Mehmet Fırıncı Haberleri

Mehmet Fırıncı haber, Mehmet Fırıncı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Fırıncı - 04.10.2020
MEHMET FIRINCI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
NUR Cemaati'nin kurucusu Said Nursi'nin talebelerinden, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı son yolculuğuna uğurlandı.
Mehmet Fırıncı - 04.10.2020
ABONELERİMİZİN DİKKATİNE CANLI YAYIN
Said-i Nursi'nin öğrencilerinden 92 yaşında hayatını kaybeden Mehmet Fırıncı için cenaze töreni düzenleniyor.
Mehmet Fırıncı - 04.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmet Fırıncı için taziye mesajı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabı üzerinden İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı için taziye mesajı yayımladı.
Mehmet Fırıncı - 22.07.2016
Türkiye Yazarlar Birliği Şahitlik Bildirgesi Yayınladı
"MİLLİ DİRENİŞ UYANMIŞTIR" Son dört asın en büyük saldırısıyla karşı karşıyayız diyen Rahim Er, " dini sadece La İlahe İllallah deyin yeter cümlesine indirgedi bu insanlar. Allah bu saldırılardan İslam'a yüzyıllardır bayraklık yapan milleti ve en çokta kendi dinini korudu. Bu saldırılar olurken Sultan Aziz'e, Sultan Abdülhamit'e sahip çıkılamamıştı, Menderes'e sahip çıkılamamıştı.1980'de yine aynı merkezden yönlendirilen saldırılara karşı bu milletin siyasi iradesine sahip çıkılamamıştı. Yine Erbakan'a sahip çıkılamamıştı. Ama şükürler olsun ki bugün bu ülkenin vatandaşları bu saldırıyı daha ilk andan fark ettiler ve bayrağı kapan meydanlara indi ve biz buradayız bu vatanı işgal ettirmeyiz dediler. Bu son derece büyük bir gelişmedir. Milli direniş uyanmıştır." dedi Bıyıklı "Kardeşlerimiz, bu yaşananlara refleks gösterirken haklı olarak Nurcular diyebiliyorlar fakat Nurcular dediğimiz insanlar bu söz konusu örgütle hiçbir zaman yolu bağdaşmamış insanlardır. Bediüzzaman Said Nursi'yi ve Nurcuları bu insanlarla birlikte değerlendiremeyiz." "BİZ ONLARDAN DEĞİLİZ DEDİK AMA..." Ardından sözü Nur talebesi olan Haluk İmamoğlu aldı. Halukoğlu, "Bu melun yapının ne olduğunu biz yıllardan beri anlatıyorduk. Ama yıllardır bize hep şu soruldu 'siz onlardan değil misiniz?' Mehmet Fırıncı abiyi hepimiz tanıyoruz, yıllardan beri biz onlardan değiliz, niye değiliz'i anlattık.
Mehmet Fırıncı - 07.07.2016
Bediüzzaman'ın Talebelerinden Yeğin'in Vefatı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, NATO Zirvesi'ne katılması dolayısıyla cenazeye gelemeyeceğinin ifade edildiğini aktaran Yüce, "Sayın Cumhurbaşkanımız, başsağlığı dilekleri için hayatta olan talebelerinden Mehmet Fırıncı ile Hüsnü Bayram'ı aradı.
Mehmet Fırıncı - 19.04.2016
Adanmış Ömürler" Söyleşileri
Bağcılar Belediyesinin düzenlediği "Adanmış Ömürler" söyleşilerinin nisan ayı konuğu Mehmet Fırıncı, Bediüzzaman Said Nursi'nin 1. Dünya Savaşı'ndaki mücadelelerini anlattı.
Mehmet Fırıncı - 29.03.2016
Bediüzzaman Said Nursi'nin Vefatının 56'ncı Yılı
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı, bu tür bir etkinliğin düzenlenmesinden çok mutlu olduğunu dile getirerek, sempozyum başlığının çok yerinde seçildiğini söyledi.
