Kıreli Haberleri

Kıreli haber, Kıreli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıreli - 04.07.2021
Son dakika... Konya'da ekin ve saman balyası yangını
Edinilen bilgiye göre, Hüyük'ün Kıreli Mahallesi'nde, Çavuş Mahallesi'ne ulaşımı sağlayan yol kenarında bulunan ekin ekili bir arazi henüz bilinmeyen bir nedenle alevlere teslim oldu.
Kıreli - 07.05.2021
Beyşehir'de yağışların azlığından bazı çiftçiler tarlalarını sulamaya başladı
Şahin, hububat, haşhaş üretimi yapan çiftçilerin de bedeli karşılığında tarlalarını sulama yapmaya başladıklarını belirterek, şunları kaydetti: "Bugün Sadıkhacı ve Selki bölgesindeki hatlara da bu sulama suları yönlendirildi. Akburun-Kıreli hattına su akışı oldu.
Kıreli - 24.01.2021
Hüyük'ün sahil yolları yeniden düzenleniyor
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem'in direktifleri doğrultusunda başlanılan çalışmaların sürdüğü, ekipler tarafından göle kıyısı bulunan Kıreli ve Tolca mahallelerinde gölden balıkçılık yaparak geçimini sağlayan avcıların kullandığı ve kış şartları nedeniyle bozulan sahil yollarında ilk etapta dolgu ve sıkıştırma faaliyetleri yürütüldüğü belirtildi.
Kıreli - 07.01.2021
Hüyük'te göl sahil şeridinin çehresi değişecek
Başkan Mehmet Çiğdem, İlçe Kaymakamı Cüneyt Demirkol ile birlikte Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Kıreli, Budak ve Tolca mahallelerindeki sahil bandında incelemelerde bulundu.
Kıreli - 08.10.2020
Milletvekili Samancı'dan Beyşehir ve Hüyük'e sulama müjdesi
AK Parti Konya Milletvekili Gülay Samancı, Beyşehir ve Hüyük ilçelerinin tarımsal sulamasına katkı sağlayacak Hüyük (Kıreli) Beyşehir Pompaj Sulama Projesi'nin ihale aşamasına geldiğini bildirdi.
Kıreli - 15.09.2020
AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı Hüyük'te
Ardından Çiğdem ve AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Yavuz Selim Özkan, AK Parti Hüyük İlçe Başkanı Muammer Karaaslan ve meclis üyeleriyle, ilçe merkezinde esnaf ziyareti yapan Özboyacı, Çukurkent, Budak, Kıreli, Tolca mahallelerini de gezdi.
Kıreli - 11.09.2020
Son dakika haberi! Konya'da mahalle yollarında kalite yükseliyor
Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası 105 kilometre mahalle yolu yaptığı Hüyük, Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde 2020 yatırım programında olan mahalle yollarını tamamladı. Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Büyükşehir Yasası sonrası ilçelerde mahalle yolları ağını genişleterek standartlarını yükseltmeye devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçelerde prestij cadde yapımlarının ardından mahalle yollarında da standartların yükselmesi için çalıştıklarını belirterek, her yıl planlamaya göre yatırımları sürdürdüklerini dile getirdi. Hüyük, Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerinde 2020 yatırım programında yer alan mahalle yolu çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Başkan Altay, "Hüyük İlçemizde Tolca-Kıreli Mahalle Yolu ile Budak Mahalle Yolumuzu tamamladık.
Kıreli - 30.07.2020
Hüyük'te KOSKİ yatırımları yerinde incelendi
Çiğdem, "Genel müdürümüz, Çamlıca'dan başlayıp Selki, İmrenler, Burunsuz, Köşk bölgelerinde arıtma tesisi ve Köşk pınarlarının değerlendirilmesi, Hüyük, Mutlu, Suludere, Görünmez atıklarının Görünmez mahallesinden kapalı sistemle aktarımı, Pınarbaşı,İlmen, Çavuş, Göçeri, Kıreli, Tolca, Başlamış, Budak, Çukurkent arıtma tesisi planlanan alanlarında yerinde incelemeler yaparak sorunların çözümü için ilgili birimlere talimat verdiler.
