Mehmet Öğütçü Haberleri

Mehmet Öğütçü haber, Mehmet Öğütçü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Öğütçü - 29.05.2020
Libya Başbakan Yardımcısı Muaytik'ten Türkiye ile yapılan anlaşmanın dengeleri değiştirdiği yorumu
Washington merkezli düşünce kuruluşu Atlantic Council tarafından düzenlenen "Çatışma sonrası Libya" başlıklı online panele katılan Libya Başbakan Yardımcısı Ahmed Muaytik ve Boğaziçi Enerji Kulübü Başkanı Mehmet Öğütçü, Libya'daki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Mehmet Öğütçü - 25.11.2019
Enerji Sektöründe Dönüşüm Toplantısı
Boğaziçi Enerji Kulübü Başkanı Mehmet Öğütçü, küresel sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) pazarında rekabetin arttığını belirterek "Türkiye'nin mevcut LNG kapasitesi gaz tüketiminin yüzde 70'ini karşılayacak bir seviyede.
Mehmet Öğütçü - 20.11.2019
MÜSİAD'ın düzenlediği Vizyoner Zirvesi için geri sayım başladı
Bu kapsamda zirveye katılması beklenen diğer isimler şöyle: "Mindmaze Yapay Zeka Teknolojileri Lideri Martin Ciupa, Global Resources Partnership Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü, Digital Reality Pazarlama Direktörü Ömer Wilson, Havelsan Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Hamdi Atalay, Pegasus Genel Müdürü Mehmet Nane, Uipath Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Hepsiburada CEO'su Murat Emirdağ, stratejist Abdullah Çiftçi, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş, IGA CEO'su Kadri Samsunlu, Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü İzzet Alagöz, Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, Av.
Mehmet Öğütçü - 18.11.2019
MÜSİAD'ın düzenlediği Vizyoner Zirvesi 27 Kasım'da gerçekleştirilecek
Bu kapsamda zirveye katılması beklenen diğer isimler şöyle: "Mindmaze Yapay Zeka Teknolojileri Lideri Martin Ciupa, Global Resources Partnership Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü, Digital Reality Pazarlama Direktörü Ömer Wilson, Havelsan Genel Müdür ve Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Hamdi Atalay, Pegasus Genel Müdürü Mehmet Nane, Uipath Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Hepsiburada CEO'su Murat Emirdağ, stratejist Abdullah Çiftçi, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş, IGA CEO'su Kadri Samsunlu, Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürü İzzet Alagöz, Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Yıldırım, Av.
Mehmet Öğütçü - 07.10.2019
Dijital gelecek "Vizyoner19 Zirvesi"nde başlıyor
Zirvede, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Türkiye'nin teknoloji hamlelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunacak. İnsan odaklı, katma değeri yüksek ve milli üretim vizyonuyla çalışmalarını sürdüren MÜSİAD, dünyada meydana gelen teknolojik gelişmelere dikkat çekmek amacıyla, bu yılki Vizyoner19 Zirvesi'nin konusunu "Dijital Gelecek""olarak belirledi. Türkiye'nin bölgesinde söz sahibi, küresel ölçekte ise etkin bir rol oynayan ülke olmasının teknolojik bağımsızlık ve sürdürülebilir ekonomik gelişmelerle doğrudan ilgili olduğunu düşünen MÜSİAD, teknolojiye yön veren isimleri Vizyoner19 Zirvesi'nde ağırlayarak bu alanda toplumsal düzeyde bir farkındalık oluşturulmasını amaçlıyor. Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek zirvede; "Dijital Ekonomi ve Paranın Geleceği", "Küresel Pazarda Milli Sanayi ve Üretim", "Ticaretin Dijital Ekosistemi", "Geleceğin Şehirleri ve Kaynakları", "Milli Teknoloji Hamlesi ve Dijital Türkiye" ile "Dijital Gelecekte Değerlerimiz" konuları 6 farklı oturumda kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Zirvede, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Mindmaze Yapay Zeka Teknolojileri Lideri Martin Ciupa ve Global Resources Partnership Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü olmak üzere; alanında öncü birçok isim konuşmacı olarak yer alacak.
Mehmet Öğütçü - 11.06.2018
Ezine'de Trafik Kazası: 3 Yaralı
Kazada, sürücü Özcan ile araçta bulunan Nezahat Özcan ve Mehmet Öğütçü yaralandı.
Mehmet Öğütçü - 26.05.2018
Hesap Uzmanları Vakfı Paneli
Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Seriye Sezen moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda Panelistler The Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü, ICBC Bank Türkiye Genel Müdürü Gao Xiangyang, Büyükelçi Koray Targay ve Pekin Üniversitesi akademisyeni Umut Ergunsü, "Çin'in Kuşak ve Yol Girişimi" ve "Çin Hükümeti'nin 2049 - Dünyanın En Büyük Ekonomisi olma hedefi" doğrultusunda izleyeceği ekonomik politikaların Türkiye ve Global ekonomi üzerindeki olası etkileri, fırsatları ve riskleri ele alındı.
