Mehmet Tura Haberleri

Mehmet Tura haber, Mehmet Tura son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Tura - 28.10.2020
Son dakika haberleri... Türkiye Güreş Federasyonundan "Pele Mehmet" için taziye mesajı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Türkiye Güreş Federasyonu, Bursa'nın İnegöl ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden "Pele Mehmet" lakaplı başcazgır Mehmet Tura için taziye mesajı yayımladı.
Mehmet Tura - 28.10.2020
"Pele Mehmet"in vefatı güreş camiasını derinden üzdü
Yağlı güreş cazgırlarından "Pele Mehmet" lakabıyla anılan Mehmet Tura'nın (74) vefatı, güreş camiasında büyük üzüntüye sebep oldu.
Mehmet Tura - 28.10.2020
Koronavirüse yakalanan Kırkpınar başcazgırı "Pele Mehmet" yaşamını yitirdi
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin önemli ismi "Pele Mehmet" lakabıyla tanınan ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında hayatını kaybeden başcazgır Mehmet Tura'nın cenazesi, Bursa'nın İznik ilçesinde toprağa verildi.
Mehmet Tura - 22.10.2020
"Pele Mehmet" lakabıyla tanınan Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başcazgırı Mehmet Tura koronavirüse yakalandı
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin önemli ismi "Pele Mehmet" lakabıyla tanınan başcazgır Mehmet Tura yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandı.
Mehmet Tura - 23.05.2020
33 askerin şehit olduğu terör saldırısı 27 yıldır hafızalardan silinmedi
Şehitlerin isimleri Yaşları 21-26 arasındaki şehitlerin isimleri ve memleketleri şöyle: "Abdullah Kara-Antalya, Adem Zongur-Kırıkkale, Ahmet Apak-Denizli, Ahmet Aran-Manisa, Ali Arar-Konya, Aydın Kuzey-Çanakkale, Baki Umutlu-Denizli, Birol İrfan Askar-Afyonkarahisar, Cavit Yaman-Samsun, Ercan Çobanoğlu-Denizli, Erkan Kaçan-Konya, Hasan Gültutan-Hatay, Haydar Aslan-Trabzon, Hikmet Özdemir-Malatya, Hilmi Şahin-Konya, Hüseyin Çelik-Denizli, İbrahim Erten-Konya, İlyas Uyar-Konya, Mehmet Öztürk- Denizli, Mehmet Tura-Adana, Mevlüt Özkan-Konya, Murat Elibol-Çanakkale, Murat Menteş-Bolu, Musa Sarıgöz-Osmaniye, Mustafa Koçanoğlu-Denizli, Mustafa Yılmaz-Konya, Nihat Odabaşı-Kastamonu, Ramazan Akkaya-Kastamonu, Selahattin Aysan-Isparta, Şenol Cansız-Samsun, Şeref Tay-Denizli, Uğur Bozacı-İstanbul, Ünal Kalafat-İstanbul.
Mehmet Tura - 28.03.2020
Kırkpınar başpehlivanlarından "Evde kal Türkiye" çağrısı
"Pele Mehmet" lakabıyla bilinen Kırkpınar başcazgırı Mehmet Tura da şunları kaydetti: "Zor günlerden geçiyoruz.
Mehmet Tura - 04.03.2020
Adana'da şehit annesine hakaret eden şoförün yargılanması sürdürüldü
Şoför hakkında 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianamede, müşteki Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın 1993'te Elazığ-Bingöl kara yolunda terör örgütü PKK tarafından kurulan hain pusuda şehit olduğu anımsatılmıştı.
Mehmet Tura - 19.11.2019
Adana'da şehit annesine hakaret eden şoförün davası
Şoför hakkında 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianamede, müşteki Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın 1993'te Elazığ-Bingöl kara yolunda terör örgütü PKK tarafından kurulan hain pusuda şehit olduğu anımsatılmıştı.
Mehmet Tura - 06.06.2019
Antalya sahillerinde bayram yoğunluğu
40 yıldır Almanya'da yaşayan Mehmet Tura, yılın iki mevsimi Antalya'ya geldiğini belirterek, "Dünyanın bir çok ülkesini gezdim.
