Mehmet Karaosmanoğlu Haberleri

Mehmet Karaosmanoğlu haber, Mehmet Karaosmanoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Karaosmanoğlu - 19.11.2020
Urartuların 2 bin 900 yıllık kalesi turizme kazandırılıyor
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Atatürk Üniversitesi iş birliğiyle 2003 yılında Prof. Dr. Mehmet Karaosmanoğlu tarafından kalede yeniden yapılan kazı çalışmaları 2019 yılında tamamlandı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 27.09.2019
Şehir Tiyatroları'nın usta sanatçısı Beklan Algan vefatının 9. Yılında anıldı
Anma törenine İBB Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcısı Mehmet Karaosmanoğlu, Sahne Yöneticisi Ayşegül İşsever, Beklan Algan'ın kızı Sevi Algan, damadı Erol Babaoğlu, torunu Alya Babaoğlu, sanatçılar Emin And, Ümit Denizer, Sevinç Özer, İlkim Karaca ve sevenleri katıldı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 01.08.2019
Haldun Ergüvenç, son yolculuğuna uğurlandı
Cenaze töreni, Haldun Ergüvenç'in ailesi, dostları ve İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcısı Mehmet Karaosmanoğlu, Eraslan Sağlam, Emin And, Metin Çoban, Bora Ayanoğlu, Hikmet Körmükçü, Suphi Tekniker, Aziz Sarvan ,Hüseyin Tuncel, Yalçın Avşar, Ali Mert Yavuzcan, Yeliz Gerçek, Yasemin Gezgin Yavuzcan'ın da aralarında olduğu sanat camiasının yoğun katılımıyla gerçekleşti.
Mehmet Karaosmanoğlu - 30.06.2019
"Tiyatro eğitiminden önce 'insan' dedik"
Usta sanatçı Mehmet Karaosmanoğlu, "Sanattan manevi olarak çok şey kazandım başkaları gibi para değil, daha çok insan biriktirmeye gayret ettim." dediKaraosmanoğlu'nun 35. Sanat Yılı öğrencileri ve dostları tarafından kutlandı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 15.06.2019
Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde "Yaz Oyunları"
Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'ndeki oyunun gösterimine, Şehir Tiyatroları Müdürü Necip Sedat Çakır, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Müdür Yardımcıları Ceyhun Ünlü, Osman Kurtuluş ve Mehmet Karaosmanoğlu'nun yanı sıra birçok sanatçı, gazeteci ve eleştirmen katıldı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 13.06.2019
"Yaz Oyunları" başladı
Seyircilerin beğenisini kazanan ve ayakta alkışlanan oyunun gösterimine, Şehir Tiyatroları Müdürü Necip Sedat Çakır, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Müdür Yardımcıları Ceyhun Ünlü, Osman Kurtuluş ve Mehmet Karaosmanoğlu'nun sanatçı, gazeteci ve eleştirmenler katıldı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 29.04.2019
Muhsin Ertuğrul Vefatının 40. Yılında Anıldı
Törene, Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcıları Ceyhun Ünlü, Mehmet Karaosmanoğlu, İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcısı Kubilay Karslıoğlu, Bakırköy Belediye Tiyatrosu'nu temsilen Didem Germen, sanatçılar Uğurtan Atakan, Hakan Güner, Caner Çandarlı, Can Kolukısa, Serdar Orçin, Onur Demircan, Şehir Tiyatroları çalışanları, tiyatro ve sinema sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve konuklar katıldı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 21.03.2019
İskender Pala'nın Yazdığı "Aşk Bir Zamanlar" Oyunu Seyirciyle Buluştu
Oyunun ilk gösterimine; Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Şehir Tiyatroları Müdür yardımcısı Mehmet Karaosmanoğlu, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni yardımcısı Melahat Abbasova, oyunun yazarı İskender Pala, oyunun müziklerini yapan Ali Otyam ve Genel Yayın Yönetmeni Zahid Akman da geceye katıldı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 28.11.2018
Usta Oyuncu Uğur Kıvılcım Son Yolculuğuna Uğurlandı
76 yaşında hayatını kaybeden Kıvılcım için ilk tören Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde yapıldı. Buradaki törene, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcısı Mehmet Karaosmanoğlu, Sahne Direktörü Tolga Yeter, sanatçılar Zihni Göktay, Erhan Yazıcıoğlu, Özgür Kaymak, Emin And, Şehnaz Bölen Taftalı, Şevket Avşar, Feriha Eyüboğlu, Ali Karagöz, Selma Kutluğ, Uğurtan Atakanve sanatçının oğlu Kıvılcım Sezerli ile yakınları katıldı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 28.11.2018
Usta Oyuncu Uğur Kıvılcım Son Yolculuğuna Uğurlandı
76 yaşında hayatını kaybeden Kıvılcım için ilk tören Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde yapıldı. Buradaki törene, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcısı Mehmet Karaosmanoğlu, Sahne Direktörü Tolga Yeter, sanatçılar Zihni Göktay, Erhan Yazıcıoğlu, Özgür Kaymak, Emin And, Şehnaz Bölen Taftalı, Şevket Avşar, Feriha Eyüboğlu, Ali Karagöz, Selma Kutluğ, Uğurtan Atakanve sanatçının oğlu Kıvılcım Sezerli ile yakınları katıldı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 31.10.2018
