Marcella Frangipane Haberleri

Marcella Frangipane haber, Marcella Frangipane son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marcella Frangipane - 04.10.2019
Dha yurt bülteni - 14
5700 YILLIK ÇOCUK İSKELETİ BULUNDU İtalya Sapienza Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Marcella Frangipane'nin başkanlığında 2 Ağustos'ta başlayan bu yılki kazı çalışmaları 2 Ekim'de sona erdi.
Marcella Frangipane - 29.08.2019
Dha yurt bülteni-6
Görüntü Dökümü ----------------------- Havaya ateş açanların görüntüsü Haber: Adnan ÇELEBİ-Kamera: NİĞDE,     =============================== - Arslantepe Höyüğü'nde bu yılki kazı çalışmaları başladı UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan ve kalıcı listeye girmesi için çalışmalar yapılan Malatya'daki Arslantepe Höyüğü'nde bu yılki kazı çalışmaları, Kazı Heyeti Başkanı ve İtalya Sapienza Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Marcella Frangipane'nin gelmesiyle başladı.
Marcella Frangipane - 02.10.2017
Vali Kaban, Arslantepe Höyüğü'nde İncelemede Bulundu
Valilikten yapılan açıklamaya göre Kaban, Arslantepe Höyüğü'nde inceleme yaparak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu ile Arslantepe Höyüğü Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane'dan kazılarla ilgili bilgi aldı.
Marcella Frangipane - 21.08.2017
Kralın "Geyik Avı"Nın Türkiye'ye İadesi İsteniyor
Aslantepe Höyüğü'nün Anadolu'nun en önemli arkeolojik merkezlerinden olduğunu aktaran İskenderoğlu, şunları anlattı: "Buraya Anadolu'nun ilk kent devleti denilmesinin asıl gerekçesi bulunan mühürlerdir. Bu mühürler devlet bürokrasisinin burada doğduğunun bir göstergesi çünkü her bir mühür, bir devlet memuruna ait. Kazılarda bugüne kadar yaklaşık 2 bin 200 mühür çıkarıldı. Bu, devlet adına buradaki ihtiyaçların depolandığını ve halka memurlar aracılığıyla dağıtıldığını gösteriyor. Bu anlamda biz Anadolu'nun ilk kent devleti ve bürokrasinin doğduğu yer burası diyoruz." İskenderoğlu, 1890'lı yıllarda Fransız arkeologlardan oluşan bir ekibin Malatya'ya geldiğini ve 1932'de de Aslantepe Höyüğü'nde kazı çalışması başlattığını ifade ederek, kazıları 1961 yılında İtalyan ekibin devraldığını, halen Roma La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Marcella Frangipane'nin çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
Marcella Frangipane - 10.08.2017
Malatya Valisi Kaban'a Ziyaret
Arslantepe Höyüğü Kazı Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane, Prof. Dr. Gian Maria Di Nocera ve İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Levent İskenderoğlu, Vali Ali Kaban'ı makamında ziyaret etti.
Marcella Frangipane - 07.08.2017
Arslantepe'de Kazı Çalışmaları Başlıyor
Arslantepe Höyüğü Kazı Heyeti Başkanı Roma La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Marcella Frangipane, bu yıl ki kazı çalışmalarına birkaç gün içerisinde başlayacaklarını bildirdi.
Marcella Frangipane - 23.09.2016
Arslantepe Höyüğü Belgeselle Tanıtılacak
Belgesel yapımcıları Isabella Astengo ve Lorenda Boboli Delama, beraberinde Arslantepe Höyüğü Kazı Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane ile Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret etti.
Marcella Frangipane - 09.10.2015
Arslantepe Höyüğü'nde Kazı Çalışmaları Sona Erdi
Kazı Heyeti Başkanı ve Roma La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Marcella Frangipane, bu yıl yapılan kazı çalışmalarında 80'e yakın eserin gün yüzüne çıkarılarak, müzeye teslim edildiğini belirtti.
