MEHMED ALİ SARAOĞLU Biyografisi, MEHMED ALİ SARAOĞLU kimdir?

Mehmed Ali Saraoğlu Biyografisi

Mehmed Ali Saraoğlu
Doğum Yeri Kütahya/ Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1964 -
Dr.Mehmed Ali Saraoğlu,Belediye başkanı, doktor.

1964 yılında Gediz'de doğdu. Babası Sarıağazade Apaydın Saraoğlu'dur.İlk ve ortaöğretimi Gediz'de tamamladıktan sonra bir süre de 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakultesi'ne devam etti. Daha sonra tıp alanına yöneldi ve 1989 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olarak önce Tokat Yazıtepe Sağlık Ocağı, Turhal Verem Savaş Dispanseri, Tavşanlı Tepecik Sağlık Ocağı ve Gediz Devlet Hastanesi'ne atandı.

1997 ile 2004 yılları arasında Gediz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılığı'nda bulunan Mehmed Ali Saraoğlu, bu arada çeşitli sivil toplum örgütlerinde de önemli görevler üstlendi.

Değişik zamanlarda gerçekleştiği gezilerle, Amerika ve Avrupa'daki pek çok ülkeyi görüp inceleme fırsatı da bulan Saraoğlu, 2004 yılında siyasete atıldı ve aynı yıl Adalet ve Kalkınma Partisi'nin adayı olarak girdiği yerel seçimleri kazanarak, belediye başkanı oldu.

Mehmed Ali Saraoğlu, 2009 ve 2014 Yerel Seçimleri’ne de aynı partinin adayı olarak girdi ve üst üste 3. kez belediye başkanı oldu.

Gediz Meslek Yüksekokulu'nun ek bina inşeatını üstlenen Gediz Belediyesi, ilçedeki diğer okulların kimi ihtiyaçlarını karşıladığı gibi, 18.000 m2'lik bir alanı da Anadolu Öğretmen Lisesi'ne tahsis etti. Gediz Belediyesi bu dönemde, tarihinde ilk kez yüksekokul öğrencilerine burs verdi. İlçenin tanıtımını amaçlayan broşürler hazırladı ve Tarhana Festivali'nin verimli ve kalıcı bir etkinliğe dönüşmesini sağladı.
Aqua Park, Hoca Kemal Efendi İş Merkezi, Gazanferağa İş Merkezi, Gediz Plaza, Katlı Otopark, Park Orman Kafeterya, Muhipler, Dayınlar ve Salur mahallelerinde inşa edilen kültür salonları, çocuk oyun alanları ve yaşam parkları Gediz'in sosyal yaşamında yerini alırken, önemli gün ve haftalarda da çeşitli etkinlikler düzenledi.

Mehmed Ali Saraoğlu haberleri için tıklayın

title