MEHMET CAHİT GÜRAN HABERLERİ

MEHMET CAHİT GÜRAN HABERLERİ

Mehmet Cahit Güran haber, Mehmet Cahit Güran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Cahit Güran 24.6.2020
Milli güreşçi Kayaalp, Bakanlık müşaviri oldu
Kararnamede rektör atamaları da yer aldı. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Fuat Erdal, Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof.
Mehmet Cahit Güran 24.6.2020
Milli güreşçi Kayaalp, Bakanlık müşaviri oldu
MİLLİ güreşçi Rıza Kayaalp, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı spor müşavirliğine atandı. Ayrıca, 6 üniversiteye de rektör ataması gerçekleştirildi.  Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesine göre; Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda açık bulunan spor müşavirliğine, olimpiyat ikincisi, dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp atandı.Kararnamede rektör atamaları da yer aldı. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Fuat Erdal, Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof.
Mehmet Cahit Güran 24.6.2020
Cumhurbaşkanı Atama kararları Resmi Gazete'de
6 üniversiteye rektör atandı Atama Kararlarına göre, Anadolu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fuat Erdal, Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof.
Mehmet Cahit Güran 24.6.2020
Son dakika haberi | Atama kararları Resmi Gazete'de
Rektör atamaları Anadolu Üniversitesi Rektörlu¨ğu¨ne Prof. Dr. Fuat Erdal, Hacettepe Üniversitesi Rektörlu¨ğu¨ne Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof.
Mehmet Cahit Güran 16.4.2012
Dpü'de "Tübitak Üniversitelerle Buluşuyor" Etkinliği
Üniversitelerde üretilen projelerin hayata geçirilmesi için desteğe ihtiyaç duyulduğunu bildiren Prof. Dr. Erarslan, şunları kaydetti: "Aslında üniversiteler bilgilerin üretildiği ve projelendirildiği yerlerdir. Buradaki bilim adamları bu iki fonksiyonu icra ediyor. Üçüncü kısma gelince de lokal olabilir, kendi öz kaynaklarıyla olabilir, ulusal veya uluslararası bir proje desteğine ihtiyaç duyuluyor. İşte bu manada ülkemizin ulusal proje destekçisi, bilim adamı destekçisi rolünü üstlenmiş olan ve özellikle son 10 yıl içinde fevkalade güzel organizasyonlar yapan TÜBİTAK burada." TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Dairesi Yurt Dışı Burslar Müdürü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ise proje kapsamında haziran ayı sonuna kadar Türkiye'deki bütün üniversiteleri gezerek Ar-Ge ile bilim insanlarına destekler hakkında bilgi vereceklerini anlattı.
Mehmet Cahit Güran 17.5.2011
Tübitak Bilim Olimpiyatlarında Dereceye Girenler Ödüllendirildi
18. TÜBİTAK Ulusal Bilim Olimpiyatları Birinci Aşama Sınavları Ödül Töreni, KKTC'de gerçekleştirildi. 1. Aşama Sınavları Bölgesel değerlendirmesinde dereceye giren toplam 11 öğrenci ile onları hazırlayan 13 öğretmen ödüllerine kavuştu. Ödül törenine KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, diğer bazı yetkililer ile ödül alan öğrenciler, öğretmenleri ve velileri katıldı. Derviş Eroğlu, TÜBİTAK'a bilim insanı yetiştirmeye yönelik çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Her ülkenin bilim adamlarına ve aydın kişilere ihtiyacı olduğuna değinen Eroğlu, bunun için de çok çalışmak gerektiğini kaydetti. KKTC'de 6 üniversite bulunduğu ve akademisyene ihtiyaç olacağı dikkate alındığında bu tür aktivitelerin daha da önem kazandığını ifade eden Eroğlu, TÜBİTAK'a KKTC gençlerine verdiği destek için teşekkür etti. TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı Yurtiçi Burslar Müdürü Doç. Dr Mehmet Cahit Güran törende yaptığı konuşmada, bilim ve teknoloji alanında insana yatırımın önemine işaret ederek, gençlerin eğitimine yönelik yatırımların da artış gösterdiğini ifade etti.
Şu an buradasınız: Mehmet Cahit Güran Haberleri | Mehmet Cahit Güran Kimdir - Haberler - Mehmet Cahit Güran haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Cahit Güran kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 üniversiteye yeni rektör atadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 02:52:27. #1.15#
title