MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU HABERLERİ

Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu,Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü ihtiyaçlarını karşılayan devlet kuruluşudur. Uzun süre MKE kısaltmasını kullanan kuruluş, Osmanlı İmparatorluğu'nda "Tophane-i Hümayun" adıyla hizmet vermekteydi. 1921 yılında "Askeri Fabrikaları Umum Müdürlüğü" ne dönüştürülmüş, daha sonra ise "Makina Kimya Endüstrisi Kurumu" adını almıştır. 01 Ocak 2016 itibarıyla 5548 personeli olan kurum, dünyada 40'tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. İstatistiklere göre kurumun 2011 yılında en fazla silah sattığı ülke ise Suudi Arabistan olmuştur.

MAKİNA VE KİMYA ENDÜSTRİSİ KURUMU HABERLERİ

Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 23.8.2020
MSB: MKEK ve Dikimevlerimizde üretilen maske sayısı 80 milyonu geçti
MİLLİ Savunma Bakanlığı (MSB), Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) ve Dikimevleri'nde üretilen maske sayısının 80 milyonu geçtiği, üretimlerin hız kesmeden devam ettiğini bildirdi.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 23.8.2020
MSB, 80 milyonu aşkın maske üretti
MSB'den yapılan açıklamada, Kovid-19'un Türkiye'yi etkilemeye başladığı günden beri maske ihtiyacını karşılamak için Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) ve askeri dikimevlerindeki personelin yüksek tempoda ve fedakarca çalıştığı belirtildi.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 11.8.2020
Türkiye dünya havacılık kalite süreçlerine dahil oldu
Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ikinci büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul önderliğinde, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ), TUSAŞ Motor Sanayi, ROKETSAN, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Baykar, THY Teknik, ASELSAN, Kale Havacılık, HAVELSAN ve Altınay Havacılık'ın katılımıyla oluşturulan MİHENK'in EAQG'ye entegrasyonu tamamlandı.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 5.8.2020
Atama kararları
Buna göre, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne ilişkin kadrolar yeniden düzenlendi.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 23.7.2020
Kurumlar arası koordinasyonla Kırıkkale'de 2 ayda 75 milyon maske üretildi
Kırıkkale'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde cerrahi maske ihtiyacını karşılamak amacıyla kurumlar arası koordinasyonla hayata geçirilen tesiste, 2 ayda 75 milyon üretim gerçekleştirildi.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 14.7.2020
GÜNDEM / 14 Temmuz 2020
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde güven mektubu sunacak Fildişi Sahili Büyükelçisi Khadidjata Toure, Polonya Büyükelçisi Jakub Kumoch ve Sierra Leone Büyükelçisi Muhammed Hassan Kai-Samba'yı ayrı ayrı kabul edecek, kabine...
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 13.7.2020
"Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" araştırması (2)
2.258.116.827 90 133 Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (M.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 7.7.2020
Son dakika haberleri! Atama kararları Resmi Gazete'de
Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdür Yardımcısı İlhan Akdeniz ve I.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 3.7.2020
MKEK Kırıkkale Mühimmat Fabrikası'ndaki patlamanın 23. yılı
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Mühimmat Fabrikası'nda, 3 Temmuz 1997'de meydana gelen patlamada hayatını kaybedenleri andı.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 19.6.2020
Savunma ve havacılıkta ilk "hibrit" buluşma
Yurt içinden de ASELSAN, Baykar, BMC, FNSS, HAVELSAN, Kale Havacılık, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Otokar, ROKETSAN, STM, TEI, THY Teknik, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii gibi ana yükleniciler etkinlikte yerini almıştı.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 18.6.2020
'Kırıkkale, savunma sanayinin üssü olmaya aday'
KIRIKKALE Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ahmet Varlı, Kırıkkale Silah İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 4 aktif fabrika olduğunu ve bu sayının 2 yıl içinde 10'a yükseleceğini belirtti.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 11.6.2020
Bakan Varank, Kırıkkale'de maske üretim atölyesini ziyaret etti
Bakan Varank, Kırıkkale'de Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan cerrahi maske üretim atölyesini ziyaret etti. Bakan Varank'a ziyarette, Vali Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürü Yasin Akdere eşlik etti.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 11.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Bakan Varank, Kırıkkale'de Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan cerrahi maske üretim atölyesini ziyaret etti. Bakan Varank'a ziyarette, Vali Yunus Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürü Yasin Akdere eşlik etti.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 11.6.2020
Bakan Varank, Kırıkkale'deki maske üretim tesisini ziyaret etti Açıklaması
Varank'ı ilde, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürü Yasin Akdere karşıladı.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 10.6.2020
