MARMARA DENİZİNİ KORUMA EYLEM PLANI HABERLERİ

Marmara Denizini Koruma Eylem Planı Haberleri

Marmara Denizini Koruma Eylem Planı haber, Marmara Denizini Koruma Eylem Planı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 02.07.2021
Vali Aziz Yıldırım Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı
TBMM Başkanlığı'nca gönderilen Bilgisayar ve Yazıcıların dağıtımın ardından, ilimizde yaşanan metil alkol zehirlenmeleri ve Marmara Denizi'nde görülen müsilaj sorunu ve temizliği ile ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Aziz Yıldırım; "Değerli arkadaşlar; geçen hafta üzücü olaylar yaşadık. Alkol zaten topluma ve kişilere zarar veriyor ama alkolün sahtesi daha çok zarar veriyor. Onun için geçen hafta hastanelere alkol zehirlenmesi ile gelen vatandaşlarımızın ya da hastaneye gelipte alkol zehirlenmesi teşhisi konulan vatandaşlarımızın sayesinde bu hadiseyi öğrenmiş olduk. İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Jandarma Komutanlığımız vasıtası ile hemen faaliyete başladık. Sorumluları da yakalayıp hemen adliyeye çıkardık. Geçen hafta ne yazıkki hastanelerimize 29 tane bu şekilde olay geldi. Bunlardan 7 vatandaşımızı maalesef kaybettik. 13 vatandaşımızın şuan da tedavileri devam etmekte. Bunların içinde entübe olan da var. İnşallah kurtulurlar. Sonrasında 9 vatandaşımız da hastanelerimizden taburcu olarak, iyileşerek çıktılar. İnşallah bir daha böyle bir şey başımıza gelmez. Tabi bu işin sağlık boyutu. Bir de adli ve kriminal boyutu var. Tabiki her zaman vatandaşlarımızı korumak zorundayız. Emniyetimiz, Jandarmamız faaliyetleri sonucu elde ettiğimiz delillerle, Savcılarımızın da izni ile 26 adreste operasyonlar yapıldı. Burada yakalanan kişilerde bir takım delillendirmelerle birlikte Cumhuriyet Başsavcılığına çıkartıldı ve bunlardan 6 tanesi tutuklandı. Adli süreç devam ediyor. Dediğim gibi, 13 vatandaşımızın da hastanelerde tedavileri devam ediyor. İnşallah onlar da şifa bulur çıkarlar. Şu ana kadar toplam 701 litre, yani bir tona yakın kaçak alkollü içki yakalamamız söz konusu. Bunlar el yapımı. Bununla birlikte de 100 litrenin üzerinde etil alkol yakalandı ki; bunları yakalamasaydık, bunu da aynı şekilde içki şekline çevirip belki başkalarının da zehirlenmesine sebebiyet vereceklerdi. Onlar da yakalandı. Tabi ki bu anlamda ihbar önemli. Bir kere her şeyin kaçağı kötü. İçkinin de kaçağı kötü, bakın zehirlenmelerine sebebiyet veriyor, hiç şakası yok. Geçen yıllarda da değişik illerde bunları yaşadık. İzmir'de yaşadık, Antalya'da yaşadık vesaire. Yani buna tevessül etmemesini tavsiye ederiz vatandaşlarımıza. Ama biz bu şekilde, sadece içki değil, kaçak malzeme üreten herkesle mücadelemizi sürdüreceğiz. " dedi. Konuşmasında müsilaj sorununa da değinen Vali Yıldırım; "Marmara'ya 135 kilometre sınırımız var ama buna rağmen en rahat iliz. Bilim insanlarının açıklamalarına göre bunun sebebi, İstanbul Boğazı'ndan gelen akıntıyı Çanakkale'ye bağlayan en kısa bağlantı ilimizden geçiyor. Sürekli akıntı devam ettiği için müsilajın yerleşmesine izin vermiyor. Lodos estiği zaman kıyılarda birikebiliyor. Bugüne kadar 154 metreküp müsilaj topladık. Bildiğiniz gibi 6 haziran 2021 tarihinde, Sayın Bakanımız Murat Kurum tarafından "Marmara Denizini Koruma Eylem Planı" açıklandı.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 14.06.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Haziran 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılanacak.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 11.06.2021
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: "Marmara Denizi Koruma Eylem Planı İstanbul Koordinasyon Merkezi toplantımıza başladık"
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla müsilaj kirliliğine karşı Marmara Denizi Koruma Eylem Planı İstanbul Koordinasyon Merkezi toplantısına başladıklarını ifade etti.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 10.06.2021
