Managua Haberleri

Managua haber, Managua son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Managua - 09.06.2021
Son dakika haberi | ABD'den seçimlerde aday olmaya hazırlanan muhalifleri gözaltına alan Nikaragua yönetimine yaptırım
Başkanlık seçimlerinde potansiyel muhalif adaylardan biri gözüyle bakılan Arturo Cruz Sequeira, "ihanet yasası" kapsamında 5 Haziran'da ABD seyahatinden döndüğü sırada Managua Havalimanı'nda gözaltına alınmıştı.
Managua - 09.06.2021
Nikaragua'da devlet başkanlığı seçimlerinde aday olmaya hazırlanan iki muhalif daha gözaltına alındı
Başkent Managua'daki savcılığa dün çağrılarak ifadesi alınan 44 yaşındaki Maradiaga, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, devlet başkanlığı seçimleri için adaylığını sürdüreceğini ifade etti.
Managua - 08.06.2021
Nikaragua'da devlet başkanlığına aday olmaya hazırlanan Cruz'un gözaltı süresi 90 güne çıkarıldı
"İhanet yasası" kapsamında gözaltına alınan ve soruşturması devam eden Cruz'un davasına bakan yargıç, Managua Başsavcılığının talebi üzerine sanığın gözaltı süresini 90 güne çıkardı.
Managua - 22.05.2021
Nikaragua'da 5,8 büyüklüğünde deprem
Depremde herhangi bir can veya mal kaybının yaşanmadığı ancak sarsıntının Chinandega, Leon ve Managua kentlerinde güçlü hissedildiği kaydedildi.
Managua - 21.05.2021
Nikaragua'da devlet başkanlığına aday olmaya hazırlanan Chamorro hakkında soruşturma başlatıldı
Polis, ayrıca eski Devlet Başkanı Violeta Chamorro'nun oğlu Carlos Fernando Chamorro'nun sahibi olduğu Confidencial dergisinin Managua'daki ofisine de baskın düzenledi.
Managua - 10.03.2021
Nikaragua'da yanardağın faaliyete geçmesi nedeniyle Chinandega şehri külle kaplandı
Nikaragua'nın başkenti Managua'nın 140 kilometre kuzeybatısında yer alan San Cristobal Yanardağı'nda dün meydana gelen patlamanın ardından Chinandega şehrini kül kapladı.
Managua - 24.11.2020
Nikaragua'da otobüs devrildi: 17 ölü
Nikaragua Ulusal Polis Teşkilatından yapılan açıklamada, yolcu otobüsünün, başkent Managua'nın 260 kilometre kuzeydoğusunda yer alan Ocote Tuma bölgesindeki dağ geçidinde seyrederken yoldan çıktığı belirtildi.
Managua - 14.05.2020
Nikaragua'da cezaevlerinde Kovid-19 salgını şüphesi endişeye yol açtı
Başkent Managua yakınındaki Tipitapa'da Modelo Cezaevi'nde tutulan 60 yaşındaki Silvio Pérez adlı mahkum zatürre teşhisiyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Managua - 28.01.2020
Nikaragua'da uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda 1 milyon dolar ele geçirildi
Polis Komiseri Victoriano Ruiz, başkent Managua'da yaptığı açıklamada, operasyonun cumartesi günü Honduras sınırına 25 kilometre uzaklıktaki Ocotal şehrinde gerçekleştirildiğini bildirdi.
Managua - 15.09.2019
Amerikan Devletleri Örgütü yetkililerinin Nikaragua'ya girişine yasak getirildi
Nikaragua'da muhalefet koalisyonunun üyesi öğrenci lideri Nairobi Olivas, Associated Press ajansına yaptığı açıklamada, OAS sekreterliğinin kendisine, Nikaragua hükümetinin, yarın başkent Managua'yı ziyaret etmesi planlanan 7 örgüt yetkilisinin ülkeye girişine izin vermeyeceğini bildirdiğini söyledi.
Managua - 14.07.2019
Haftanın tarihine bakış
1979- Sandinistalar, Nikaragua'da Managua'ya girdi.
Managua - 12.06.2019
Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da tansiyon artıyor
Orta Amerika ülkelerinden Nikaragua'da Parlamento, 'insani amaçlar, eğitim ve deneyim alışveriş' amaçları ile Küba, Rusya, Venezuela ve ABD'nin askeri personelinin ülkeye girişini onayladı.
Managua - 01.04.2019
Nikaragua'da Muhalefetten "Sürekli Seferberlik" Çağrısı
Nikaragua'da muhalefet, Daniel Ortega hükümetine karşı sürekli seferberlik çağrısında bulundu.
