Mehmet Tanrısever Haberleri

Mehmet Tanrısever haber, Mehmet Tanrısever son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Tanrısever - 17.12.2019
"Türk Sineması"nın İstanbul ile randevusu!
TÜRK SİNEMASINA BİR BAKIŞ Festivalin "Türk Sinemasına Bir Bakış" bölümünde ulusal ve uluslararası festivallerde öne çıkan, ödül kazanan, tartışılan yerli filmler seyirciyle buluşacak. Sinema tutkunlarının yerli sinemayı yakından takip etme olanağı sunan bu bölümde Mehmet Ada Öztekin'in yönetmen koltuğuna oturduğu ve 2019'un "En Çok İzlenen Filmi" olmakla kalmayıp "Tüm Zamanların Hasılat Rekoru"nu kıran "7. Koğuştaki Mucize", katıldığı birçok ulusal ve uluslararası festivallerden ödüller ve övgülerle dönen yönetmenliğini Mahmut Fazıl Coşkun'un senaristliğini ise Mahmut Fazıl Coşkun ile birlikte Ercan Kesal'ın yaptığı "Anons", yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Tanrısever'in gerçekleştirdiği "Bozkır: Kuşlara Bak Kuşlara", yönetmenliğini Aytekin Birkon'un üstlendiği, korku sinemasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlayan ve farklı konusuyla dikkat çeken "Cinnet", yönetmenliğini Çağla Zencirci ve Guillaume Giovanetti'nin yaptığı, ulusal ve uluslararası festivallerden birçok ödülle dönen "Sibel" filmleri seyirci ile buluşacak.
Mehmet Tanrısever - 05.09.2019
Sinema
"Bozkır" Mehmet Tanrısever'in yönettiği; Soydan Soydaş, Tarık Tanrısever, Süleyman Kabaali, Ayçın Tuyun ve Yaşar Alptekin'in rol aldığı "Bozkır", Konya'nın Bozkır ilçesinde hayatını sürdüren bir adamın birini öldürmesi sonucu gelişen olaylar etrafında dönüyor.
Mehmet Tanrısever - 05.09.2019
Bu hafta 12 film vizyona girecek
"Bozkır" Mehmet Tanrısever'in yönettiği, Soydan Soydaş, Tarık Tanrısever, Süleyman Kabaali, Ayçın Tuyun ve Yaşar Alptekin'in rol aldığı "Bozkır", Konya'nın Bozkır ilçesinde hayatını sürdüren bir adamın, birini öldürmesi sonucu gelişen olaylar etrafında dönüyor.
Mehmet Tanrısever - 31.07.2019
Adana'daki cinayet davası
Mobilyacılık yapan sanık Eray Ç, Mehmet Tanrısever'i öldürme kastının olmadığını iddia etti.
Mehmet Tanrısever - 19.06.2019
Cinayet zanlısına hapis istemi
Adana'da, kendisinden haraç istediğini ileri sürdüğü kişiyi, otomobilinde öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan zanlı hakkında, müebbet ve 3 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Merkez Seyhan ilçesi Vefa Caddesi'nde, geçen yıl 18 Aralık'ta Mehmet Tanrısever'i (44), otomobilinin içinde tabancayla ateş ederek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Eray Ç.
Mehmet Tanrısever - 22.12.2018
Adana'daki Cinayet
Merkez Seyhan ilçesi Barış Mahallesi Vefa Caddesi'nde, 18 Aralık'ta otomobilini park ederek bekleyen Mehmet Tanrısever'i (45) tabancayla öldürdüğü, olay sırasında silahını kazayla eline de ateşlemesi sonucu yaralandığı iddia edilen zanlı E.
Mehmet Tanrısever - 26.04.2016
Bizim Hesabımız Yedi Düvelle"
"Toplum, milli heyecanımızı taşıyan dizilere ilgi gösteriyor" Uçakan, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sinemaya desteği çerçevesinde çalışmalar yapıldığına işaret ederek, şu değerlendirmede bulundu: "Bana göre daha büyük fonlar oluşturulmalı, özellikle yakın ve uzak tarihimizin büyük sinema filmleri çekilmeli. Bilhassa TRT'nin büyük bir cesaretle, pek çok riski de göğüsleyerek başlatmış olduğu bir takım hareketlerden sitayişle söz etmek lazım. Mesela 'Diriliş' dizisi toplumu kasıp kavurdu. Bu da milli heyecanımızı taşıyan dizilerin toplumda da çok büyük ilgi göreceğini bir kere daha gösterdi bize. Tıpkı rahmetli Yücel Çakmaklı'nın 1970'deki 'Birleşen Yollar'ına, benim 'Yalnız Değilsiniz'e, Mehmet Tanrısever'in 'Minyeli Abdullah'ına gösterilen ilgi gibi.