Mehmet Tura - 06.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-10
40 yıldır Almanya'da yaşayan Mehmet Tura, yılın iki mevsimi Antalya'ya geldiğini belirterek, "Dünyanın bir çok ülkesini gezdim.
Mehmet Tura - 01.11.2018
Şehit Annesine Hakaret Eden Şoförün Davası
Sanık Güngör, eski savunmalarını tekrarladığını belirterek, şehit annesine söylediği sözlerden dolayı pişman olduğunu belirtti. Hakim, şehit annesi Turan'ın talimatla ifadesinin alınmasına karar verip duruşmayı eksikliklerin giderilmesi için erteledi. Olay Adana'da 13 Şubat'ta kartını göstererek otobüse binen ve şehit annesi olduğunu belirten yolcudan ısrarla 2,5 liralık ücret isteyen özel halk otobüsü şoförü hakkında olayın görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından soruşturma başlatılmıştı. Şoför hakkında 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianamede, müşteki Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın 1993'te Elazığ-Bingöl karayolunda terör örgütü PKK tarafından kurulan hain pusuda şehit olduğu anımsatılmıştı.
Mehmet Tura - 15.07.2018
Kırkpınar'da Finalin Adı Belli Oldu
Baş cazgırlar Şükrü Kayabaş ve "Pele" lakaplı Mehmet Tura'nın manileriyle coşturduğu tribünleri peşrevleriyle selamlayan pehlivanlar, ardından güreşe tutuştu.
Mehmet Tura - 12.07.2018
Kırkpınar'da 10 Cazgır Görev Yapacak
Kırkpınar baş cazgırlarından "Pele" lakaplı Mehmet Tura da Kırkpınar'ın Türk dünyasının en büyük organizasyonu olduğunu, cazgırlar olarak Kırkpınar'a renk kattıklarını belirtti.
Mehmet Tura - 26.06.2018
Şehit Annesine Hakaret Eden Şoför Hakim Karşısında
Mahkeme hakiminin "Aldığın parayı iade ettin mi?" diye sorması üzerine Güngör, "Teyzenin şehit annesi olduğunu anlayınca kendime geldim ve aldığım parayı iade ettim." dedi. Mahkeme hakimi, duruşmayı şehit annesi Zübeyde Tura'nın dinlenmesi için ertelerken, sanık otobüs şoförüne de "Duruşmaya geleceksin, gelmezsen hakkında yakalama kararı çıkartırım." diyerek ihtarda bulundu. Adliye çıkışında Eren Güngör, gazetecilerin sorularına cevap vermedi ve fotoğrafının çekilmesine de izin vermeyip, tekrar girdiği adliyenin arka kapısından çıkarak uzaklaştı. Olayın geçmişi Adana'da 13 Şubat'ta elindeki kartı göstererek otobüse binen ve şehit annesi olduğunu belirten yolcudan ısrarla 2,5 liralık ücreti isteyen özel halk otobüsü şoförü hakkında olayın görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından soruşturma başlatılmıştı. Şoför hakkında 11 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianamede, müşteki Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın 1993'te Elazığ-Bingöl kara yolunda terör örgütü PKK tarafından kurulan hain pusuda şehit olduğu anımsatılmış, şoförün şehit annesine karşı gerçekleştirdiği eylemlerini, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı sırasında yaptığı, şehit haberleriyle milli birlik, dayanışma duyarlılığının ve hassasiyetinin arttığı hassas dönemde bunu gerçekleştirdiği aktarılmıştı.
Mehmet Tura - 04.04.2018
O Şehit Annesi Şikayetinden Vazgeçti
12.33'ÜN ANLAMI Kararın ardından Eren Güngör her gün 12.33'te askeri karakola gelip imza atmaya başladı. Askerin ise bu karara dakika dakika uyup, aynı saat ve dakikada imza attırdığı öğrenildi. Sürücünün tahliyesinde verilen '12.33' şartı kararının anlamını da ortaya çıktı. '12.33'teki 12'nin, Bingöl- Elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993'te Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın da şehit olduğu Bingöl'ün plakasını, 33'ün ise hain saldırıdaki şehit sayısını temsil ettiği bildirildi.
