
Avustralyalı Çifte "Fahri Hemşehrilik Beratı" Verildi
Dinar ilçesinde belediye tarafından, Avustralya Melbourne Üniversitesi Gerontoloji Bölümü'nde görevli Prof.
Melbourne Üniversitesi - 1.9.2013
Mısır ve Suriye'deki Katliamlara Tepkiler
Melbourne Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.
Melbourne Üniversitesi - 1.5.2013
1 Mayıs'ın Doğuşunu Biliyor Musunuz?
İşçi Bayramı'nın doğuşu 1 Mayıs ile ilgili bilinen ilk gösteri, 1856'da Avustralya'nın Melbourne kentinde taş ve inşaat işçileri tarafından, günde sekiz saatlik iş günü için Melbourne Üniversitesi'nden Parlamento Evi'ne kadar yapılan bir yürüyüş olarak düzenledi.
Melbourne Üniversitesi - 30.4.2013
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
Bu bayramın ilk kez 1856 yılında Avustralya'nın Melbourne kentinde taş ve inşaat işçilerinin günde 8 saatlik iş günü için Melbourne Üniversitesi'nden Parlamento Evi'ne kadar bir yürüyüş düzenlemesi ve 1 Mayıs 1886'da Amerika İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun önderliğinde işçilerin günde 12 saat, haftada 6 gün olan çalışma takvimine karşı günlük 8 saatlik çalışma talebiyle iş bırakmasının ardından başladığını hatırlatan Akyol, "Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en belirgin dayanışma sembollerinden biri olan 1 Mayıs İşçi Bayramı, çalışanların sendikal hakları ve insanca yaşam mücadeleleri açısından büyük önem taşımaktadır.
Melbourne Üniversitesi - 27.3.2013
Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Biggs, Eskişehir'de Açıklaması
Avustralyalı şirketlerin Türkiye'deki çalışmaları hakkında bilgi veren Biggs, Eskişehir'deki Avustralyalı çalışma gruplarının en önemlilerinden birinin, Ballıhisar köyündeki Pessinus bölgesinde arkeolojik kazıları yürüten Melbourne Üniversitesi ekibi olduğunu açıkladı.
Melbourne Üniversitesi - 7.3.2013
Yahoo'da Evden Çalışma Dönemi Sona Eriyor
"İşin kalitesine yönelik kontroller artıyor" Alman İstihdam Araştırmaları Enstitüsü Başkanı Jutta Rump, ofis dışında çalışma uygulamasının özellikle bilişim, iletişim, medya ile ARGE branşlarında çok yaygın olduğunu kaydediyor. Rump bunun nedenini şöyle açıklıyor: "İşveren, koşulları çalışanlarına daha çekici hale getirmek için bu yöntemi uyguluyor. Yani hem onları işyerine bağlamak hem de motivasyonlarını artırmak için." Jutta Rump'a göre bu sayede verimliliğin artması mümkün. Ayrıca işletmeler, altyapı ve büro kirası gibi masraflardan da tasarruf etmiş oluyor. Melbourne Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, evden çalışanlar, bürodaki meslektaşlarına oranla 3 saat daha fazla görev yapıyor.
Melbourne Üniversitesi - 5.3.2013
Kastamonu Entegre Avustralya ve Singapur'u Keşfetti
İlk iki gün varışa istinaden yapılan Melbourne şehir turu esnasında, İngiliz Kiliseleri, Çanakkale Savaşı'nda ölen askerlerin anısına yapılan asker anıtı, Victoria Parlamento binası, Queen Victoria marketi, Melbourne Üniversitesi, Melbourne Town Hall, Melbourne Kriket merkezi görüldü.
Melbourne Üniversitesi - 12.9.2012
Savaşın Tarihini Yeniden Yazacaklar
Araştırma ekibinde yer alan Avustralya Melbourne Üniversitesi'nden Prof.
Melbourne Üniversitesi - 22.2.2012
Karıncalar Düşmanlarının Kokusunu Unutmuyor
Avustralya'daki Melbourne Üniversitesi araştırmacıları, yuvasını ağaçlara kuran tropikal dokumacı karıncaları (Oecophylla smaragdina) inceledi.
Melbourne Üniversitesi - 27.10.2011
Hormonlar; Diyet Düşmanı
Melbourne Üniversitesi'nden araştırmacı Joseph Proietto, "Tekrar kilo alan insanlar kendilerine o kadar da acımasız davranmamalı.
Melbourne Üniversitesi - 26.8.2011
Şişmanlık Salgınına Karşı Acil Uyarı!
Bilim adamları, tüm hükümetleri aşırı şişmanlık salgını konusunda uyardı. The Lancet dergisinin başmakalesindeki çağrıda, obezitenin, insan sağlığını tehdit açısından sigara tüketiminin önüne geçmekte olduğuna dikkati çekildi. Birleşmiş Milletlerin tütün ürünlerinin kullanımında olduğu gibi şişmanlığın kontrol altına alınması için de bir çerçeve anlaşması hazırlaması gerektiğini belirten bilim adamları, hükümetlerin öncü rolü olmadan obezite salgınının önüne geçilmesinin mümkün olmadığı vurgulandı. Bilim adamlarının bu çağrısında, şişmanlıkla ilgili açıklanan son veriler de etkili oldu. Avustralya'nın Melbourne Üniversitesi bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre, dünyada obez yetişkinlerin sayısı 1, 5 milyarı geçti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Melbourne Üniversitesi Haberleri | Melbourne Üniversitesi Haber - Haberler - Melbourne Üniversitesi haberleri, son dakika melbourne üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. Beyrut'taki büyük patlamaya neden olan amonyum nitrat nedir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 22:40:58. #1.15#
title