Mehmet Fırıncı - 27.02.2016
Bediüzzaman'ın Talebesi Özdemir'in Vefatı
Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bediüzzaman'ın talebelerinden Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Mehmet Fırıncı, Necmi İlgen ile Özdemir'in ailesi, yeğeni AK Parti Isparta Milletvekili Sait Yüce, milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı.
Mehmet Fırıncı - 26.02.2016
Mehmet Kırkıncı Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazına, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Selami Altınok, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ağrı Valisi Musa Işın, Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Erzurum milletvekilleri Orhan Deligöz, Mustafa Ilıcalı, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ile Bediüzzaman Said Nursi'nin talebeleri Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram, Mehmet Fırıncı ve Ali Sert ile yurt içi ve yurt dışından çok sayıda kişi katıldı.
Mehmet Fırıncı - 26.02.2016
Bediüzzaman'ın Talebesi Said Özdemir Vefat Etti
Yüce, Bediüzzaman'ın eserlerinde de belirttiği 12 varisi arasında yer alan Özdemir'in cenazesine, Nursi'nin yaşayan diğer talebelerinden Abdullah Yeğin, Hüsnü Bayram ve Mehmet Fırıncı'nın da katılacağını söyledi.
Mehmet Fırıncı - 27.12.2015
Bir Nesli Yoğuranlar" Söyleşileri
Şenler, tüm olanlara rağmen Türkiye'nin dimdik ayakta olduğuna işaret ederek, "Türkiye çok şükür, hepsinin içinde her türlü keşmekeşe rağmen dipdiri ayakta duruyor. Bizi bugünlere getiren Rabbimize binlerce kez şükürler olsun. Bugünlere gelmemize vesile olanlara, başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarına gönül dolusu minnetlerimi bildiriyorum. Allah başımızdan böyle idarecileri eksik etmesin" diye konuştu.  AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı ve çok sayıda vatandaşın katıldığı program, Şenler ve katılımcıların hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.
Mehmet Fırıncı - 29.10.2015
Paralel Örgüt Can Havliyle Bu İktidarı İndirmeye Çalışıyor"
Bediüzzaman Said-i Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı, dünyanın dört bir yanında elini kana bulamış devletlerin Türkiye'yi AK Parti idaresi altında görmekten hoşlanmadıklarını ve bunu saklama ihtiyacı da duymadıklarını söyledi.
Mehmet Fırıncı - 04.08.2015
Said-i Nursi'nin Talebelerinden Özcan, Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Yaşamını yitiren, Said-i Nursi'nin talebelerinden Salih Özcan için Fatih Camisi'nde tören düzenlendi.  Törene, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bediüzzaman Said-i Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı ve Abdullah Yeğin, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof.
Mehmet Fırıncı - 15.05.2015
Bölgesel ve Küresel Barış İçin İman ve Hürriyet" Sempozyumu
"İnşallah bu güzel çalışmalar, bizi en güzel hürriyete kavuşturur" Bediüzzaman Said-i Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı da insanların oturup, hakikaten insan olmak için ve hürriyet denen nimetin ne olduğunu anlamak için müzakere etmeleri halinde hiç şiddet yaşanmayacağını belirtti.
Mehmet Fırıncı - 13.03.2015
Din Hizmetleri ve İhlas Sempozyumu
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Mehmet Fırıncı, akademisyen ve vatandaşların katıldığı sempozyum üç gün devam edecek.
Mehmet Fırıncı - 30.10.2014
Moral Fm Yönetiminden 'Paralel Yapı' İddialarına Yalanlama
Geçtiğimiz günlerde medyaya yansıyan Moral FM'in satılacağı ya da satıldığı bilgilerinin gerçekle bir ilgisi olmadığını belirten Mehmet Nuri Güleç (Mehmet Fırıncı), "Bediuzzaman Said-i Nursi Hazretleri eserleri yazdığı zamanlarda Risale-i nurlar inşallah radyolarla da okunacak ilan edilecek diye kendi yazılarıyla ve şifa-i sözlerle söylemişti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Fırıncı Haberleri | Mehmet Fırıncı Kimdir - Haberler - Mehmet Fırıncı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Fırıncı kimdir, hayatı ve biyografisi. MEHMET FIRINCI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 18:38:41. #1.14#

title