Mehmet Tura - 14.03.2018
Şehit Annesine Hakaret Eden Şoförle İlgili İddianame Kabul Edildi
Şoför hakkında incelenmek üzere mahkemeye gönderilen iddianamede, müşteki Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın 1993'te Elazığ-Bingöl kara yolunda terör örgütü PKK tarafından kurulan hain pusuda şehit olduğu anımsatılmış, şoförün şehit annesine karşı gerçekleştirdiği eylemlerini, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı sırasında yaptığı, şehit haberleriyle milli birlik, dayanışma duyarlılığının ve hassasiyetinin arttığı hassas dönemde bunu gerçekleştirdiği aktarılmıştı.
Mehmet Tura - 08.03.2018
Şehit Annesini Azarlayan Sürücünün Tahliye Şartındaki '12.33'ün Anlamı Ortaya Çıktı
Sürücünün tahliyesinde verilen '12.33' şartı kararının anlamını da ortaya çıktı. '12.33'teki 12'nin, Bingöl- Elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993'te Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın da şehit olduğu Bingöl'ün plakasını, 33'ün ise hain saldırıdaki şehit sayısını temsil ettiği bildirildi.
Mehmet Tura - 08.03.2018
Dha Yurt Bülteni-10
12 BİNGÖL'ÜN PLAKASI, 33 ŞEHİT SAYISI Kararın ardından Eren Güngör ise her gün 12.33'te askeri karakola gelip imza atmaya başladı. Askerin ise bu karara dakika dakika uyup aynı saat ve dakikada imza attırdıkları öğrenildi. 12.33 anlamını da ortaya çıktı. Bingöl- Elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993'de Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın  da şehit olduğu Bingöl'ün 12 olan plakası ise şehit sayısı olan 33'ü temsil ettiği bildirildi.
Mehmet Tura - 08.03.2018
Şehit Annesini Azarlayan Sürücünün Tahliye Şartındaki '12.33'ün Anlamı Ortaya Çıktı
Sürücünün tahliyesinde verilen '12.33' şartı kararının anlamını da ortaya çıktı. '12.33'teki 12'nin, Bingöl- Elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993'te Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın da şehit olduğu Bingöl'ün plakasını, 33'ün ise hain saldırıdaki şehit sayısını temsil ettiği bildirildi.
Mehmet Tura - 07.03.2018
Güncelleme 2 - Adana'da Şehit Annesine Hakaret Eden Şoför İçin "Ders Gibi" Karar
Müşteki Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın 1993'te Elazığ-Bingöl karayolunda terör örgütü PKK tarafından kurulan hain pusuda şehit olduğuna vurgu yapmak isteyen hakim, Bingöl'ün 12 olan plaka kodu ile olayda şehit olan 33 askeri göz önünde bulundurarak böyle bir karar verdiği kaydedildi.
Mehmet Tura - 07.03.2018
Güncelleme - Adana'da Şehit Annesine Hakaret Eden Şoför İçin "Ders Gibi" Karar
Müşteki Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın 1993'te Elazığ-Bingöl karayolunda terör örgütü PKK tarafından kurulan hain pusuda şehit olduğuna vurgu yapmak isteyen hakim, Bingöl'ün 12 olan plaka kodu ile olayda şehit olan 33 askeri göz önünde bulundurarak böyle bir karar verdiği kaydedildi.
Mehmet Tura - 07.03.2018
Şehit Annesine Hakaret Eden Şoför Tahliye Edildi
Alınan bilgiye göre olay, geçen 4 Şubat günü Sarıçam ilçesine bağlı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde meydana geldi. 1993 yılında Elazığ-Bingöl karayolunda bölücü terör örgütü PKK'nın kurduğu pusu sonucunda şehit olan 33 askerden biri olan Jandarma Komando Er Mehmet Tura'nın (20) annesi Zübeyde Tura, torunu ile birlikte Kozan Yolu'ndan Burak Mezarlığına gitmek üzere halk otobüsüne bindi.
Mehmet Tura - 28.02.2018
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Adana'da
Burada, Bingöl'de 1993'te vatani görevini yaparken PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Mehmet Tura'nın annesi Zübeyde Tura ve omurgasındaki rahatsızlıktan dolayı hastanede tedavi gören babası Ahmet Tura ile bir araya geldi.
