Klorokin Haberleri

Klorokin haber, Klorokin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Klorokin 26.5.2020
Fransa Kamu Sağlığı Yüksek Konseyi: "Covid-19 tedavisinde hidroksiklorokin kullanımına karşıyız"
Fransa Kamu Sağlığı Yüksek Konseyi, hidroksiklorokin ilacının yeni tip korona virüs (Covid-19) tedavisinde kullanılmasına karşı çıktığını açıkladı.
Klorokin 22.5.2020
Trump'ın kullandığı Hidroksiklorokin ilacının kalp hastalıklarını artırdığı iddia edildi
NEW ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) korunmak için kullanmaya başladığını açıkladığı "Hidroksiklorokin" isimli ilacın kalp hastalığı riskini artırdığı bildirildi.
Klorokin 21.5.2020
Bilim Kurulu Üyesi Yamanel: Hava akımı oluşturan tüm cihazlar hastalığı bulaştırabilir
'2021 BAŞINA KADAR MASKE TAKACAĞIZ' Yamanel, maske takma tedbirinin ne zamana kadar süreceğine ilişkin ise "Global bir bağışıklığı kazanmadıktan sonra bu yeni normale alışmamız gerekiyor. Yeni normalin de 4 kuralı var. Kalabalık oluşturmamak, maske takmak, sosyal mesafeye uymak ve hijyene uymak. Yani biz bunu aşı bulunana kadar, global bir bağışıklık tespit edilene kadar ya da etkin bir ilaç bulunana kadar devam ettirmemiz gerekiyor. En iyi ihtimal 2021'in başına kadar maske takacağız" ifadelerini kullandı.  'BÖYLE BİR VERİ YOK' Prof. Dr. Yamanel, ABD Başkanı Donald Trump'ın koronavirüsten korunmak için hidroksiklorokin kullandığına ve bu ilacın virüse yakalanmayı engellediğine ilişkin açıklamasına ilişkin ise "Virüsü kapmamak için klorokin ya da hidroksiklorokin kullanmayla ilgili herhangi bir veri yok, böyle bir şey söz konusu değil ve biz önermiyoruz.
Klorokin 17.5.2020
Kovid-19 tedavisinde kullanılan ilaçların izotopları yerli imkanlarla sentezlenecek
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sezgin Bakırdere ve ekibinin geliştirdiği projeyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılan "klorokin" ve "hidroksiklorokin" adlı ilaçların izotopları yerli imkanlarla sentezlenecek.
Klorokin 15.5.2020
Brezilya'da Sağlık Bakanı istifa etti
Bolsonaro'nun Kovid-19 tedavilerinde uygulanması için klorokin ilacı kullanım protokolünde değişiklik yapmasını istemesine Teich, bunun bilimsel bir dayanağı olmadığı gerekçesiyle karşı çıkmıştı.
Klorokin 15.5.2020
Abdi İbrahim, Kazakistan, Cezayir ve Azerbaycan'a ilaç yardımında bulunacak
Şirket, uluslararası destek hamlesini üretim tesislerinin bulunduğu Kazakistan'a klorokin fosfat etken maddeli ilacından 100 bin tablet, asetilsistein etken maddeli üründen ise 7 bin tablet hibe ederek başlattı.
Klorokin 15.5.2020
Salgınla mücadeleye Abdi Ibrahim'den uluslararası destek
Salgın başlar başlamaz harekete geçerek, hammaddesini tedarik edip hızla ürettiği 1 milyon 600 bin tableti Sağlık Bakanlığı'na hibe eden, yıl sonuna kadar tüm üretimini bağışlama taahhüdünde bulunan Abdi İbrahim, salgınla küresel mücadeleye destek amacıyla faaliyet gösterdiği Kazakistan, Cezayir ve Azerbaycan'a da ilaç yardımında bulunma kararını açıkladı. Abdi İbrahim, uluslararası destek hamlesini üretim tesislerinin bulunduğu Kazakistan'a Klorokin Fosfat etken maddeli ilacından 100 bin tablet, Asetilsistein etken maddeli üründen ise 7 bin tablet hibe ederek başlattı.
Klorokin 24.4.2020
Afrika'da Kovid-19 vakaları 27 bini geçti
Africa CDC, halka hastalığın tedavisine ilişkin medyada çıkan yanlış haberlere itibar etmemesi, klinik deneyler ve araştırmalar dışında klorokin, hidroksiklorokin, lopinavir ve ritonavir gibi ilaçları almamasını tavsiye etti.
Klorokin 22.4.2020
ABD Başkanı Trump'ın koronavirüs hüsranı: Önerdiği ilaçların virüse etkisi yok
ABD Başkanı Donald Trump'ın, koronavirüs (Kovid-19) tedavisi için "çığır açıcı" olarak nitelendirdiği "hidroksiklorokin" sıtma ilacının salgına karşı etkisinin olmadığı yapılan bilimsel bir araştırmayla ortaya çıktı.
Klorokin 22.4.2020
Pakistan'daki 133 Türk vatandaşı ülkeden ayrıldı
Ayrıca sıtma tedavisinde kullanılan ancak Kovid-19 tedavisinde de başarılı sonuçlar veren 1 milyon tablet klorokin, THY uçağıyla Türkiye'ye gönderildi.