Marmara Denizi Koruma Eylem Planı İstanbul Koordinasyon Merkezi toplantısı yapıldı
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Marmara Denizi'nde bir ayı aşkın zamandır müsilajla ilgili bir kirlilik söz konusu olduğunu, ilk zamandan itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın konuyu bilim insanları ile beraber araştırdığını belirtti.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 10.06.2021
Marmara'dan iki günde 392 metreküp müsilaj toplandı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Marmara Denizi Eylem Planı çerçevesinde başlatılan "Müsilaj Temizleme Seferberliği" kapsamında iki günde yaklaşık 392 metreküp müsilaj toplandı.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 09.06.2021
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, akademisyen Neşe Nur Akkaya'nın Nişantaşı'nda uğradığı saldırıya ilişkin, "Anlı şanlı kadın derneklerinin, mor halkalarıyla meşhur kadın derneklerinin, feminist iddiasında olan derneklerin sesinin çıkmamasını tam bir ilkesizlik örneği olarak görüyorum.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 09.06.2021
Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısında konuştu: (3)
Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planı'mızı da üç ay içerisinde tamamlıyoruz.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 08.06.2021
Marmara Denizi'nde Müsilaj Seferberliği Başlıyor
Valimiz Muammer EROL, yaklaşık 2 aydır Marmara Denizi'nde etkisini gösteren müsilaja karşı 22 maddeden oluşan Marmara Denizi Koruma Eylem Planı, kapsamında müsilajın yoğun olduğu bölgelerde gerçekleştirilen temizleme çalışmalarına ilişkin yetkililerden bilgi aldı.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 07.06.2021
Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Başkanlığında Kocaeli'nde Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi.
Marmara Belediyeler Birliğince Kocaeli'de düzenlenen Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Toplantısı, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı,...
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 06.06.2021
Son dakika haberleri! Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Marmara Denizi Koruma Eylem Planı) Müsilaj nedeniyle zarar gören balıkçılarımıza da Sayın...
Son dakika haberler... Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Marmara Denizi Koruma Eylem Planı) Müsilaj nedeniyle zarar gören balıkçılarımıza da Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Tarım ve Orman Bakanlığımız gerekli ekonomik desteği sağlayacak.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 06.06.2021
Son dakika haberi: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Marmara Denizi Koruma Eylem Planı) Marmara Denizi'mizdeki tüm hayalet ağlar, Tarım ve Orman Bakanlığımızca...
Son dakika haberleri: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Marmara Denizi Koruma Eylem Planı) Marmara Denizi'mizdeki tüm hayalet ağlar, Tarım ve Orman Bakanlığımızca 1 yıl içerisinde temizlenecek.
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı - 06.06.2021
Son dakika haberi | Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Marmara Denizi Koruma Eylem Planı) Atık su arıtma tesislerini gerektiği gibi işletmeyen OSB'lerin...
Son dakika habere göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "(Marmara Denizi Koruma Eylem Planı) Atık su arıtma tesislerini gerektiği gibi işletmeyen OSB'lerin rehabilitasyon ve iyileştirme çalışmalarıyla ileri arıtma teknolojilerine geçişi hızlandırılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Marmara Denizini Koruma Eylem Planı Haberleri | Marmara Denizini Koruma Eylem Planı Haber - Haberler - Marmara Denizini Koruma Eylem Planı haberleri, son dakika marmara denizini koruma eylem planı haber ve gelişmeleri burada. Vali Aziz Yıldırım Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.7.2021 02:42:26. #1.14#

title