Haber : 'Kovduk Fena mı Oldu!' - Haberler

Haberi Paylaş

'Kovduk Fena mı Oldu!'

'Kovduk Fena mı Oldu!'

Müjdat Gezen, Okulundan Kovulduktan Sonra Şöhrete Ulaşan Öğrencileriyle İlgili İlk Kez Konuştu...

MÜJDAT GEZEN, OKULUNDAN KOVULDUKTAN SONRA ŞÖHRETE ULAŞAN ÖĞRENCİLERİYLE İLGİLİ İLK KEZ KONUŞTU...

'Disiplinsiz oldukları için okuldan uzaklaştırıldılar. İyi de oldu, hepsi hırslanıp kendilerini ispatladı'

Özge Özberk ve Evrim Akın'dan sonra Mine Tugay'ın da Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nden kovulduktan sonra ödüller kazanması üzerine gözler, Gezen'e çevrildi. Tiyatro'nun duayeni Müjdat Gezen, okulundan kovulan öğrencileriyle ilgili ilk kez konuştu:

"Bu çocukların hepsi bizim deneme sınıfımızdaydı. Biz onları yetenekli oldukları için bu sınıfa aldık. Onların tek sorunu disiplinle ilgiliydi. Bizim okulumuz ücretsiz bir okul. Kimseden para pul almıyoruz. Bunun karşılığında da öğrencilerden bizim disiplin kurallarımıza uymalarını bekliyoruz. Derslere gelmedikleri, devamsızlıklar yapmaya başladıkları zaman da okulla ilişiklerini kesiyoruz. Bu öğrencilerinde öyle oldu. Ama görüyorum ki bu kararımız onları hırslandırmış.

Ders aldılar!

Fena mı olmuş hepsi daha iyi okullardan mezun olmuş. Bu isimler artık oyunculuğun ciddiyetle yapılması gerektiğini öğrendi. Biz bu öğrencileri 20 kişilik jüri ile seçtik. Bu jürinin içinde Göksel Kortay ve rahmetli Savaş Dinçel de vardı. Benim 30 yıllık hocalık hayatımda ben de yanılabilirim.

Oyunculukta en önemli birinci şey yetenek, ikinci eğitim, üçüncü disiplindir. Çok yeteneklisindir ama disiplininin yoksa bunun hiçbir faydası yoktur. Mesela bizim okulda çok yetenekli bir çocuğun da disiplinsizliğinden dolayı okulla ilişiğini kestik. Devamsızlıktan dolayı sınıfta kaldı. Bu çocuğun adı Diren Polatoğulları. Bu yıl iki tane ödül aldı."

Gecce / Magazin

Haberler

Bu haber Gecce tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Gecce tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Gecce kurumudur.
title