Mehmet Öğütçü - 26.03.2018
Türkiye Enerjide Kazan-kazan Stratejisiyle Adımlar Atmalı"
Boğaziçi Enerji Kulübü Başkanı Mehmet Öğütçü, Türkiye'de enerji sektöründe bir devrime ihtiyaç olduğunu belirterek, "Türkiye'nin dünyadaki gelişmeleri ve eğilimleri iyi okuyarak, bunlara göre bir enerji stratejisi oluşturması gerekiyor.
Mehmet Öğütçü - 20.03.2018
Enerjide Kadın"In Rolü Tartışılacak
Açıklamada görüşlerine yer verilen Boğaziçi Enerji Kulübü Başkanı Mehmet Öğütçü, enerji sektörünün ciddi bir dönüşüm sürecinden geçtiğine, jeopolitik gerilimlerin sektörü ve yatırımları etkilediğine dikkati çekerek, "Kadınların enerji sektöründeki mevcudiyetleri ve etkileri, olması gereken düzeyin oldukça gerisinde.
Mehmet Öğütçü - 01.12.2017
Çin Kopyadan Kendi Teknolojisini Yaratma Noktasına Geldi"
The Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü, "Çin bugün taklit ve kopyadan artık inovasyona, kendi teknolojisini yaratma noktasına geldi.
Mehmet Öğütçü - 04.05.2017
Forum İstanbul 2017
"Türkiye kendisini çekim noktası haline getiremez mi?" diye soran Khanfar, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bence Türkiye çok Türk. Dinamik olabilmek için, ilerleyebilmek için çok Türk… O yüzden açılmanız lazım. Daha fazla yeteneği çekmeniz lazım. Çünkü yaratıcılık çeşitlilikle beslenir. İşte bu sizin için, gelecek için çok faydalı olabilir." -"Gelecek şimdi başlıyor, 2023'te değil" Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü ise olanlara bakarak gelecek 10 yılda ne olacağını tahmin etmenin mümkün olmadığını kaydetti.
Mehmet Öğütçü - 30.09.2016
Doğalgaza Yapılan İndirim
Bosphorus Enerji Kulübü (BEC) Başkanı Mehmet Öğütçü, doğalgaz fiyatında yarından itibaren geçerli olacak yüzde 10 indirimin sevindirici olduğunu belirterek, "İran ile tahkim çözüme kavuşturulduğu için gelen bu indirim, umarız dünya doğalgaz fiyatlarındaki düşüşe paralel olarak devam eder." dedi.
Mehmet Öğütçü - 10.12.2015
Boğaziçi Enerji Kulübü Başkanı Öğütçü Açıklaması
Boğaziçi Enerji Kulübü Başkanı Mehmet Öğütçü, Rusya'dan Türkiye'ye doğalgaz arzında kesinti olmasını beklemediğini belirterek, "Rusya'nın hukuksal çerçeve dışında bir yola gitmesi sadece Türkiye nezdinde değil, Avrupa'daki ve Uzakdoğu'daki diğer müşterilerin gözünde de ciddi bir güvenilirlik bunalımı yaratır" dedi.
Mehmet Öğütçü - 09.12.2015
Boğaziçi Enerji Kulübü Zirvesi
Boğaziçi Enerji Kulübü Başkanı Mehmet Öğütçü, küresel enerji sektöründe güç kayması olduğunu belirterek, "Oyunun kuralları ve oyuncular değişti, artık Çin ve Hindistan'ın başı çektiği Asya Pasifik ülkeleri öne çıkıyor" dedi.
Mehmet Öğütçü - 08.12.2015
Enerji Konusu Yeni Dünya Düzeni ile Doğrudan Bağlantılı"
Boğaziçi Enerji Kulübü İcra Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü, "Bugün artık enerji konusu hem ekonomik büyüme, rekabet gücü, çevre korunması, iklim değişikliği, yakıt ve güzergahların çeşitlendirilmesi, güvenlik politikası, finansal piyasalar ve vergilendirmeyle hem de 'yeni dünya düzeni' ile doğrudan bağlantılı" dedi.
Mehmet Öğütçü - 07.12.2015
Boğaziçi Enerji Kulübü Toplantısı Çarşamba Günü Başlayacak
Boğaziçi Enerji Kulübü İcra Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü, "Kulüp geçen yıl bir 'Türk Enerji Fonu' kurulması yönünde bir tavsiyede bulunmuştu.
Mehmet Öğütçü - 29.04.2015
Enerji Uzmanı Öğütçü: Bp Türkiye'den Çıkma Kararı Alsaydı Şaşırmazdım
Boğaziçi Enerji Kulübü (The Bosphorus Energy Club) Başkanı Mehmet Öğütçü, İngiliz BP’nin Türkiye'den çıkacağına yönelik iddiaları değerlendirdi.
