Haberler

  Tiyatro Pera-Vanya, Sonya, Maşa ve Spike

  Abone Ol

  Yücel Erten'ın yönettiği "Pera-Vanya, Sonya, Maşa ve Spike" tiyatro oyunu, 14 Şubat'ta ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda sizlerle..."Hayattan tat almak, dolu dolu yaşamakla mı alakalıdır?

  Yücel Erten'ın yönettiği "Pera-Vanya, Sonya, Maşa ve Spike" tiyatro oyunu, 14 Şubat'ta ENKA İbrahim Betil Oditoryumu'nda sizlerle...

  "Hayattan tat almak, dolu dolu yaşamakla mı alakalıdır? Hayatı es geçince sıkılır da insan, ışıltılı, albenili yaşayınca sıkılmaz mı? İsimlerini Çehov'un hikayelerinden alan Vanya, Sonya ve Maşa, yıllar sonra ABD'de küçük bir kasabada, eski bir göl evinde buluşan üç kardeştir. Ağabey Vanya ve evlatlık kardeşi Sonya, yaşamı tam anlamıyla es geçmiş, ömür boyu kardeşleri Maşa'ya bağımlı yaşamıştır. Maşa ise hayallerinin peşinden gitmiş ve ünlü bir oyuncu olmuştur. Maşa, bir gün kardeşlerinin yaşadığı evi satmak için kasabaya gelir. Genç ve ateşli sevgilisi Spike da yanındadır. Vanya ve Sonya'nın hayata dair umutsuzluğu, Maşa'nın modern şehir yalnızlığıyla çakışır. Kardeşler yılların birikimiyle parodik yüzleşmeler yaşarken, evin içinde yarı çıplak dolaşan bir Spike, Yunan tanrılarından haber getirdiğini söyleyerek ortalığı karıştıran bir hizmetli (Kassandra)ve oyuncu olma hevesiyle koşup gelen bir komşu kızı (Nina) vardır. Manidar mesajlar taşıyan eğlenceli oyun, özenli bir dramaturjiyle Çehov'un karakterlerini kültürümüze yakınlaştırmayı da başarıyor."

  Yazan: Christopher Durang

  Çeviren: Nesrin Kazankaya

  Yöneten: Yücel Erten

  Oynayanlar: Şerif Erol, Tilbe Saran, Nesrin Kazankaya, Doğan Akdoğan, Başak Meşe, Gamze İpek

  Dramaturji: Şafak Eruyar

  Dekor Tasarımı: Başak Özdoğan

  Kostüm Tasarımı: Fatma Öztürk

  Yönetmen Yardımcısı: Zeynep Özden

  Yapım Asistanları: Serin Öztoprak, Mert Yılmaz Yıldırım

  Satın aldığınız bileti akıllı telefonunuza indireceğiniz  aplikasyonuna okutun, puanlar kazanın. Kazandığınız puanları yeni biletlere ve birçok farklı ödüle çevirin.

  Detaylar :

  İl : İstanbul

  İlce : Sarıyer

  Mekan : ENKA İbrahim Betil Oditoryumu

  Mekan Adresi : ENKA Sadi Gülçelik Spor Tesisleri İSTİNYE / İstanbul

  Başlangıç Saati : 05.04.2017 20: 30: 00

  Bitiş Saati : 05.04.2017 22: 30: 00

  Kategori : Tiyatro Pera-Vanya, Sonya, Maşa ve Spike

  Tür : Sahne Sanatları

  Ücretlimi? : Hayır

  Kaynak: Etkinlik.io / Kültür Sanat

  Yücel Erten Çehov Spike Kültür Sanat Haberler

  Bakmadan Geçme

  AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK 2023? Anadolu Üniversitesi sınav giriş belgeleri açıklandı mı, nereden alınır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu ne zaman toplanır? Asgari Ücret Tespit Komisyonu hangi tarihte toplanıyor? DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI 2023 || Doğu Ekspresi bilet ne kadar 2023, 2 kişilik, 4 kişilik örtülü kuşetli, yataklı ne kadar? Borsa neden düşüyor? 1 Aralık Borsa neden düşer, hisseler neden düşüş gösterir? Çalışan emekliye ikramiye (5000 TL) ne zaman yatacak, yatacak mı? Çalışan emekliye 5 bin TL verilecek mi? Asgari ücret ne zaman belli olacak? Asgari ücret kaç TL, ne kadar olacak 2024? APPLE ZAM GELECEK Mİ, geldi mi, ne zaman geliyor? iPhone 15, 14, 13, zam geldi mi? Ankara Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma Ankara cuma namaz saati! CUMA MESAJLARI RESİMLİ 2023: 1 Aralık Cuma mesajları yazılı, resimli, kısa, ayetli! Hayırlı Cumalar mesajları! İstanbul Cuma namazı saat kaçta? 1 Aralık Cuma İstanbul cuma namaz saati! TÜİK KASIM AYI ENFLASYON ne zaman açıklanacak, saat kaçta, beklenti ne kadar? 2023 TEFE-TÜFE oranı nedir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörü Selman Öğüt kimdir? Selman Öğüt kaç yaşında, ne iş yapıyor? 1 Ocak 2024 tatil mi? 1 Ocak resmi tatil mi, okul, iş yerleri, devlet kurumları açık mı? 3600 ek gösterge torba yasada var mı? Yeni torba yasada 2023 3600 ek gösterge var mı? Peros hangi ülkenin? Peros hangi ülkenin ürünü, markası? Peros markası hangi ülkeye ait?
  1000
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title