Mehmet Tanrısever - 05.11.2015
Bozkırlılar Vakfı'nın Yeni Hizmet Binası Açıldı
Açılışa, Bozkırlılar Vakfı Genel Merkezi Mütevellit Heyet Başkanı Kamil Bilgin, Bozkırlılar Vakfı Onursal Başkanı Eski Milletvekili Hüsnü Tuna, Bozkırlılar Vakfı Kurucular Kurulu üyeleri, İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı, Bozkırlılar Dernek Başkanı Mustafa Göksu, iş adamı ve sanayici Mehmet Tanrısever ve çok sayıda Bozkırlı katıldı.
Mehmet Tanrısever - 05.04.2013
"Hür Adam" Filminin Yönetmeni Medya Platformu'nda
Said Nursi'nin hayatını "Hür Adam" filmi ile beyaz perdeye taşıyan ödüllü yapımcı ve yönetmen Mehmet Tanrısever sanatseverlerle buluşacak.
Mehmet Tanrısever - 18.05.2012
'Çığdan Koruyan Elbise'
Çığdan Koruyan Elbiseye AKUT'tan da Destek Geldi! Çığdan koruyan elbiseyi AKUT Kurucu Üyesi Mehmet Tanrısever ile paylaştığını ve kendisinin buluşunu desteklediğini dile getiren Uysal; "Arama kurtarma konusunda son yıllarda çok önemli gelişmeler kaydeden AKUT'un kurucu üyesi Mehmet Tanrısever çığ felaketine karşı tasarladığım bu elbisenin önemli bir kurtarma aracı haline gelebileceğini söyledi.
Mehmet Tanrısever - 18.05.2012
Türk Öğrenciden Tarihe Geçecek Buluş
Çığdan koruyan elbiseyi AKUT Kurucu Üyesi Mehmet Tanrısever ile paylaştığını ve kendisinin buluşunu desteklediğini dile getiren Uysal, "Arama kurtarma konusunda son yıllarda çok önemli gelişmeler kaydeden AKUT'un kurucu üyesi Mehmet Tanrısever çığ felaketine karşı tasarladığım bu elbisenin önemli bir kurtarma aracı haline gelebileceğini söyledi.
Mehmet Tanrısever - 18.05.2012
Türk Öğrenciden Tarihe Geçecek Buluş: 'Çığdan Koruyan Elbise'
İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisi olan Uysal, buluşuyla ilgili olarak; "Haberlerde gördüğüm çığ felaketleri sonucu hayatını kaybeden insanların çaresizlikleri bu buluşu tasarlamamda önemli bir etken oldu. Özellikle dağlık bölgelerdeki askerlerin bu felaket sebebiyle hayati tehlikeler yaşamasının önüne geçmek adına böyle bir elbise tasarlamaya karar verdim" diye konuştu. Çığdan Koruyan Elbiseye AKUT'tan da Destek Geldi! Çığdan koruyan elbiseyi AKUT Kurucu Üyesi Mehmet Tanrısever ile paylaştığını ve kendisinin buluşunu desteklediğini dile getiren Uysal; "Arama kurtarma konusunda son yıllarda çok önemli gelişmeler kaydeden AKUT'un kurucu üyesi Mehmet Tanrısever çığ felaketine karşı tasarladığım bu elbisenin önemli bir kurtarma aracı haline gelebileceğini söyledi.
Mehmet Tanrısever - 16.04.2012
Burhaniye'de Üniversiteli Gençler Film Çekti
Okulun müdür yardımcısı öğretim görevlisi Erdoğan Avder'in öncülüğünde bir araya gelen öğrencilerin çektiği "Uyanış" adlı kısa filmin mayıs ayında yapılacak mezuniyet töreni sırasında gösterileceği açıklandı. Sinema ve fotoğrafçılık Topluluğu faaliyetleri kapsamında müdür yardımcısı Erdoğan Avder yönetmenliğinde Akçay'da çekilen filmde, Burhaniye Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Gökhan Demir, Ali Dinç, İlker Yüksel, Ömer Sanduvaç Yusuf İslam Yıldırım, Ümit Yavaş ve köy halkından Ömer Özgül ile Mehmet Tanrısever rol aldı.