Nüfuz Edici Bomba'nın teslimatları sürüyor
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Nüfuz Edici Bomba'nın teslimatlarının sürdüğünü bildirdi.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 10.6.2020
İsmail Demir: Nüfuz Edici Bomba teslimatları devam ediyor
İsmail Demir, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklamada, NEB teslimatlarının devam ettiğini söyledi. Demir, NEB'in özelliklerini ise, "Düşük çarpma hızlarında ve açılarında dahi yüksek delme etkinliği. Programlanabilir ateşleme zamanları. Farklı hedef tiplerine karşı kullanılabilme" olarak sıraladı. Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü tarafından geliştirilen NEB, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) tarafından üretiliyor.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 5.6.2020
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Can, kentteki hizmetleri değerlendirdi
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde başta Vali Yunus Sezer, sağlık camiası, Kırıkkale ve diğer belediye başkanlarının büyük bir özveriyle güzel çalışmalara imza attıklarını söyledi.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 4.6.2020
Bakan Yardımcısı Nebati Yakın coğrafyamızın da maske ihtiyacını karşılamış olacağız
Bakan Yardımcısı Nebati: Yakın coğrafyamızın da maske ihtiyacını karşılamış olacağız HAZİNE ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Türkiye'de maske ihtiyacının karşılanmasını sağlayacak makinelerin üretimiyle beraber sadece Türkiye'nin ihtiyacı değil, aynı zamanda yakın coğrafyamızın da...
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 4.6.2020
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati: "Türkiye'de iyimser bir tablo var"
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabinenin yapmış olduğu çalışmalar ile Hazine ve Maliye Bakanlığının aldığı tedbirler sayesinde bugün Türkiye'de çok önemli iyimser bir tablo oluştuğunu ve insanların geleceğe umutla...
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 4.6.2020
SAHA İstanbul üyesi firmalar yeni normale geçişi kolaylaştırıyor
Turnike geçişlerine uyumlu, taşınabilir ve vücut ısısını anında ölçebilme özelliğine sahip sistem hastane girişlerinde hasta kontrol imkanı sağlıyor. Kamu kurumlarında, fabrikalarda da kullanıma uygun olan sistem, 8 inç ve 23 inç ekran modeli ile pratik ve taşınabilir teknolojiler özellikleriyle ihtiyaç duyulan alanlara kolaylıkla kurulabiliyor. Bir diğer SAHA İstanbul firmalarından DAİ'nin geliştirdiği dezenfekte ünitesi ise özellikle kapalı ve alan giriş ve çıkışlarında virüslerden korunmak için tasarlanmış ileri teknolojiye sahip bir ürün. DAİ dezenfekte ünitesi havaalanları, AVM'ler, hastaneler, bankalar, kamu binaları, otobüs, tren, vapur ve tramvay istasyonları büyük fabrika girişleri, belediyeler, marketler gibi birçok alanda kullanılabilir. Mekanları ve araçları virüsten arındıran sistemler Kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte kapalı olan pek çok mekan açılmaya başladı. SAHA İstanbul üyesi Gersan Elektrik dokunulduğunda riski oluşturan ve tedirgin eden AVM'lerde, hastanelerde, otellerde, restoran ve lokantalarda, havaalanlarında, marketler, perakende mağazalarında, bireysel ev ve ofislerdeki yürüyen merdiven küpeştelerini virüsten arındıran güvenli bir sistem geliştirdi. SAHA İstanbul firmalarından Yazkar Klima ise raylı sistem ve otomotiv toplu taşıma araçları için "Kovid- 19 Virüs Dezenfeksiyon Sistemi" geliştirdi. Yazkar'ın geliştirdiği cihazlar HVAC ünitelerinin "yeniden dolaşan hava" bölmesine monte ediliyor. Bu cihazlar uygun dalga boylarında ultraviyole ışınları kullanarak Kovid-19 gibi virüslerin hücrelerindeki DNA ve RNA'nın moleküler yapısını yok edip iç havayı dezenfekte ve sterilize ediyor. Bu cihazlar ayrıca havada serbest dolaşan virüs, bakteri dışında serpantinlerde oluşan toz birikintilerini de temizleyerek kusursuz bir hava kalitesi sağlıyor ve bakım maliyetlerini düşürüyor. Sağlık çalışanlarına MKEK koruması TSK'nin ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulan savunma sanayinin önemli kurumlarından Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu'nun (MKEK) Maksam Makina ve Maske Fabrikası'nda da bu süreçte sağlık çalışanları için koruyucu ekipmanlar üretti.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 3.6.2020
Kırıkkale'deki tesiste günlük 2,5 milyon maske üretiliyor
Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, Kırıkkale'de kurulan maske üretim tesisi, günlük üretim hedefini neredeyse ikiye katladı.
Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu - 29.5.2020
Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu hurda satışı yapacak
Makina ve Kimya Endüstrisi (MKE) Hurda İşletmesi Müdürlüğü, muhtelif araç parçaları ve hurda malzemeyi satmak üzere ihale açtı.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu Haberleri | Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu Haber - Haberler - Makina Ve Kimya Endüstrisi Kurumu haberleri, son dakika makina ve kimya endüstrisi kurumu haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | Milli Savunma Bakanı Akar, Kovid-19'un celp işlemlerine etkisi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 11:57:59. #1.15#
title