MAHMUT CELADET GAYDALI HABERLERİ

Mahmut Celadet Gaydalı haber, Mahmut Celadet Gaydalı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Celadet Gaydalı

Mahmut Celadet Gaydalı

Doğum Yeri Bitlis / Türkiye

Mahmut Celadet Gaydalı Kimdir ?

27. Dönem HDP Bitlis Milletvekili Adayı 1951 yılında Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyünde doğdu. 1975 Lisans İnşaat Mühendisliği Orta Doğu Teknik üniversitesi Ankara İnşaat Yüksek Mühendisliğini bitirdi. 1977 yılında Yüksek Lisans (Master) için New Castle University İngiltere'ye gitti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mahmut Celadet Gaydalı - 14.07.2021
Turizmi teşvik kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı da kanun teklifinin doğaya, turizm işletmelerine ve ülke turizmine yeni bir soluk getirmediğini ileri sürdü.
Mahmut Celadet Gaydalı - 15.06.2021
TBMM Genel Kurulunda Bitlis tartışması
HDP Bitlis milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, "2 milyon lira restorasyon için harcadınız mı orada kardeşim? Madem restore ettiniz, o zavallı esnaf da orada kalacağını düşünerek bir sürü masraf yapmış, içini düzeltmiş.
Mahmut Celadet Gaydalı - 07.06.2021
HDP'li Gaydalı: "Esnaf pandemi nedeniyle borçlu ve borçlar artık arşa varmış durumda"
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, "Esnaf pandemi nedeniyle borçlu ve borçlar artık arşa varmış durumda.
Mahmut Celadet Gaydalı - 27.05.2021
TBMM'ye 11 dokunulmazlık dosyası sevk edildi
TBMM'ye 11 milletvekiline ait dokunulmazlık dosyası sevk edildi. Bağımsız Muş Milletvekili Mensur Işık ile HDP'li Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık, Hakkari Milletvekili Sait Dede, Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, Adana Milletvekili Kemal Peköz, Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun, Muş Milletvekili Şevin Coşkun'a ait dosyalar, Anayasa ve Adalet Komisyonu üyelerinden kurulu Karma Komisyona havale edildi.
Mahmut Celadet Gaydalı - 27.05.2021
11 yeni dokunulmazlık dosyası TBMM'de
Yasama Dokunulmazlığı'nın Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkereleri, TBMM Başkanlığı'na ulaştı. Bağımsız Muş Milletvekili Mensur Işık ile HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay Pekgözegü, Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık, Hakkari Milletvekili Sait Dede, Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, Adana Milletvekili Kemal Peköz, Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun ile Muş Milletvekili Şevin Coşkun'a ait dosyalar, Anayasa ve Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi.
Mahmut Celadet Gaydalı - 10.03.2021
TBMM Genel Kurulunda ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren torba kanun teklifi görüşülüyor
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı ise rayiç bedeliyle satışı doğru bulmadıklarını ifade ederek, "Umarım bu rayiç bedel yeni bir mağduriyete neden olmaz.
Mahmut Celadet Gaydalı - 03.03.2021
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren "torba kanun teklifi" TBMM Bayındırlık Komisyonu'nda
Şimşek, şunları söyledi: "Büyükşehir ihaleyi yaptı, krediyi nereden bulursan bul. Kredi zaten ne büyükşehirin ne de firmanın hesabına geçiyor. Bu para nasıl ödeniyor? İş yapıldıkça hak ediş esasına göre kredi derecelendirme kuruluşu geliyor, hak edişine bakıyor, kontrolünü yapıyor, parayı hesabına geçiriyor. İş devam ettiği sürece bir problem yok. Karayolları yap-işlet-devret veriyor. Aynı şekilde para firmanın da Karayolları'nın da hesabına geçmiyor. Firma, iş yapıldıkça parayı serbest bırakıyor. Kredi veren kurum, iş yapmadan kimsenin hesabına 3-5 milyar lirayı geçmez. Bunları bilmiyorsanız öğrenin. Bir yanlış anlaşılmaya sebebiyet veriliyor. İki olay birbirinin aynısı. İkisinde de problem çıkarsa devlet el koyuyor. Lütfen olayı anlatırken saptırmayın." HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, toplumun ihtiyaç duyduğu düzenlemeleri tam bir uzlaşı içinde yapabilme iradesini ortaya koyabilmenin önemini dile getirerek, komisyona bugüne kadar gelen kanun tekliflerini alelacele çıkarma gayreti olduğunu söyledi.
Mahmut Celadet Gaydalı - 24.02.2021
TBMM Genel Kurulu
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, kamu-özel iş birliği projelerinin karının müteahhide, zararının ise kamuya yüklendiği projeler olduğunu söyledi.
Mahmut Celadet Gaydalı - 24.12.2020
Çevreye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi (2)
