"Beni Unutma" Albümü 11 Kasım'da Raflarda! - Haberler
Haberi Paylaş

"Beni Unutma" Albümü 11 Kasım'da Raflarda!

Bültenler - Kültür Sanat
 - Güncelleme:
'Beni Unutma' Albümü 11 Kasım'da Raflarda!

Anjelika Akbar; "Beni Unutma" filmi için bestelediği 35 parçanın 19'unu seçerek oluşturduğu orijinal film müzikleri albümünü tamamladı.

Albüm, filmin vizyon tarihi olan 11 Kasım 2011, Cuma günü raflarda!

Filmin müziklerini senaryosuna göre besteleyen Anjelika Akbar, filmdeki her ana karakter için farklı bir tema belirledi. Filmin müziğinin çerçevesini oluşturan bu temaların birçok farklı enstrümantal uyarlamalarını yapan Akbar, aynı temayı trajik, romantik, eğlenceli veya hüzünlü biçimlerde kullandı. Karakter temalarının yanı sıra, önemli sahneler için de özel besteler oluşturan sanatçı, uzun veya kısa tüm bestelerinin birbirine bağlı ve birbirlerinin devamı olduğunu belirtiyor. Besteleriyle adeta bir senaryo yazan Akbar, eserlerini, filmin her sahnesine göre özel olarak uyarladı.

Bestelerini seslendirirken, ünlü mimar Nevzat Sayın'a ait antika piyanoyu da özel efektler için kullanan Anjelika Akbar, bu piyano ile ilgili yıllardan beri kurduğu hayalini de gerçekleştirmiş oldu. Akbar, öngörüsüne çok güvendiği ünlü yönetmen Ferzan Özpetek'in özel ricası ile, eserlerinin birinin dokusunda Türk perküsyonlarını kullandı. Perküsyon kullandığı eserde, Elazığ yöresinin halk oyunu "Avreş" ile filmin ana tema müziğini birleştiren Akbar; sahnelerden birinde, senaryo gereği Mozart'ın "Lacrimosa" eserini de yine filmin ana tema müziğiyle harmanladı. Yetenekli besteci ve piyanist, ayrıca albümde yer alan 2 esere de vokal yaptı.

"Takva" filminin yönetmeni Özer Kızıltan'ın ikinci filmi olan "Beni Unutma"nın

oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Açelya Yılhan, Tuba Ünsal, Ünal Silver, Aliye

Uzunatağan ve Kenan Ece yer alıyor. Yapımcılığını, Ferzan Özpetek filmlerinin

yapımcısı olan AFS Film'in üstlendiği filmin senaryosu Burak Göral'a ait.

Senaryoyu okumasının ardından, bir buçuk ay gibi kısa bir sürede filmin tüm

bestelerini tamamlayan Anjelika Akbar'ın "Beni Unutma" orijinal film müzikleri

albümü; filmin vizyona girdiği 11 Kasım 2011, Cuma günü raflarda!

Bültenler / Kültür Sanat

Kültür Sanat Haberler

title