Mehmet Tura - 22.02.2018
Şehit Annesini Azarlayan Otobüs Sürücüsüne 11 Yıl Hapis İstemi
'BİRLİK VE DAYANIŞMA DUYARLILIĞININ ARTTIĞI HASSAS DÖNEM' Cumhuriyet savcısı, iddianamede müşteki Zübeyde Tura'nın oğlu Mehmet Tura'nın 24 Mayıs 1993'te, Elazığ-Bingöl Karayolu'nda terör örgütü PKK tarafından kurulan hain pusuda 32 askerle birlikte şehit olduğunu belirtti.
Mehmet Tura - 19.02.2018
Dha Yurt Bülteni - 1
Görüntü  Dökümü ----------------------- Trafik polisi eşliğindeki konvoydan görüntü Detay görüntüler Haber-Kamera: Süleyman EKİN /ANTALYA, GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ ====================================== AB Bakanı Çelik, taciz mağduru çocuğun ailesini ziyaret etti (2) 16)ŞEHİT ANNESİNİ ZİYARET ETTİ AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, geçen hafta Adana'da tacize uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğunun Hatay'ın İskenderun'daki ailesinin ardından Adana'ya gelerek özel halk otobüsü şoförünün hakaretine mağruz kalan şehit annesi Zübeyde Tura ve eşi Ahmet Tura'yı ziyaret etti.  Bakan Çelik, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte Bingöl- Elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993 yılında PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen silahsız 33 askerden biri olan Mehmet Tura'nın annesi Zübeyde Tura ile babası Ahmet Tura'nın merkez Sarıçam ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki evlerine gitti.
Mehmet Tura - 19.02.2018
AB Bakanı Çelik, Taciz Mağduru Çocuğun Ailesini Ziyaret Etti (2)
ŞEHİT ANNESİNİ ZİYARET ETTİ AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, geçen hafta Adana'da tacize uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğunun Hatay'ın İskenderun'daki ailesinin ardından Adana'ya gelerek özel halk otobüsü şoförünün hakaretine mağruz kalan şehit annesi Zübeyde Tura ve eşi Ahmet Tura'yı ziyaret etti.  Bakan Çelik, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte Bingöl- Elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993 yılında PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen silahsız 33 askerden biri olan Mehmet Tura'nın annesi Zübeyde Tura ile babası Ahmet Tura'nın merkez Sarıçam ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki evlerine gitti.
Mehmet Tura - 18.02.2018
Dha Yurt Bülteni-13
Haber: KONYA, =========================================== AB Bakanı Çelik, taciz mağduru çocuğun ailesini ziyaret etti/EK ŞEHİT ANNESİNİ ZİYARET ETTİ AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, geçen hafta Adana'da tacize uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğunun Hatay'ın İskenderun'daki ailesinin ardından Adana'ya gelerek özel halk otobüsü şoförünün hakaretine mağruz kalan şehit annesi Zübeyde Tura ve eşi Ahmet Tura'yı ziyaret etti.  Bakan Çelik, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte Bingöl- Elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993 yılında PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen silahsız 33 askerden biri olan Mehmet Tura'nın annesi Zübeyde Tura ile babası Ahmet Tura'nın merkez Sarıçam ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki evlerine gitti.
Mehmet Tura - 18.02.2018
AB Bakanı Çelik, Taciz Mağduru Çocuğun Ailesini Ziyaret Etti (2)
ŞEHİT ANNESİNİ ZİYARET ETTİ AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, geçen hafta Adana'da tacize uğrayan 4 yaşındaki kız çocuğunun Hatay'ın İskenderun'daki ailesinin ardından Adana'ya gelerek özel halk otobüsü şoförünün hakaretine mağruz kalan şehit annesi Zübeyde Tura ve eşi Ahmet Tura'yı ziyaret etti.  Bakan Çelik, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte Bingöl- Elazığ Karayolu'nda 24 Mayıs 1993 yılında PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen silahsız 33 askerden biri olan Mehmet Tura'nın annesi Zübeyde Tura ile babası Ahmet Tura'nın merkez Sarıçam ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki evlerine gitti.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Tura Haberleri | Mehmet Tura Kimdir - Haberler - Mehmet Tura haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Tura kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri... Türkiye Güreş Federasyonundan Pele Mehmet için taziye mesajı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 06:40:05. #1.14#
title