Urartuların 2 Bin 900 Yıllık Şehri Açık Hava Müzesi Olacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Atatürk Üniversitesi iş birliği ile 2003 yılında, Prof. Dr. Mehmet Karaosmanoğlu tarafından kalede yeniden çalışma başlatıldığını kaydeden Heb, şöyle devam etti: "Bu kazılarda önemli bulgulara rastlandı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 31.10.2018
Urartuların 2 Bin 900 Yıllık Şehri Açık Hava Müzesi Olacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Atatürk Üniversitesi iş birliği ile 2003 yılında, Prof. Dr. Mehmet Karaosmanoğlu tarafından kalede yeniden çalışma başlatıldığını kaydeden Heb, şöyle devam etti: "Bu kazılarda önemli bulgulara rastlandı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 18.05.2018
Doğunun En Büyük Müzesi Erzurum'da Yapılıyor"
Kentteki tarihi eserleri ve tarihi dokuları koruyarak gelecek nesillere aktarmanın gayreti ve çabası içerisinde olduklarını ifade eden Azizoğlu, şunları belirtti: "Yedi bin yıllık bir tarihi geçmişe sahip olan Erzurum'umuza yaraşır bir müzenin inşaatına da başladık. İnşaatımızın bodrum katının betonları atılıyor. İnşallah o müze bitince Doğu Anadolu'nun en büyük müzesine de Erzurum olarak sahip çıkmış olacağız. Burada bin yıllık tarihi eserler var. Bu eserleri ecdadımı yapmış bizler de yaşatıyoruz, bizden sonraki nesiller de yaşatacaklar." Prof. Dr. Mehmet Karaosmanoğlu, Prof.
Mehmet Karaosmanoğlu - 10.02.2018
Zehirlenen Köpeğe Ayranlı Müdahale
Kızıltepe ilçesinde spor yapmak için İbrahim Özmen Parkı'na giden Mehmet Karaosmanoğlu adlı vatandaş, ağzından köpükler çıkan bir köpekle karşılaştı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 01.12.2017
Sanatçı Kerem Yılmazer Mezarı Başında Anıldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları'ndan yapılan açıklamada, usta sanatçı Yılmazer için düzenlenen törene Yılmazer'in eşi Göksel Kortay, Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcısı Mehmet Karaosmanoğlu, Genel Sanat Yönetmen Yardımcısı Özgür Kaymak ile sanatçının dostları Ali Karagöz ve Ulvi Alacakaptan'ın katıldığı belirtildi.
Mehmet Karaosmanoğlu - 17.08.2017
Tarihi Altıntepe Kalesi Turizme Kazandırılacak
Kazılarda bulunan tarihi eserler korunuyor Bu süreçte söz konusu alanın yasa dışı kazı yapanlarca tahrip edildiğini aktaran Baştürk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kültür Bakanlığı ve Atatürk Üniversitesi işbirliğinde, 2003 yılında Prof. Dr. Mehmet Karaosmanoğlu tarafından başlatılan ve her yıl süren kazılarla ikinci kazı çalışması yapıldı.
Mehmet Karaosmanoğlu - 12.07.2017
Tarihi Altıntepe Kalesi'nde Kazı Çalışması
Atatürk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Altıntepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karaosmanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki Urartular döneminden kalan Altıntepe Kalesi'nde 2017 yılı 15.
Mehmet Karaosmanoğlu - 26.07.2016
Altıntepe Kalesi'nde Kazı Çalışmaları
Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Karaosmanoğlu başkanlığındaki Kafkas ve Uşak üniversitelerinden öğretim görevlilerinden oluşan Altıntepe Kalesi Kazı Heyeti, 24 kişilik ekiple tarihi yerleşimdeki 14.
Mehmet Karaosmanoğlu - 24.05.2016
Tiyatro Eğitimleri Devam Edecek"
Kocatepe, tiyatro topluluğunun daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncu ve yönetmeni Mehmet Karaosmanoğlu'ndan eğitim aldığını kaydederek, "Şimdi de yönetmen oyuncu Can Alibeyoğlu ve Özgür Atkın tarafından temel tiyatro eğitimleri alıyor.
Mehmet Karaosmanoğlu - 10.02.2016
Artvin Belediyesi Tiyatro Topluluğu Kuruldu
Artvin Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Artvinli ünlü Türk sinema oyuncusu ve komedyen Öztürk Serengil'in adı verilen ve yaklaşık 30 kişiden oluşan tiyatro topluluğunun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanat Koordinatörü Mehmet Karaosmanoğlu'ndan bir hafta boyunca eğitim aldığı belirtildi.
Mehmet Karaosmanoğlu - 05.08.2015
Altıntepe Kalesi'ndeki Kazı Çalışmaları
Atatürk Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Karaosmanoğlu başkanlığındaki 35 kişilik ekiple, kalenin üç ayrı bölümünde yapılan kazılar, yaklaşık 45 gün sürecek.
Mehmet Karaosmanoğlu - 26.07.2015
Erzincan'da Ot Yangını
Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Metin Çankaya ve Altıntepe Kalesi Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karaosmanoğlu da olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını izledi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Karaosmanoğlu Haberleri | Mehmet Karaosmanoğlu Kimdir - Haberler - Mehmet Karaosmanoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Karaosmanoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Altıntepe Kalesi turizme açılmak için gün sayıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.11.2021 13:46:47. #1.14#

title