Klorokin 21.4.2020
Pakistan'dan 7 ülkeye 9 milyon tablet klorokin desteği
Pakistan Enformasyon ve Yayıncılık Bakanı Firdevs Aşık Avan, ülkesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılmak üzere 9 milyon tablet klorokini ABD, Suudi Arabistan, İngiltere, Türkiye, İtalya, Kazakistan ve Katar'a yollayacağını duyurdu.
Klorokin 14.4.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Brezilya'da sıtma ilacı klorokin difosfatın Kovid-19 tedavisindeki etkisini araştıran klinik denemede iki hasta ilacın yan etkisi nedeniyle hayatını kaybetti.
Klorokin 13.4.2020
Cezayir'de korona virüs vaka sayısı hızla artıyor, ülke ilaç stokluyor
Virüsün kontrol altına alınması için ülkedeki yetkililer harekete geçerek kısıtlamaları uyguladı. Sağlık Bakanı ABD al-Rahman Bin Bouzid, dün 15 milyondan fazla maske, 100 solunum cihazı, sağlık ekipleri için özel kıyafet, koruyucu gözlük ve maske satın alındığını açıkladı. Bin Bouzid, ülkedeki ilaç stokunun arttırıldığını açıkladı. Korona virüs tedavisinde kullanılmasına izin verilen sıtma ilacı klorokin ilacının stok seviyesinin arttığını vurgulayan Bakan, ülkede 300 bin fazla klorokin ilacı bulunduğunu söyledi.
Klorokin 11.4.2020
Dünyada yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Klorokin, Fransa'da hastaların yüzde 91,7'sini 10 günde iyileştirdi Fransa'da Kovid-19 tedavisinde kullanılan klorokinin hastaların yüzde 91,7'sini 10 gün içinde iyileştirdiği belirtildi.
Klorokin 11.4.2020
Fransa'da Kovid-19 tedavisinde kullanılan klorokin hastaların yüzde 91,7'sini iyileştirdi
Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinde kullanılan klorokinin hastaların yüzde 91,7'sini 10 gün içinde iyileştirdiği belirtildi.
Klorokin 9.4.2020
Fas'ta korona belirtileri gösteren herkese klorokin tedavisi yapılacak
Fas'ta korona virüsle mücadele kapsamında korona belirtileri gösteren şüphelilere de klorokin tedavisi uygulanacağını duyurdu.
Klorokin 5.4.2020
YERLİ İLAÇ FİRMASI KORONAVİRÜS TEDAVİSİNDE KULLANILAN İLACIN ÜRETİMİNE BAŞLADI
70 BİN KUTU TESLİM EDİLDİ  Yerli ilaç firması Abdi İbrahim, koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılan sıtma ilacını Türkiye'de üreterek Sağlık Bakanlığı'na ücretsiz olarak teslim etmeye başladı. Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, "Koronavirüs tedavisinde kullanılan ilaç klorokin fosfat ve klorokin sülfat ikisinin de aktif maddesi aynı, tuzları farklı.
Klorokin 27.3.2020
Europol Direktörü, Kovid-19 salgınıyla bağlantılı suçlara karşı uyardı Açıklaması
Açıklamada, martın ilk haftasında dünya genelinde yapılan operasyonlarda, 34 bin cerrahi maske, çok sayıda antivirüs ilacı, sıtmaya karşı kullanılan klorokin maddesi ve sahte vitamin ilacının ele geçirildiği belirtildi.
Klorokin 27.3.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-3
B VE C VİTAMİNİ DESTEĞİ ALABİLİRLER Nakilli hastaların bağışıklık baskılayıcı ilaçlarını doktorlarına danışmadan asla bırakmamaları veya dozlarını değiştirmemeleri gerektiğinin de altını çizen Prof. Dr. Türkmen, sözlerini şu bilgilerle noktaladı:  "Bu çok tehlikeli olabilir. Organ reddi yaşanabilir. Olabilecek tüm değişiklikleri hekimlerine aktarmaları gerekiyor. Nakilli ve diyaliz hastası bireylerin toplu taşıma araçlarını kullanmalarını da kesinlikle önermiyoruz. Büyük şehirlerde en küçük mesafelerde bile 15-20 dakika o ortamda yolculuk gerekiyor. Orada bir Covid-19 taşıcısı olsa birçok insana bulaşabilir. Bizim hastalarımız bu anlamda daha savunmasız. Önümüzdeki 1,5 aylık dönem çok kritik. Diyaliz ve transplantasyon hastalarının beslenmelerine de çok dikkat etmesi lazım. Daha iyi dinlenmeliler. Doktorlarının kontrolünde vitamin takviyesi alabilirler geçici bir süre. B ve C vitamini kullanılabilirler. Koronavirüste koruyucu olduğu iddia edilen ama aslında tedavide kullanılan klorokin gibi sıtma ilaçlarının kullanılmasını önermiyoruz.
12
Şu an buradasınız: Klorokin Haberleri | Klorokin Haber - Haberler - Klorokin haberleri, son dakika klorokin haber ve gelişmeleri burada. Koronavirüs tedavisi: Covid-19 ilacı ne zaman bulunacak?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.5.2020 18:42:43. #1.14#
title