KIZNAZ TÜRKELİ HABERLERİ

Kıznaz Türkeli haber, Kıznaz Türkeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıznaz Türkeli

Kıznaz Türkeli

Doğum Yeri Iğdır / Türkiye

Kıznaz Türkeli Kimdir ?

1962 yılında Iğdır'ın Melekli köyünde doğdu. Çocuk yaşımdan itibaren köyde, yaylalarda tarım ve hayvancılıkla uğraştı. Azeri kökenlidir. 10 kardeşten 7. Ailesiyle birlikte, küçük yaştan itibaren devrimci mücadelenin içinde yer aldı.16 yaşımda İstanbul'a (ablasının yanına) geldi. Bu süreçte birçok iş yeri ve fabrikada çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Kıznaz Türkeli - 25.12.2018
Iğdır'da Gözaltına Alınan 9 Şüpheliden Hdp'li 3 Eski Yönetici Tutuklandı
Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü PKK/KCK soruşturması kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 18 Aralık sabahı eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, eski Iğdır HDP Milletvekili Kıznaz Türkeli, eski Iğdır Belediyesi Eşbaşkanları Şaziye Önder ve Zübeyde Kaynar, eski İl Genel Meclisi Başkanı Abdulkadir Özsular, eski HDP Merkez İlçe Başkanı Vedat Yılmaz, eski HDP İl Eşbaşkanları Oya Malgaz ve Cesim Katar, eski Tuzluca Belediyesi Başkanı Mehmet Gültekin ile HDP'li Adem Kartal gözaltına alındı.
Kıznaz Türkeli - 25.12.2018
Iğdır'da Hdp'li 3 Eski Yönetici Tutuklandı
Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü PKK/KCK soruşturması kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 18 Aralık sabahı eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, Iğdır HDP eski milletvekili Kıznaz Türkeli, Iğdır Belediyesi eski eş başkanları Şaziye Önder ve Zübeyde Kaynar, İl Genel Meclisi eski Başkanı Abdulkadir Özsular,  HDP eski merkez ilçe başkanı Vedat Yılmaz, HDP eski il eş başkanları Oya Malgaz ve Cesim Katar, Tuzluca Belediyesi eski başkanı Mehmet Gültekin ile HDP'li Adem Kartal gözaltına alındı.
Kıznaz Türkeli - 25.12.2018
Iğdır'daki Terör Operasyonu
İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince Iğdır ve İstanbul'da yürütülen operasyonda gözaltına alınan eski HDP Iğdır milletvekili Kıznaz Türkeli, eski HDP Iğdır İl Başkanı Cesim Katar, eski Iğdır İl Genel Meclisi Başkanı Abdulkadir Özsular, eski Iğdır Belediye Başkan Yardımcısı Şaziye Önder, eski Tuzluca Belediye Başkanı Mehmet Gültekin, HDP üyeleri Oya Malgaz ve Vedat Yılmaz, eski BDP Iğdır İl Başkanı Zübeyde Kaynar ile Adem Kartal'ın jandarmadaki işlemleri tamamlandı.
Kıznaz Türkeli - 18.12.2018
Hdp'li Eski Vekil ve 7 Kişiye Terör Gözaltısı (2)- Yeniden
IĞDIR'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında HDP eski Milletvekili Kıznaz Türkeli'nin de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.
Kıznaz Türkeli - 18.12.2018
Güncelleme - Eski Hdp Iğdır Milletvekili Kıznaz Türkeli'ye Gözaltı
Iğdır ve İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, eski HDP Iğdır milletvekili Kıznaz Türkeli'nin de aralarında bulunduğu 8 zanlı gözaltına alındı.
Kıznaz Türkeli - 18.12.2018
Hdp'li Eski Vekil ve 5 Kişiye Terör Gözaltısı
IĞDIR'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, aralarında HDP eski Milletvekili Kıznaz Türkeli'nin de bulunduğu 6 kişi gözaltına alındı.
Kıznaz Türkeli - 18.12.2018
