Oğlunun elini matkapla delip göle atan cani anne ve sevgilisi tutuklandı

Oğlunun elini matkapla delip göle atan cani anne ve sevgilisi tutuklandı

Van'da 7 yaşındaki oğlunun elini matkapla delip göle atan öğretmen anne ve sevgilisi tutuklandı. Küçük çocuk, gölden yüzme bilmesi sayesinde kıyıya çıktığını belirterek, "Beni göle attılar. Yüzerek kurtuldum" dedi.

Oğlunun elini matkapla delip göle atan cani anne ve sevgilisi tutuklandı

Samsun'un İlkadım ilçesi İlyasköy Mahallesi'nde yaşayan Emrah A., oğlu Ömer Yusuf A.'yı, yasal görme hakkını kullanması için ayrıldığı ilkokul öğretmeni eşi Ayla K.'ya teslim etti. Birkaç gün sonra çocuğunun Van Gölü kıyısında bir aile tarafından bulunup, polise götürüldüğünü öğrendi.Çocuğunu teslim alan baba, oğlundan annesinin ve sevgilisinin kendisine işkence yaptığını öğrenince önce polise başvurdu, ardından da savcılığa giderek şikayetçi oldu.

ELİNİ MATKAPLA DELDİ, VÜCUDUNU ISIRDI, VAN GÖLÜ'NE ATTI

Emrah A., şikayetinde öğretmen olan eski eşinin, sevgilisi İnan K. ile birlikte çocuğuna işkence yaptığını, İnan K.'nin oğlunun elini matkapla deldiğini, vücudunu ısırarak yaraladığı öne sürdü. Emrah A., oğlunun Van Gölü'ne atıldığını, çocuğun yüzme bilmesi sayesinde sudan çıktığını ve kendisini bulan ailenin durumu polis ile kendisine haber verdiğini iddia etti. Olayla ilgili başlatılan soruşturmada Cumhuriyet savcılığı ve jandarmanın ihmali olduğunu iddia eden Emrah A., görevliler hakkında da savcılığa şikâyetçi oldu.

ANNE VE SEVGİLİSİ TUTUKLANDI

Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, çocuğa işkence yaptığı öne sürülen İnan K. ile işkenceye göz yumduğu iddia edilen anne Ayla K. gözaltına alındı. Sevgililer, sorgularının ardından sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları nöbetçi hâkimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu.

Soruşturmada ihmalleri olduğu öne sürülen savcılık ve jandarmayla ilgili soruşturmanın ise sürdüğü öğrenildi.

"ÇOCUĞUMA YAPMADIKLARI KALMAMIŞ"

Oğlunun işkence gördüğünü öne süren baba Emrah A., "Son üç yılda oğlunu görmedi. Mahkeme görme hakkı verdiği için, çocuğumu annesine vermek zorunda kaldım. Verdiğimin üçüncü günü kendisine ulaşamam ve şikayette bulundum. Çocuğumun vücudu paramparça halde. Vücudunda diş izleri, elinde matkap izi var. Bir insana yapılmayacak şeyler yapmışlar. Annesinin sevgilisi ağzıyla oğlumu tutup, yatağa fırlatmış. En son Van Gölü'ne atmışlar. Çocuğuma yapmadıkları kalmamış, buna rağmen savcılık ve jandarmada özellikle konuyu kapatıyorlar" dedi.

Ömer Yusuf A. ise annesinin ve İnan K.'nin kendisini dövdüğünü söyleyerek, "Beni ısırıp, fırlattılar. Vücudum yara oldu ve çok acıdı. Beni göle attılar. Yüzerek kurtuldum" ifadelerini kullandı.

Oğlunun elini matkapla delip göle atan cani anne ve sevgilisi tutuklandı
YORUMLAR (170)

 • MARDİNLİ GALİP:
  bir erkekten boşanınca namuslu bir müslüman kadın gibi bir başkasıyla evlenmektense elin heriflerinin dostu/sevgilisi olmayı kabul eden bir kadından her türlü pisliği bekleyebilirsiniz!!!!!
 • R.:
  kardeş boşanmış bir adamım. geçen hafta küçük kızımı hafta sonu aldım. baba gece uyuyamıyorum. annemin odasından tuhaf sesler geliyor saatlerce dedi. bir sevgilisi olduğunu duymuştum ona demiştim evine sokma adamı çünkü yavrum o evde yaşıyor. ama dinlememiş. ne yağacağımı şaşırdım. modern bir adamım ama bu olanlar çok fazla
 • TUĞBA:
  13 yıl önce boşandım. 1 kızım var. 13 yıl içinde 5 kez sevgilim oldu. gayet elit beylerdi. şu anda da sevgilim var. kime ne? sana ne?
 • BEHÇET R. N. - TUZLA:
  boşanmış kadınların çoğu rezilce yaşıyorlar. adamlarla düşüp kalkıyorlar. ben o zaman anlıyorumki bunlar ailelerinde baskıyla büyümüş ve evlenip balon patladıktan sonra birde boşanınca, rahatlıyoalr diyorlar zaten adım çıkmaz artık, hop önüne gelene tabakta ikram. tipik bizim ülkenin kadını işte. hiç şaşmaz.
 • HAKAN:
  Her okuyan artık eğittimli değil dersaneler ve bazı okulların fazla puanıyla herkes öğretmen oluyor. Öğretmen daha genç yani yeni türkiyenin öğrrtmeni.
Tüm 170 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.