Managua - 31.03.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Uluslararası örgütler, ölümlerle sonuçlanan şiddet olaylarını soruşturmak üzere Nikaragua'ya davet edilmişti. Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, geçen yıl 16 Mayıs'tan 9 Temmuz'a kadar, Katolik Kilisesinin ara buluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 23.03.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Hükümet ile muhalefet arasındaki müzakere süreci Yurttaş İttifakı ile Devlet Başkanı Daniel Ortega'nın temsilcileri arasında 27 Şubat'ta başlayan uzlaşı görüşmeleri, muhaliflerin 770 siyasi tutuklunun serbest bırakılması talebi üzerine bir süre askıya alınmış, taraflar 14 Mart'ta görüşmelere devam etme konusunda anlaşmıştı. Nikaragua hükümetinden 15 Mart'ta yapılan açıklamada, "kamu düzenine" karşı suç işlemekle itham edilen 50 muhalif tutuklunun serbest bırakıldığı, bu kişilere yönelik ev hapsinin uygulandığı belirtilmişti. Yurttaş İttifakı, 19 Mart'ta Devlet Başkanı Daniel Ortega'nın temsilcileri ile devam eden barış görüşmelerini durdurma kararı almış ve 16 Mart'ta, 770 siyasi tutuklunun serbest bırakılması için düzenlenen hükümet karşıtı gösterilerde 164 kişinin gözaltına alınmasından dolayı hükümeti kınayan bir açıklama yapmıştı. Devlet Başkanı Daniel Ortega liderliğindeki sosyalist Sandinista Ulusal Kurtuluş Cephesi (FSLN) hükümeti, 21 Mart'ta, ülkeye uluslararası yaptırımlar uygulanmasına yol açan siyasi krizi çözmeye yönelik müzakerelere yeniden başlama konusunda muhalefet koalisyonu Yurttaş İttifakı ile anlaşmaya varmıştı. Hükümet, anlaşma kapsamında eylemlerde "kamu düzenini bozmakla" suçlanarak tutuklanan 640 muhalif protestocuyu 90 gün içinde serbest bırakmayı taahhüt etmişti. Nikaragua'da hükümet karşıtı protestolar Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da sosyal güvenlik reformlarına karşı yapılan protestolar, geçen yıl nisanda büyük çaplı kitlesel eylemlere dönüşmüştü. Ağustos ortasına kadar süren protestolar sırasında Amerikan Devletleri Örgütü (OAS) rakamlarına göre 317, Nikaragua İnsan Hakları Derneği rakamlarına göre 448 kişi hayatını kaybetmişti. Hükümet karşıtı protestoların geçen yıl eylül sonunda yeniden alevlenmesi nedeniyle çıkan çatışmada, bir kişi yaşamını yitirmişti. Protestocular, Devlet Başkanı Ortega ve Sandinista Ulusal Kurtuluş Cephesi (FSLN) hükümetinin istifasını talep ediyordu. Uluslararası örgütler, ölümlerle sonuçlanan şiddet olaylarını soruşturmak üzere Nikaragua'ya davet edilmişti. Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, geçen yıl 16 Mayıs'tan 9 Temmuz'a kadar, Katolik Kilisesinin ara buluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 14.03.2019
AP'den Nikaragua'ya Yaptırım Çağrısı
Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, geçen yıl 16 Mayıs'tan 9 Temmuz'a kadar, Katolik Kilisesinin ara buluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 11.03.2019
Nikaragua'daki Siyasi Açmaz
Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, geçen yıl 16 Mayıs'tan 9 Temmuz'a kadar, Katolik Kilisesinin ara buluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 27.02.2019
Nikaragua'da Onlarca Tutuklu Serbest Bırakıldı
Managua'da Modelo cezaevinden mahkum üniformaları giyenleri taşıyan çok sayıda minibüsün ayrıldığı, bazılarının Nikaragua bayrakları salladığı görülürken, aileleri ve avukatları tutukluların evlerine döndüğünü açıkladı.
Managua - 22.02.2019
Nikaragua Devlet Başkanı Ortega Muhaliflerle Yeniden Masaya Oturacak
Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, geçen yıl 16 Mayıs'tan 9 Temmuz'a kadar, Katolik Kilisesi'nin ara buluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 21.02.2019
Dha Dış - Bolton: Ortega'nın Günleri Sayılı, Nikaragua Özgür Olacak
NİKARAGUA'DAKİ PROTESTOLAR Nikaragua'da sosyal güvenlik reformlarına karşı başlayan ve Nisan 2018'de geniş çaplı gösterilere dönüşen eylemlerde göstericiler, Devlet Başkanı Daniel Ortega ve Sandinista Ulusal Kurtuluş Cephesi (FSLN) hükümetinin istifasını istiyor. Protesto gösterilerinin Eylül ayında yeniden hareketlenmesi sonrası göstericiler, başkent Managua'nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kentte sokağa çıkmış, çıkan çatışmalarda hayatını kaybedenler olmuştu.