Eski Hdp Iğdır Milletvekili Kıznaz Türkeli'ye Gözaltı
Iğdır'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda, eski HDP Iğdır milletvekili Kıznaz Türkeli'nin de aralarında bulunduğu 6 şüpheli gözaltına alındı.
Kıznaz Türkeli - 03.11.2015
Minority Mps Preserve Seats İn Nov 1 Election
Kıznaz Türkeli, of Azeri origin, who was elected from Iğdır on June 7, failed to return to parliament after the AKP increased its votes in the eastern province.
Kıznaz Türkeli - 24.10.2015
Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek Açıklaması
Yüksek, HDP Iğdır milletvekilleri Mehmet Emin Adıyaman ve Kıznaz Türkeli ile Iğdır Belediyesi'nde basın toplantısı düzenledi.
Kıznaz Türkeli - 11.10.2015
Ankara'daki Patlama Iğdır'da Protesto Edildi
Iğdır Belediye Meydanı'nda gerçekleşen basın açıklamasına KESK, DİSK, Eğitim-Sen, Türkiye Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği (TMMOB), Türk Tabipler Birliği (TBB) bileşenleri ve HDP Iğdır milletvekilleri M. Emin Adıyaman ve Kıznaz Türkeli, DBP ve HDP il eş başkanları katıldı.
Kıznaz Türkeli - 10.10.2015
Ankara'daki Patlama Iğdır'da Protesto Edildi
Iğdır'da DBP, HDP örgütleri öncülüğünde Ankara Tren Garı kavşağında meydana gelen bombalı saldırı, yapılan yürüyüş ve basın açıklaması ile kınandı. Yürüyüşe HDP Iğdır milletvekilleri M. Emin Adıyaman, Kıznaz Türkeli, DBP Iğdır İl Eş Başkanı Oğuz Ok, HDP Iğdır İl Eş Başkanları Cesim Katar, Dilber Turan, Iğdır Belediye Eş Başkanı Murat Yikit, Tuzluca Belediye Eş Başkanı Neşegül Can'ın yanı sıra yüzlerce kişi katıldı.
Kıznaz Türkeli - 29.09.2015
Genel Seçime Doğru
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.
Kıznaz Türkeli - 18.09.2015
Hdp Milletvekili Aday Listesini Açıkladı
HDP, 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini açıkladı.
Kıznaz Türkeli - 24.07.2015
Iğdır'da Gözaltılar Protesto Edildi
Iğdır'da polisler tarafından sabahın erken saatlerinde evlere yapılan operasyonlar sonucu gözaltına alınan ve aralarında DBP ve HDP il eş başkanları, BDP Iğdır eski belediye başkanının da bulunduğu toplam 9 kişi için DBP ve HDP öncülüğünde basın açıklaması yapıldı. DBP Iğdır İl Başkanlığı binası önünde yapılan basın açıklamasına HDP Iğdır milletvekilleri M. Emin Adıyaman ve Kıznaz Türkeli, Iğdır Belediyesi eş başkanları Murat Yikit ve Şaziye Önder, Tuzluca Belediyesi eş başkanları Mehmet Gültekin ve Neşegül Can, Hoşhaber Belde Belediye Başkanı Ali Çam, Digor Belediyesi Eş Başkanı Şengül Erkmen, Iğdır İl Genel Meclisi eş başkanları A.
Kıznaz Türkeli - 20.07.2015
Suruç'taki Terör Saldırısı
Zübeyde Hanım Bulvarı'nda yapılan açıklamaya HDP Iğdır Milletvekilleri Mehmet Emin Adıyaman ve Kıznaz Türkeli, Iğdır Belediye Eş Başkanları Murat Yikit, Şaziye Önder ile HDP, DBP yöneticileri ve KESK üyeleri katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kıznaz Türkeli Haberleri | Kıznaz Türkeli Kimdir - Haberler - Kıznaz Türkeli haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kıznaz Türkeli kimdir, hayatı ve biyografisi. Iğdır'da Gözaltına Alınan 9 Şüpheliden Hdp'li 3 Eski Yönetici Tutuklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.09.2021 02:35:57. #1.13#

title