Kosovalı Gencin Böbreğinden Bir Kavanoz Taş Çıktı

Kosovalı Gencin Böbreğinden Bir Kavanoz Taş Çıktı

22.04.2014 14:07 | Son Güncelleme: 22.04.2014 14:40
Kosovalı Gencin Böbreğinden Bir Kavanoz Taş Çıktı

27 yaşındaki Kosovalı psikolog Ramiz Dukaj'ın böbreğinden bir kavanoz dolusu taş çıktı.

Lokman Hekim Etlik Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız tarafından ameliyat edilen Ramiz Dukaj'ın böbreğinden çıkan taşlar şaşkınlığa yol açtı.

Op. Dr. Yıldız, Kosovalı gencin böbrek ağrıları şikayetiyle hastaneye geldiğini belirterek, "Yapılan tetkiklerde hastanın sağ böbreğinin tamamen taşla dolduğunu, sol böbreğinde ise daralma görüldüğünü tespit ettik. Ameliyatla böbreği tamamen temizledik. Sağ ve sol böbreğe ise stent taktık. Hastamızın böbreğinde oluşan taşların enfeksiyona bağlı olduğunu tahmin ediyoruz. Sağlık durumu şu anda çok iyi" diye konuştu.

"ŞİMDİ ÇOK RAHATLADIM"

6 yaşındayken Almanya'da böbrek ameliyatı olduğunu belirten Ramiz Dukaj ise, "Yaklaşık bir yıl önce böbreğimde yine ağrılar başladı. Ülkemde muayene oldum ve ameliyat olmam gerektiği söylendi. Türkiye'yi çok sevdiğim için ameliyatı burada olmaya karar verdim. Ameliyat için Lokman Hekim'i önerdiler ve tereddüt etmeden kabul ettim. Doğrusu böbreğimde bu kadar taş olduğu aklımın uzundan bile geçmezdi. Şimdi çok rahat ve mutluyum. Emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Kosovalı Gencin Böbreğinden Bir Kavanoz Taş Çıktı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title