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, çevreye zarar veren motor yağları ile atık yağlar konusunda denetim mekanizması oluşturulması gerektiğini söyledi.
Mahmut Celadet Gaydalı - 22.12.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı ise seçim bölgesinin sorunlarına ilişkin yaptığı gündem dışı konuşmada, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) birlikte sorunların giderek arttığını savundu.
Mahmut Celadet Gaydalı - 13.12.2020
TBMM Genel Kurulunda, Milli Eğitim ile Ulaştırma ve Altyapı bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, Kamu Özel İşbirliği projeleri için iktidarın "Cebimizden bir kuruş çıkmadan yaptık.
Mahmut Celadet Gaydalı - 23.07.2020
AK Parti Balıkesir Milletvekili Canbey'e yeni görev
Öte yandan, AKDENİZ-PA toplantılarında Türkiye'yi, Canbey'in yanı sıra AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve Uşak Milletvekili Mehmet Altay, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı olmak üzere 5 milletvekili temsil edecek.
Mahmut Celadet Gaydalı - 21.07.2020
TBMM Genel Kurulu
Fındık taban fiyatının acilen açıklanmasının, üreticinin lehine olacağına işaret eden Örs, şöyle konuştu: "Yaşanan salgın süreci ve şartları göz önüne alınarak 2020 yılı için maliyetin üzerine enflasyon ve çiftçinin yaşam payı da ilave edilerek üreticiyi de memnun edecek taban fiyat belirlenmeli ve taban fiyat hasat başlamadan önce açıklanmalıdır. Bu yıl rekoltede yaşanan düşüş de dikkate alınarak fındık taban fiyatı 25 liradan az olmayacak şekilde açıklanmalı, üreticinin kaygılarına son verilmelidir. Tarım ve Orman Bakanlığı öncülüğünde milli bir tarım politikası oluşturulmalıdır." HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, fındık üreticilerinin her yıl aynı sorunlarla aynı belirsizliklerle karşılaştığını söyledi.
Mahmut Celadet Gaydalı - 16.07.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, "Bitlis'in sorunları" hakkındaki gündem dışı konuşmasında, her seçimde sözü verilen Bitlis Havalimanı'nın yapılmaması nedeniyle iktidarı eleştirdi.
Mahmut Celadet Gaydalı - 13.09.2019
Ak parti'li vekiller, sadettin aka'nın cenaze törenine katıldı
Muş'tan kara yoluyla Bitlis'in Tatvan ilçesine gelerek, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği'ne atanan Suat Hayri Aka'nın babasının evine giden AK Parti'li vekiller, burada bir süre kaldıktan sonra İbadullah Camii'ne geçti. Cenazeye AK Parti Bitlis milletvekilleri Cemal Taşar ve Vahit Kiler ile HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, eski Devlet Bakanı Edip Safter Gaydalı, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Vali Oktay Çağatay, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof.
Mahmut Celadet Gaydalı - 13.09.2019
Dha yurt bülteni - 18
Muş'tan kara yoluyla Bitlis'in Tatvan ilçesine gelerek, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği'ne atanan Suat Hayri Aka'nın babasının evine giden AK Parti'li vekiller, burada bir süre kaldıktan sonra İbadullah Camii'ne geçti. Cenazeye AK Parti Bitlis milletvekilleri Cemal Taşar ve Vahit Kiler ile HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, eski Devlet Bakanı Edip Safter Gaydalı, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Vali Oktay Çağatay, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof.
Mahmut Celadet Gaydalı - 13.09.2019
AK Parti milletvekilleri Aka'nın cenazesine katıldı
Cenazeye, AK Parti Bitlis Milletvekilleri Cemal Taşar ve Vahit Kiler ile HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, eski Devlet Bakanı Edip Safter Gaydalı, eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, Vali Oktay Çağatay, Bitlis Eren Üniversitesi Prof.
Mahmut Celadet Gaydalı - 03.07.2019
Tapu ve İmar kanunlarında değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, teklifin yeterince tartışılmadan TBMM Genel Kuruluna getirilmesini eleştirdi.
Mahmut Celadet Gaydalı - 27.06.2019
Tapu ve imar kanunlarında değişiklik teklifi komisyonda
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, torba şeklinde düzenlenen teklifte, vatandaşın bürokratik işlerini azaltan maddeler olsa da bunların arkasında gizlenmiş, kent, doğa yağmasını daha da kolaylaştıran ve bunu pazarlayan bir stratejinin izlendiğini öne sürdü.
Mahmut Celadet Gaydalı - 27.03.2019
Hdp'li Buldan:  Bitlis Medeniyetlerin, Kültürün, İlmin Kentidir
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Bitlis Ulu Cami önündeki meydanda partisinin mitinginde konuştu. Mitinge HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, Muş Belediye Eş Başkan adayı Sırrı Sakık, Bitlis Belediye Eş Başkan adayları Faruk İşlek ve Zekiye İlbasan ile partililer katıldı.