Mehmet Öğütçü - 12.03.2015
3. Hazar Koridoru Konferansı"
Konferans kapsamında düzenlenen "Hazar Enerji Vizyonu" temalı panelde konuşan Boğaziçi Enerji Kulübü (BEC) İcra Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü de "Hazar sahası dünyanın en değerli varlıklarından biri.
Mehmet Öğütçü - 11.12.2014
Türkiye'nin Enerji Gündemi Konuşuldu
Iraklı Bakan'dan Türk yatırımcılara 'yatırım' çağrısı Toplantıda konuşan Irak Elektrik Bakanı Qasim Mohammad Abid Hammadi al-Fahadawi, Türkiye ile Irak arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinin önemine işaret ederek Türk yatırımcılara çağrıda bulundu: "İlişkilerimiz büyümeye başladı ama henüz istediğimiz, arzu ettiğimiz seviyeye ulaşmadı. İlişkileri güçlendirirsek ortaya çıkacak potansiyel çok büyük. Irak'ın, elektrik sektörünün kurulması ve güçlendirilmesi anlamında potansiyeli yüksek. Çok daha geniş elektrik üretim, iletimi, dağıtımı konusunda çok ciddi sıkıntılarımız var. Bizim yerel ve Türkiye'den birer yatırımcı ile 1.500 megavatlık bir anlaşmamız olacak. Önümüzdeki 2 hafta içinde bu yatırımı 3 bin megavata çıkaracağız." BEC Başkanı Mehmet Öğütçü de açılışta yaptığı konuşmada, bölgede jeopolitik risklerin arttığına işaret ederek, "Böylesine sıcak bir gündemde Irak, Yunanistan, Güney Avrupa ülkeleri ile sınır ötesi bağlantılarının arttığı bir dönemdeyiz.
Mehmet Öğütçü - 22.07.2014
İran'a Yaptırımların Hafiflemesinin Ekonomiye Etkisi de "Hafif" Olacak
Kazokoğlu, yaptırımların yumuşatılması halinde Türkiye için doğacak sonuçları şöyle özetledi: "Dünya piyasasına İran'dan artarak giren ham petrol miktarı fiyatları rahatlatır. Bu da Türkiye'nin cari açığını hafifletir. Basit bir hesapla, Türkiye, 2013'teki gibi günde 365 bin varil ham petrol ithal etse bu yıl, petrolün varilinde 5 dolarlık bir fiyat inişi yaklaşık 670 milyon dolarlık bir tasarruf sağlar. Türkiye'nin İran'dan daha fazla petrol ithal edip etmeyeceği sorusuna gelince, yıl sonuna kadar değişme olmaz. En çok ham petrol işlenen aylar bitti sayılır. Daha uzun vadede ithalatımız artar, ancak ne kadar artacağını kestirmek güç. Türkiye, İran'dan, yaptırımlar başlamadan önce 2012'nin ilk 6 ayında yaklaşık günde 200 bin varil petrol ithal etti. 2014'ün ilk 5 ayındaki rakamsa günde 106 bin varil. Yaptırımların aniden kesilmeyeceğinden hareketle, kısa vadede Türkiye'nin ithalatının günde 140-150 bin varile kadar çıkması mümkün." Londra'daki Global Resources Corporation ve İstanbul merkezli Bosphorus Energy Club Başkanı Mehmet Öğütçü de İran'ın, yaptırımların kalkmasından ardından 180 gün içinde günlük petrol üretimini 3, 3,5 milyon varile çıkarabileceğini söyledi.
Mehmet Öğütçü - 26.06.2014
Doğu Akdeniz Doğalgazına Yatırım Yapın"
The Bosphorus Energy Club (BEC) İcra Kurulu Başkanı Mehmet Öğütçü, Türkiye'nin Doğu Akdeniz doğalgazına pratik bir biçimde odaklanması gerektiğini belirterek, "İsrail'de Tamar, Leviathan gibi bölgelerden ciddi bir üretim söz konusu.
Mehmet Öğütçü - 26.06.2014
Uluslar Arası Enerji Uzmanı Öğütçü: Küresel Ölçekte Gelecek 20 Yılda 37 Trilyon Dolar Enerji...
Enerji sektöründe danışmanlık ve düşünce kuruluşu olarak faaliyet göstermek üzere kurulan The Bosphorus Energy Club'ın İcra Başkanı ve uluslararası enerji sektörünün önde gelen uzmanlarından Mehmet Öğütçü, 2035 yılına kadar küresel enerji yatırımlarının 37 trilyon dolara ulaşacağını ve yatırımların nasıl finanse edileceğinin de herkesin kafasını meşgul ettiğini söyledi.
Mehmet Öğütçü - 18.06.2014
Gazetecilik İçerik Fabrikası'nda Yeniden Şekilleniyor
Marka gazeteciliği hizmetinde ünlüler geçidi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Öğütçü Haberleri | Mehmet Öğütçü Kimdir - Haberler - Mehmet Öğütçü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Öğütçü kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye, yenilenebilir enerji devrimini birçok Avrupa ve OECD ülkesinden önce tamamlad
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 11:56:35. #1.14#

title