Mehmet Tanrısever - 25.07.2011
Gebzeliler 'Hür Adam'ı İzledi
KALE DOLDU TAŞTI Saat 21.00'de başlayan filmi izlemek üzere Kale'ye gelen Gebzeli sinema tutkunları Eskihisar'ı hınca hınç doldurdu. Yönetmenliğini Mehmet Tanrısever'in yaptığı ve Mürşit Ağa Bağ, Tarık Tanrısever, Engin Yüksel, Mesut Çakarlı, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Ahmet Yenilmez, Bülent Polat, Yaşar Üzer, Tekin Temel, İsmail Hakkı, Taylan Güner, Cem Arabacıoğlu, Muzaffer Çetinyılmaz, Orhan Aydın, Sefa Zengin, Barış Koçak, Recep Cinisli, Yaşar Karakulak, Hüseyin Özay gibi isimlerin rol aldığı filmin konusu ise şöyle: "Hür Adam, yazdığı kitaplar ve yetiştirdiği talebelerle 80 seneyi aşkın süredir Türkiye'den başlayarak bütün dünyayı etkileyen Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatından kesitler taşıyor.
Mehmet Tanrısever - 14.07.2011
Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi Filmi
Yönetmen: Mehmet Tanrısever Senaryo: Ahmet Çetin, Mehmet Uyar, Mehmet Tanrısever Oyuncular: Mürşit Ağa Bağ Filmin Türü: Biyografi 0, Orijinal Adı: Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi Yapımcı Firma: Feza Film Yapım Yılı: 2010 Yapım Ülkesi: Türkiye Orijinal Dili: Türkçe Resmi Sitesi: http://www.
Mehmet Tanrısever - 25.05.2011
Hür Adam'ın Yapımcısı Tanrısever, Çanakkale Filmi İçin Düğmeye Bastı
"Hür Adam" filmiyle gündeme gelen yapımcı ve yönetmen Mehmet Tanrısever, şimdi de 10 yıldır hayalini kurduğu, Çanakkale Savaşı ile ilgili filmi çekmek için çalışmalara başladı.
Mehmet Tanrısever - 26.03.2011
'2011 Bediüzzaman Medya Onur Ödülleri' Sahiplerini Buldu
Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamil Dilek de, Bediüzzaman'ın gönül dünyasının abide şahsiyetlerinden olduğunu dile getirdiği konuşmasında şunları söyledi: "Bu tür gönül dostu insanların, abide insanların vatandaşlarla daha çok kucaklaştırılması gerekiyor. Buna imkan sağlayanlara teşekkür ediyorum." Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen ise insanlığın var oluşundan bu yana toplumlar, kabileler ve milletlerin aralarında yaptıkları mücadelelerde her zaman üstün gücün galip gelmediğine dikkat çekti. Sürmeli, şu görüşleri dile getirdi: "Bunun neden böyle olduğuna bakıldığında Ebabil kuşlarını dahi insanlara karşı savaştıran abide insanların olduğunu görüyoruz. İşte bu gün burada bu abide insanlardan Bediüzzaman'ı anıyoruz. İngiliz bakanın dahi 'Kuran-ı ellerinden almazsanız onları yenmeniz imkansızdır.' dediği gibi bu cihan şümul bir misillemedir. Meseleye bu zaviyeden bakmazsanız olayları çözemezsiniz. Bu gün Türkiye'nin geldiği noktaya bakarsanız arkasında Bediüzzaman gibi insanların olduğunu görmek zor olmayacaktır." "MEDYA ONUR ÖDÜLLERİ VERİLDİ" Konuşmalarının ardından 2011 Bediüzzaman medya onur ödülleri verildi. Hür Adam filminden yapımcı yönetmeni Mehmet Tanrısever, senaryo yazarları Mehmet Uyar ve Ahmet Çetin, oyuncular Mürşit Ağa Bay ve Tarık Tanrısever ödüle layık görüldü.
Mehmet Tanrısever - 26.03.2011
Bursa'da, Bediüzzaman Said Nursi'yi Anma Etkinlikleri
Bursa'da, Bediüzzaman Said Nursi'yi Anma Etkinleri Çerçevesinde 'Çağımız Meselelerine Bediüzzaman'dan Çözümler' Paneli Düzenlendi
Mehmet Tanrısever - 15.02.2011
‘Hür Adam’ Ümraniye'de!
Ümraniye Belediyesi, yönetmenliğini Mehmet Tanrısever'in üstlendiği 'Hür Adam/ Bediüzzaman Said Nursi' ile animasyon severlerden büyük ilgi gören Çılgın Dostlar–3 sinema filmini, Ümraniyeli sinemaseverlerle buluşturuyor.
Mehmet Tanrısever - 09.02.2011
Said'i Nursi'nin Akrabaları "Hür Adamı" Değerlendirdi
Okur, şöyle konuştu: "Başta Mehmet Tanrısever ve Mürşit Akbağ olmak üzere, filmde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Mehmet Tanrısever - 27.01.2011
'Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi' Filmi
Yönetmen Mehmet Tanrısever'in, filmin konusunun ciddiyetine göre davrandığını belirten Bağ, kendisinin yönlendirmelerin dışında bir müdahalede bulunmadığını ve elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını kaydetti.