Mahmut Celadet Gaydalı - 16.05.2018
TBMM Genel Kurulu Toplandı
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, seçim bölgesinin sorunlarına ilişkin yaptığı gündem dışı konuşmada, Bitlis'te uygulanan yanlış politikalar nedeniyle işsizliğin had safhada olduğunu savundu.
Mahmut Celadet Gaydalı - 21.03.2018
Dha Yurt Bülteni-16
Bitlis'in Tatvan ilçesinde Fuar alanında,Valilikten  alınan izinle HDP düzenlediği nevruz kutlamasına, HDP Bitlis Milletvekilleri Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı, HDP il ve ilçe başkanları ile vatandaşlar katıldı.
Mahmut Celadet Gaydalı - 21.03.2018
Van'da Nevruz Coşkusu (3)
Bitlis'in Tatvan ilçesinin Fuar alanında, valilikten alınan izinle HDP'nin düzenlediği nevruz kutlamasına, HDP Bitlis Milletvekilleri Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı, HDP il ve ilçe başkanları ile vatandaşlar katıldı.
Mahmut Celadet Gaydalı - 22.12.2017
Hdp Bitlis Milletvekili Gaydalı Açıklaması
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, çözüm sürecinin sonlandırılmasından sonra mezarlıklar hedef tahtası haline getirildiğini savundu.
Mahmut Celadet Gaydalı - 16.12.2017
Baydemir: AKP'nin Filistin ve Kudüs Politikası Duygu Sömürüsü
Bitlis'te düzenlenen HDP 2'nci İl Kongresi'ne HDP sözcüsü Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir, Bitlis Milletvekilleri Mahmut Celadet Gaydalı, Mizgin Irgat, Parti Meclis Üyesi Abdurrahman Doğar ve partililer katıldı.
Mahmut Celadet Gaydalı - 16.12.2017
Dha Yurt Bülteni-12
Bitlis'te düzenlenen HDP 2'nci İl Kongresi'ne HDP sözcüsü Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir, Bitlis Milletvekilleri Mahmut Celadet Gaydalı, Mizgin Irgat, Parti Meclis Üyesi Abdurrahman Doğar ve partililer katıldı.
Mahmut Celadet Gaydalı - 06.11.2017
Hdp Grup Başkanvekili Yıldırım Açıklaması
Toplantıya, HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Hişyar Özsoy, Parti Sözcüsü Ayhan Bilgen, İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Şanlıurfa Milletvekili Dilek Öcalan ve Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı katıldı.
Mahmut Celadet Gaydalı - 02.11.2017
2018 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonunda
-"Hayvancılık teşvik edilmeli, aksi durum hüsran olur" HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, tüketim ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmesi gerektiğini belirterek, tarım alanındaki en önemli sorunu oluşturan yüksek girdi fiyatları, dışa bağımlılık ve istikrarsızlığın özellikle AK Parti iktidarı döneminde yapısal bir soruna dönüştüğünü savundu.
Mahmut Celadet Gaydalı - 19.10.2017
Arnavutluk'ta "49. Keipa" Toplantısı
Meclis binasında düzenlenen toplantıya, Türkiye'yi temsilen KEİPA Türk Grubu üyeleri AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı katılıyor.
Mahmut Celadet Gaydalı - 26.04.2016
TBMM Genel Kurulu
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı da tarım üreticilerinin geçimlerini nasıl sağlayacaklarını kara kara düşündüklerini savundu.
Mahmut Celadet Gaydalı - 23.04.2016
TBMM'nin Açılışının 96. Yıl Dönümü
Bahçeli, yerine oturmadan önce HDP İstanbul Milletvekili Celal Doğan ve HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı ile tokalaştı.
Mahmut Celadet Gaydalı - 23.04.2016
TBMM'nin Açılışının 96'ncı Yıl Dönümü (7)
"MECLİSİ'MİZ GAZİ'DİR VE BU UNVANA FEDAKARLIKLARLA LAYIK BULUNMUŞTUR" MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM Özel Oturumu öncesinde Genel Kurul salonunda HDP Milletvekilleri Celal Doğan ve Mahmut Celadet Gaydalı ile tokalaştı.
Mahmut Celadet Gaydalı - 22.04.2016
Cezai Konularda Uluslararası Adli İşbirliği Yasa Tasarısı
HDP Bitlis Milletvekili Mahmut Celadet Gaydalı, "Bir ülkede gazeteciler gazetecilik yaptığı için yargılanıyorsa, siyasetçiler siyaset yaptıkları için tutuklanıyorsa, merkezi makamlar yargı üzerinde bir baskı aracı olarak tutuluyorsa demokrasiden bahsetmek mümkün değildir.
Mahmut Celadet Gaydalı - 21.03.2016
Bitlis'te Nevruz Etkinliği
Etkinliğe HDP milletvekilleri Mizgin Irgat ve Mahmut Celadet Gaydalı ile Demokratik Toplum Kongresi Eş Genel Başkanı Hatip Dicle de katıldı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mahmut Celadet Gaydalı Haberleri | Mahmut Celadet Gaydalı Kimdir - Haberler - Mahmut Celadet Gaydalı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Celadet Gaydalı kimdir, hayatı ve biyografisi. Turizmi teşvik kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 23:17:12. #1.16#

title