Managua - 19.01.2019
Nikaragua'da Gazeteler Sansürü Protesto Etmek İçin Birinci Sayfaları Boş Çıktı
Nikaragua'da gazeteler, Devlet Başkanı Daniel Ortega rejiminin uyguladığı sansürü protesto etmek için bugün birinci sayfaları boş olarak çıktı.
Managua - 24.12.2018
Nikaragua'da Hükümet Polise 15 Bin Otomatik Tüfek Dağıttı
MANAGUA (İHA) – Nisan ayından beri protestoların devam ettiği Nikaragua'da hükümet, polise 15 bin otomatik tüfek dağıttı.
Managua - 13.12.2018
Nikaragua'da Bazı Stk'lerin Yasal Statüleri İptal Edildi
Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, en son 16 Haziran'da Katolik Kilisesi'nin ara buluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 18.10.2018
Nikaragua'daki Protestolarda "Ağır Silah" Kullanıldığı İddiası
Uluslararası örgütler, en az 400 kişinin öldüğü ve 2 binden fazla kişinin yaralandığı şiddet olaylarını soruşturmak üzere Nikaragua'ya davet edilmişti. Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, en son 16 Haziran'da Katolik Kilisesi'nin ara buluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 24.09.2018
Nikaragua'da Hükümet Karşıtı Protestolar Tekrar Alevlendi
Protestocular, Devlet Başkanı Daniel Ortega ve Sandinista Ulusal Kurtuluş Cephesi (FSLN) hükümetinin istifasını talep ediyor. Uluslararası örgütler, ölümlerle sonuçlanan şiddet olaylarını soruşturmak üzere Nikaragua'ya davet edilmişti. Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, en son 16 Haziran'da Katolik Kilisesi'nin ara buluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 10.09.2018
Nikaragua'da Aileler Gözaltındaki Yakınları İçin Yürüdü
BBC'nin haberine göre, başkent Managua'da protestolar sırasında gözaltına alınanların aileleri ve yakınları, Nikaragua bayrağının beyaz ve mavi renklerinde balonlar taşıyarak gösteri düzenledi.
Managua - 06.09.2018
ABD'den Nikaragua'nın "Suriye ve Venezuela'nın Yolunu İzlediği" Uyarısı
Nikaragua Devlet Başkanı Ortega da Managua'da bir yürüyüşte yaptığı konuşmada Haley'e yanıt verdi.
Managua - 31.08.2018
Nikaragua, BM İnsan Hakları Yetkililerini Ülkeden Gönderiyor
Nikaragua'da hükümet karşıtı protestolar Amerikan Devletleri Örgütü (OAS), Orta Amerika ülkesi Nikaragua'da nisanda başlayan hükümet karşıtı protestolar sırasında hayatını kaybedenlerin sayısını 317, Nikaragua İnsan Hakları Derneği de 448 olarak açıklamıştı. Ülkede sosyal güvenlik reformlarına karşı yapılan protestolar, nisanda büyük çaplı kitle eylemlerine dönüşmüştü. Protestocular, Devlet Başkanı Daniel Ortega ve Sandinista Ulusal Kurtuluş Cephesi (FSLN) hükümetinin istifasını talep ediyor. Uluslararası örgütler, ölümlerle sonuçlanan şiddet olaylarını soruşturmak üzere Nikaragua'ya davet edilmişti. Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, en son 16 Haziran'da Katolik Kilisesi'nin arabuluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 08.08.2018
Nikaragua'da Hükümet Karşıtı Protestolar
Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, en son 16 Haziran'da Katolik kilisesinin arabuluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
Managua - 06.08.2018
Nikaragua'da Hükümet Karşıtı Protestolar
BBC'de yer alan habere göre, nisan ayından bu yana ülkedeki hükümet karşıtı protestolar sırasında 448 kişinin hayatını kaybettiği ülkede faaliyet gösteren ANPDH, Managua kentindeki ofislerini kapattığını açıkladı.
Managua - 03.08.2018
Nikaragua'da Hükümet Karşıtı Protestolar
Hükümet yetkilileri ve muhalif gruplar, en son 16 Haziran'da Katolik kilisesinin ara buluculuğunda başkent Managua'da görüşmüştü.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Managua Haberleri | Managua Haber - Haberler - Managua haberleri, son dakika managua haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | ABD'den seçimlerde aday olmaya hazırlanan muhalifleri gözaltına alan Nikaragua yönetimine yaptırım.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 13.6.2021 02:35:09. #1.16#

title