Kutbeddin Demirdağ Haberleri

Kutbeddin Demirdağ haber, Kutbeddin Demirdağ son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kutbeddin Demirdağ - 17.08.2020
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş görevine başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Fırat Üniversitesi'ne (FÜ) rektör olarak atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, görevine başladı. Rektörlük makamında gerçekleştirilen devir teslim töreninde FÜ Rektörü Göktaş'a cübbesini eski rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ giydirdi.
Kutbeddin Demirdağ - 22.06.2020
Baskil Meslek yüksek okulunda raylı sistemler bölümü açıldı
Fırat Üniversitesi bünyesinde bulunan Baskil MYO yeni kurulan Raylı Sistemler Makinistlik Programına bu yıl 30 öğrenci alınacağını aktaran Öğrenmiş, "Bu önemli kararın alınmasında başta YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ'a e katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
Kutbeddin Demirdağ - 16.06.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Musa Yıldız'ın ziyaret eden Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, aileye geçmiş olsun dileklerini illetti.
Kutbeddin Demirdağ - 29.05.2020
Fırat Üniversitesi 4 alanda en iyi üniversiteler arasına girdi
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise yaptığı açıklamada uluslararası alanlarda gösterilen başarılardan ötürü ilgili alanlardaki akademisyenleri kutladı.
Kutbeddin Demirdağ - 22.05.2020
Elazığ'da 3 yıl önce silahlı saldırıda öldürülen Prof. Dr. Berilgen anıldı
Elazığ'da, 24 Mayıs 2017'de makam odasında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen, vefatının 3. yılında törenle anıldı. Hastanede, yeni tip koronaviras (Kovid-19) salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyularak düzenlenen anma törenine FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, FÜ Hastanesi Başhekimi Prof.
Kutbeddin Demirdağ - 11.04.2020
Covid-19 tanısı için Elazığ'da testler yapılmaya başlandı
Covid-19 tanısı için Elazığ'da testler yapılmaya başlandı Ülkede yapılan Korona virüs test sayısının arttırılması için 4 ile hizmet verecek olan Fırat Üniversitesi Tıp Fakületesi'nde hazırlanan laboratuvar hizmete vermeye başladı ELAZIĞ - Elazığ'da Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Laboratuvarında Korona virüs (Covid-19) testleri yapılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığının Türkiye'de yapılan korona virüs test sayısını artırmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında FÜ Tıp Fakültesinde kurulan merkez laboratuvarında testler yapılmaya başlandı. 8 kişilik ekiple çalışmalara başlayan laboratuvar'da Elazığ'ın dışında çevre illerden Bingöl, Tunceli ve Muş'unda tanı örneklerini kabul ederek bölgeye hizmet etmesi planlandığı bildirildi. Hızlı antikor testinin 15 dakikada PCR testinin de 3 saatte çıktığı laboratuvarda çalışan personellerin 24 saat mesai yapmaya başladığı aktarıldı. Covid-19 ile tüm ülkede mücadele olduğu gibi Elazığ'da da her alanda çalışmaların devam ettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, "Bildiğiniz gibi daha önceleri bu testler ilimizde yapılmıyordu ama rektörümüz ve hocalarımızın gayretleriyle bugün itibari ile Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde de laboratuvar hizmeti başladı. Biz daha önceleri testleri Malatya'ya gönderiyorduk ama artık bu testleri burada yapmış olacağız. Daha hızlı bir şekilde bunların sonucunu almış olacağız. Biz il olarak covid-19 ile mücadele kapsamında buradaki rektörümüz ve hocalarımızla güzel bir süreç yürütmekteyiz. Vatandaşlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bir sağlık çalışanı olarak doktorlar olarak sağlık personelleri olarak elimizden geleni yapıyoruz ancak halkımızdan da özellikle Sağlık Bakanlığımızın ve devletimizin almış tedbirlere ve uyarılara çok dikkat etmeleri gerek. Bu süreç sadece sağlık camiasını değil topyekün bir mücadele ile üstesinden gelinecek bir süreç"dedi. Covid-19 pandemisi nedeniyle laboratuvar çalışmaları ile ilgili son hazırlıklarını yaptıklarını aktaran FÜ Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, "Daha önce ilimizde hızlı antikor ve antijer testi yapılıyordu fakat PCR testi için biyogüvenilir düzeyi üçüncü seviyede olan bir laboratuvar gerekiyordu.
Kutbeddin Demirdağ - 02.04.2020
Elazığ'da 'yapay zeka tabanlı solunum cihazı' üretime hazır
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, yapay zeka tabanlı solunum cihazıyla Türkiye'nin ihtiyacı olan yerli ve milli solunum cihazını üretmeyi amaçladıklarını söyledi.
Kutbeddin Demirdağ - 02.04.2020
DHA YURT BÜLTENİ-11
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, yapay zeka tabanlı solunum cihazıyla Türkiye'nin ihtiyacı olan yerli ve milli solunum cihazını üretmeyi amaçladıklarını söyledi.
Kutbeddin Demirdağ - 26.03.2020
Elazığ'da Pandemi Acil Polikliniği kuruldu
Elazığ'da, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Fırat Üniversitesi Hastanesi bünyesinde Pandemi Acil Polikliniği kuruldu. Elazığ Fırat Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 2 muayene odası ve 9 müşahede odasıyla hizmete açılan polikliniğin, ihtiyaç halinde personel ve oda sayılarını artırarak hizmet vermeye devam edeceğini belirtirken, yüksek ateş, öksürük ve solunum yetmezliği yaşayan hastaların burada tedaviye alınacağını kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kutbeddin Demirdağ Haberleri | Kutbeddin Demirdağ Kimdir - Haberler - Kutbeddin Demirdağ haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kutbeddin Demirdağ kimdir, hayatı ve biyografisi. Elazığ'ın sevilen doktoru son yolculuğuna uğurlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 18:01:44. #1.14#

title