Manisa'daki deprem sonrası Akhisar Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama geldi
Haberler » Güncel » Manisa'daki deprem sonrası Akhisar Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama geldi - Haber

Manisa'daki deprem sonrası Akhisar Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama geldi

Manisa'nın Akhisar ilçesinde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası ilk açıklama yapan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, "Şu anda şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı yok. Musalar Köyü'ne ulaşmaya çalışıyoruz. Halkımız sokakta." dedi.

Manisa'daki deprem sonrası Akhisar Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama geldi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), internet sitesinde yer alan bilgiye göre, ilçesinde saat 22.22'de 5,4 büyüklüğünde kaydedildi. Yerin yaklaşık 6,98 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem İstanbul, İzmir, , Aydın ve Denizli'nin yanı sıra Yalova ve Bursa'da da hissedildi.

BELEDİYE BAŞKANI'NDAN İLK AÇIKLAMA

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, merkez üssü Musalar köyü olan 5,4 büyüklüğündeki depremde şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı gözükmediğini belirterek, "Yıkılmış bina haberi gelmedi. Merkez üssü olan Musalar köyüne ulaşmaya çalışıyoruz, kısa zamanda bilgi alacağız, inşallah ciddi bir sıkıntı olmaz." dedi.

Gazetecilere açıklama yapan Dutlulu, uzun süren depremin ilçe halkını korkuttuğunu, sarsıntının ardından vatandaşların sokağa çıktığını anlattı.

"MUSALAR KÖYÜNE ULAŞMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Depremin ardından artçı sarsıntıların da yaşandığını belirten Dutlulu, "Şu an şehir merkezinde çok ciddi bir sıkıntı yok, yıkılmış bina haberi de gelmedi. Merkez üssü olan Musalar köyüne ulaşmaya çalışıyoruz, kısa zamanda bilgi alacağız, inşallah ciddi bir sıkıntı olmaz. Şehir içinde şu anda yaralı bilgisi yok. Halkımız sokakta, hasar gözükmüyor. Ama bilgiler şu an çok yüzeysel." diye konuştu.

35 ARTÇI SARSINTI KAYDEDİLDİ

Manisa'nın Akhisar ilçesindeki 5,4 büyüklüğündeki depremin ardından ilçede vatandaşların kaygılı bekleyişi sürerken bölgede 35 artçı sarsıntı kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Akhisar ilçesinde saat 22.22'de meydana gelen 5,4 büyüklüğündeki depremin ardından büyüklükleri 1,6 ve üzeri olan toplam 35 artçı deprem yaşandı.

Bölgede 23.17'de meydana gelen en son artçı depremin büyüklüğü ise 4,3 olarak kaydedildi.


Haber Videosu

: Manisa'daki deprem sonrası Akhisar Belediye Başkanı'ndan ilk açıklama geldi

Manşet

Haberler