Mehmet Hakkı Suçin Haberleri

Mehmet Hakkı Suçin haber, Mehmet Hakkı Suçin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Hakkı Suçin - 07.11.2019
FeminİSTANBUL'da geri sayım
Ülkemizdense, Ali Günvar, Ali Rıza Gelirli, Ayça Erdura, Aydan Yalçın, Aydın Şimşek, Ayten Mutlu, Bedros Dağlıyan, Bircan Çelik, Çağın Özbilgi, Deniz A. Tüzün, Dilek Değerli, Dilruba Nuray Erenler, Elçin Sevgi Suçin, Emel Koşar, Ertuğrul Özüaydın, Gönül Dilek, Gülce Başer, Halil İbrahim Özcan, Hasan Erkek, Hilal Karahan, İsmail Biçer, Kemal Aslan, Levent Karataş, Malik Enes Gümüşlü, Mehmet Hakkı Suçin, Mesut Şenol, Muhsine Arda, Muzaffer Özdemir, Nevin Koçoğlu, Niyazi Yaşar, Okan Yılmaz, Osman Öztürk, Ömer Turan, Pınar Doğu, Serap Aslı Araklı, Tarık Günersel, Veysi Toktaş, Volkan Hacıoğlu, W.
Mehmet Hakkı Suçin - 04.04.2018
Roman Kahramanları Festivali'nin Bu Yılki Konusu "Homeros, Troia, Destanlar ve Kahramanları"
2018 yılı festival başkanı, yazar, şair ve çevirmen Prof. Dr. Cevat Çapan ile Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar'ın açılış konuşmalarıyla başlayacak etkinliğin ilk oturumu "Homeros ve Troia" başlığıyla gerçekleşecek. Maltepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Betül Çotuksöken'in başkanlığındaki oturumda, Cevat Çapan, Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Hakkı Suçin ve gazeteci, yazar Prof.
Mehmet Hakkı Suçin - 27.10.2017
Ahmed Yesevi'nin Kitabı Arapça Yayımlandı
Ahmet Yesevi Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Prof. Dr. Mehmet Hakkı Suçin'in Arapçaya çevirdiği Ahmed Yesevi kitabı, üniversite mütevelli heyeti başkanlığı tarafından yayımladı.
Mehmet Hakkı Suçin - 17.10.2017
Arap Şiirinde Nazım Hikmet Etkisi, Boğaziçi Üniversitesi'nde Konuşulacak
Yazar ve çevirmen Mehmet Hakkı Suçin, "Nazım Hikmet Konferansları" kapsamında Nazım Hikmet'in Arap şiiri üzerindeki etkisini ele alacak.
Mehmet Hakkı Suçin - 03.10.2017
10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali" Başladı
7 Ekim'de sona erecek Danışma kurulu Prof. Dr. Turan Koç, Doç. Dr. Oktay Taftalı ve Mehmet Hakkı Suçin'den oluşan festivalde "Şiir Hatları Vapuru" etkinliğinin yanı sıra şiir okumaları, imza günleri ve söyleşiler gerçekleştirilirken, bu etkinliklerde Güray Süngü, Handan İnci, Turan Koç, Oktay Taftalı gibi isimler de gençlere moderatörlük yapacak.
Mehmet Hakkı Suçin - 25.09.2017
10. Uluslararası İstanbul Şiir ve Edebiyat Festivali"
Festivalin danışma kurulunda Prof. Dr. Turan Koç, Doç. Dr. Oktay Taftalı ve Mehmet Hakkı Suçin gibi isimler yer alıyor.
Mehmet Hakkı Suçin - 21.04.2017
Lübnan'da Çağdaş Türk Şiiri Konferansı
Lübnan Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve Beyrut Yunus Emre Enstitüsünün ortaklaşa düzenlediği konferansta konuşan Gazi Üniversitesi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Hakkı Suçin, çağdaş Türk şiirinin son yüzyıldaki serüvenine değindi.
Mehmet Hakkı Suçin - 01.04.2017
Tyb 2016 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Ödüller Törende "Edebiyat" kategorisinde, hikayede Mehmet Kahraman, şiirde Ragıp Karcı, romanda Hasan Ali Toptaş, denemede Ali Yurtgezen, fikirde Ercan Yıldırım, araştırmada Hüseyin Yayman, incelemede Celal Soydan, edebi tenkitte Hayriye Ünal, hatırada Sare Çizmecioğlu, gezide Faruk Uysal, tercümede Mehmet Hakkı Suçin, biyografide Fahrettin Gün, çocuk edebiyatında Vural Kaya, şehir kitaplarında Esenler Belediyesi ödüle layık görüldü.
Mehmet Hakkı Suçin - 03.03.2017
Suriyeli Yazar Abdelli Son Yolculuğuna Uğurlandı
Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Hakkı Suçin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Abdelli ile 5 yıl önce tanıştığını, onun Türk edebiyatına çok büyük katkısı olduğunu söyledi.
Mehmet Hakkı Suçin - 15.12.2016
Uluslararası Genç Şairler Buluşması okullardaki etkinliklerle başladı
Adile Mermerci Anadolu Lisesi'nde Mehmet Hakkı Suçin moderatörlüğünde, Cengizhan Konuş, Ürdün'den Marwan albtoush, Filistin'den Sultan al-Qaisi katıldığı şiir söyleşisi gerçekleşti.
Mehmet Hakkı Suçin - 14.04.2016
2. Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali"Nde Mahmud Derviş Konuşuldu
"Mahmud Derviş'i kurtarma misyonu yüklendim" Gazi Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı Öğretim Üyesi Mehmet Hakkı Suçin de Derviş'in Filistin halkını "şoke eden" bir dizi olaya bizzat tanık olmuş bir şair olduğunu vurgulayarak, "Göçü, sürgünü, direnişi bizzat yaşamış bir şair, Filistin'in sesi, nefesidir.
Mehmet Hakkı Suçin - 25.08.2015
Şeyh Hamad Çeviri ve Uluslararası Anlayış Ödülü
Öte yandan, Arapça çevirileriyle bilinen Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doçent Doktor Mehmet Hakkı Suçin de söz konusu ödülün çeviri üretimi açısından önemli bir teşvik olacağını belirtti.
Mehmet Hakkı Suçin - 01.05.2014
Mısır'ın İbn-i Batuta'sı" Türkiye'ye Geliyor
Şehavi'nin şiirlerini Türkçeye çeviren Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Hakkı Suçin, Mısırlı şair hakkında şunları söyledi: "Gelenekten izler taşıyan ama günümüze de hitab eden, hurufilik, tasavvuf ve aşkla yoğrulmuş özgün bir tarza sahip Şehavi, şiirlerinde kendi deneyimlerini, iç çekişmelerini ve inandıklarını samimi ve rahat bir dille ifade eden, bu yüzden de kimi çevrelerce eleştirilmiş ve bir dönem yasaklara maruz kalmış bir şair.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Hakkı Suçin Haberleri | Mehmet Hakkı Suçin Kimdir - Haberler - Mehmet Hakkı Suçin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Hakkı Suçin kimdir, hayatı ve biyografisi. FeminİSTANBUL'da geri sayım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 05:13:32. #1.14#

title