Mehmet Tanrısever - 21.01.2011
'Babıali Sohbetleri'
'Minyeli Abdullah' filminde birlikte çalıştığı Mehmet Tanrısever'in 'Hür Adam' filmini de değerlendiren Uçakan, bir dinleyicinin, 'Filmin verdiği mesajlara bir itirazımız yok' yorumu üzerine, 'Hür Adam'ın verdiği mesajlara itirazı olanlar olabilir.
Mehmet Tanrısever - 15.01.2011
'Hür Adam'a Tatvan'da Yoğun İlgi
Gül, 'Mehmet Tanrısever'in yönettiği ve Mürşit Ağa Bağ, Tarık Tanrısever, Engin Yüksel ile Mesut Çakarlı'nın oynadığı film, yazdığı kitaplar ve yetiştirdiği talebelerle, 80 seneyi aşkın süredir Türkiye'den başlayarak bütün dünyayı etkileyen, Bediüzzaman Said Nursi'nin hayatından kesitler taşıyor' diye konuştu.
Mehmet Tanrısever - 13.01.2011
Mehmet Tanrısever’in Basın Açıklaması
Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi" Filmi Yapımcı- Yönetmeni Ve Senaristi Mehmet Tanrıseverin'in Basın Açıklamasıdır:
Mehmet Tanrısever - 12.01.2011
Canlı Yayında Mikrofon Fırlattı
'Merkez Siyaset' Programına Mehmet Tanrısever, Bugün Yazarı Nuh Gönültaş'a Mikrofon Fırlattı.
Mehmet Tanrısever - 07.01.2011
Mehmet Tanrısever: 'Hür Adam' Dünya Sinemasında İlk 50'ye Girer
Gösterime Girmeden Günler Öncesinde Tartışma Konusu Olan Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi Filminin Yönetmeni Mehmet Tanrısever, Cihan Tv Network'ün Gündem Artı Sinema Programına Konuk Oldu.
Mehmet Tanrısever - 06.01.2011
Bu Hafta 3 Film Vizyona Girecek
Mehmet Tanrısever'in yönettiği ve Mürşit Ağa Bağ, Tarık Tanrısever, Engin Yüksel ile Mesut Çakarlı'nın oynadığı 'Hür Adam: Bediüzzaman Said Nursi' filmi, dramatik biyografi anlatımıyla dikkat çekiyor.
Mehmet Tanrısever - 04.01.2011
"Hür Adam" Filminin Galası Yapıldı
Said Nursi'nin hayatının anlatıldığı ve Atatürk ile ilgili sahneleriyle tartışmalara konu olan "Hür Adam" filminin gala gösterimi Türker İnanoğlu Gösteri Merkezi'nde gerçekleşti. Senaryosunu Mehmet Tanrısever, Mehmet Uyar ve Ahmet Çetin?in kaleme aldığı ve Mehmet Tanrısever?in yönettiği filminin galasına filmin oyuncularının yanı sıra sanat ve siyaset dünyasından isimler de katıldı.
Mehmet Tanrısever - 04.01.2011
Gani Şavata'dan "Hür Adam" Senaryosu Bana Ait İddiası...
Sinema oyuncusu, senarist yönetmen Gani Rüzgar Şavata "Hür Adam" filminin senaryosunun kendisine ait olduğunu iddia ederek, Bakırköy Adliyesi'nde suç duyurusunda bulundu.Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na sunduğu suç duyurusu dilekçesinde Şavata, Beddiüzaman Said Nursi'nin hayatını ve düşüncelerini anlatan bir sinema filmi çekimine esas olmak üzere sinema senaryosunu şüpheli Ahmet Çetin'le birlikte kendisininde aralarında bulunduğu bir grup tarafından hazırlandığını iddia etti. Filmin senaryosunun Abdurrahim Karslı, Ahmet Çetin ve kendisi tarafından hazırlandığı anlatılan dilekçede, Projenin 2005 yılında tamamlandığı ifade edilerek şöyle denildi: "2005 yılından sonra şüpheli Mehmet Tanrısever de bu projeye dahil olmak istediğini, finansman sağlayabileceğini, işi birlikte yapabileceğimizi telefonda bana söyledi ve bizi davet ettiler.
Mehmet Tanrısever - 07.11.2010
Sinemamızda Altın Çağ
Yapım ve Yönetmenliğini, Senaryosunu da Mehmet Tanrısever'in Yazdığı Filmin 7 Ocak'ta Vizyona Girmesi Bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Tanrısever Haberleri | Mehmet Tanrısever Kimdir - Haberler - Mehmet Tanrısever haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Tanrısever kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye Oscar'a aday filmler neler? Oscar aday adayları listesi! Türkiye Oscar
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 11:42:36. #1.13#

title