Marcella Frangipane - 11.09.2015
Aslantepe'de 5 Bin 500 Yıllık Tapınak Gün Yüzüne Çıkarıldı
Aslantepe Höyüğü Kazı Heyeti Başkanı ve Roma La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Marcella Frangipane, AA muhabirine, bu yıl höyükte yaptıkları kazılarda tapınak bulduklarını söyledi.
Marcella Frangipane - 25.08.2015
Vali Kamçı Aslantepe Höyüğü'nde İncelemelerde Bulundu
Kamçı, incelemesi sırasında Roma La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Aslantepe Höyüğü Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Marcella Frangipane - 25.08.2015
5 Bin Yıllık Kerpiç Taht Gün Yüzüne Çıkarıldı
NAİM BOŞKUT- Anadolu'nun ilk şehir devleti olma özelliğini taşıyan Aslantepe'de bu yıl yürütülen kazılarda 5 bin yıllık geçmişi bulunduğu tahmin edilen kerpiç taht, günyüzüne çıkarıldı.  Roma La Sapienza Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Aslantepe Höyüğü Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ağustos ayının başında başladıkları çalışmalarını iki noktada sürdürdüklerini söyledi.
Marcella Frangipane - 30.09.2014
Aslantepe Höyüğü'nde Kazı Çalışmaları
Malatya Aslantepe Höyüğü Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Frangipane, "Bu yıl kazılara sarayın kuzeyinde devam ettik." dedi.
Marcella Frangipane - 24.09.2014
Uluslararası Kervansaray Buluşması' 27 Eylül'de Başlayacak
Malatya’da bu yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Uluslararası Kervansaray Buluşması’ etkinlikleri 27 Eylül’de başlayacak. Etkinlik kapsamında panel, sergi, şiir dinletisi gibi programlar düzenlenecek. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, düzenlediği basın toplantısında, Battalgazi Kervansaray Buluşması adı altında bu yıl 6’ncısı düzenlenen 'Melita'dan Battalgazi'ye Tarih, Arkeoloji, Kültür ve Sanat Günleri' etkinliği’nin kent ve ülke kültür hayatı için önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Etkinliklerin özellikle Malatya’nın kurtuluş günü olan Eylül ayında gerçekleştirildiğini söyleyen Gürkan, şöyle devam etti: "Kervansaray Buluşması etkinliğini düzenlememizin temel üç amacı var. Birincisi, vatandaşlarımıza tarihi ve kültürel mirasımızın korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması noktasında üzerimize düşen görevleri yapmak, bu bilinç düzeyini vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza vermektir. İkinci amacımız; kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütlerini tarihi ve kültürel mirasımızın korunması konusunda bilinçlendirmektir. Ve bu bilinçlendirmenin akabinde de tarihi mirasımızın ayağa kaldırılması noktasında icraat safhasında çalışmalarını sağlamaktır. Bütün bunlar yapıldıktan sonra üçüncü temel amacımızda, bu tarihi ve kültürel mirasımızın ayağa kalkmış olduğu, Battalgazimizin mazisine layık istikbale hazırlama olgusunu Malatya halkı için gelire dönüşmesini sağlamaktır.” ETKİNLİKLER 27 EYLÜL’DE BAŞLIYOR 6. Uluslararası Kervansaray Buluşması kapsamında ‘Melita’dan Battalgazi’ye tarih-arkeoloji-kültür-sanat günleri’ etkinliği 27 Eylül–5 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Etkinlikler kapsamında 6. Uluslararası Kervansaray Buluşması Sergisi açılacak. Yurt içinde ve yurt dışından 40 farklı üniversiteden akademisyenlerin seçkin eserleri yer alacak. Açılış günü moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Karagöz’ün yapacağı ‘Geçmişten Geleceğe Kültürün Yansıması’ başlıklı panele gerçekleştirilecek. Panele konuşmacı olarak Roma Lasepianza Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Aslantepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Marcella Frangipane, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Marcella Frangipane Haberleri | Marcella Frangipane Kimdir - Haberler - Marcella Frangipane haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Marcella Frangipane kimdir, hayatı ve biyografisi. Arslantepe Höyüğü'nde kolye ve cam bilezikler bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 11:17:05. #1.16#
title