Kıreli - 22.07.2020
Hüyük'ün 4 mahallesinde 351 "Tarımköy" konutu inşa edilecek
Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ Başkanlığınca Mutlu Mahallesine 80, Burunsuz Mahallesine 96, İmrenler Mahallesine 63 ve Kıreli Mahallesine ise 112 olmak üzere 351 tarımköy konutunun inşa edileceğini belirtti.
Kıreli - 09.06.2020
Hüyük'te yayla seracılığı yaygınlaşıyor
Bu seraların çiftçiler tarafından tarımsal faaliyetlerde kullanılmaya başlandığını vurgulayan Tingiş, Hüyük'te özellikle Tolca ve Kıreli gibi mahallelerde yaşayan üreticilerden de çok yoğun bir sera talebi aldıklarını da aktararak, "Bölgedeki yayla seracılığının gelişip daha da yaygınlaşmasındaki desteklerinden dolayı devletimize, ilgili kurumlarımıza, bölge milletvekilimiz Gülay Samancı, Kaymakamımız Dilara Şenoğlu hanımefendi ve İlçe Belediye Başkanımız Mehmet Çiğdem'e sonsuz teşekkür ediyorum.
Kıreli - 01.04.2020
Hüyük'te 2 hafta açık pazar kurulmayacak
Kovid-19 tedbirlerinin önemli olduğunu vurgulayan Çiğdem, şunları kaydetti: "Kaymakamlığımız öncülüğünde oluşturulan Vefa ve Sosyal Destek görevlilerimiz tarafından 65 yaş üzerinde olan hemşerilerimize talepleri doğrultusunda destek olma çalışmalarımız da devam etmektedir. Belediyemiz her gün ilçe merkezi ve 3 mahallede dezenfekte çalışmalarını sürdürmekte olup yarın itibarıyla, ilçemize bağlı Tolca, Budak ve Kıreli sahil kısımları püskürtme yöntemi ile ilaçlanacaktır.
Kıreli - 15.11.2019
Konya'daki okul "Avrupa Kalite Ödülü Etiketi" aldı
2005 yılında Avrupa Komisyonu'nun öğrenme programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning projesi kapsamında, Hüyük ilçesine bağlı Kıreli Mahallesi'ndeki Şehit Kadir Kayhan ilkokulu Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törenle "Avrupa Kalite Etiketi" ödülü verildi.
Kıreli - 15.11.2019
Hüyük'deki ilkokulun bahçesine sera kurulacak
Hüyük ilçesindeki Kıreli Şehit Kayhan ilkokulunun Konya KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığına sunduğu "Kop ile Seralarda Çocuk Eli" projesi desteklenmeye uygun bulundu.
Kıreli - 11.11.2019
İstanbullu muhtarlar Hüyük'de fidan dikti
Hüyük ilçesini ziyaret eden İstanbullu mahalle muhtarları, Beyşehir Gölü kıyısında orman fidanı dikti. Hüyük Belediyesi'nin de desteğiyle Hüyük Muhtarlar Derneği'nin davetlisi olarak Hüyük ilçesine gelen İstanbul ve Beyoğlu Muhtarlar Derneği üyesi mahalle muhtarları, Hüyük Belediyesi'ni de ziyaret ederken, Beyşehir Gölü 'ne kıyısı olan Budak ve Kıreli mahallelerinde oluşturulan hatıra ormanı alanlarında çok sayıda fidanı toprakla buluşturdu.
Kıreli - 08.10.2019
Hüyük'te göl sahillerini düzenleme çalışmalarına başlandı
İlk etap sahil düzenleme çalışmalarına göle kıyısı olan Budak Mahallesi sahilinden başlandığını vurgulayan Başkan Çiğdem, şu bilgileri verdi: "Besmele çekerek bu güzel ve hayırlı proje için çalışmalara startı verdik. Rabbim en kısa sürede bitirip ilçemiz halkının hizmetine sunulduğu günü bizlere göstersin diye dua ediyoruz. Sahildeki düzenleme çalışmaları Hüyük plajı, kuş gözlem evleri, yürüyüş ve bisiklet yolları, balıkçı barınakları ve spor komplekslerinin de yapımını kapsıyor. Bu çalışmaların tamamlanması, Beyşehir Gölü'ne kıyısı olan ilçemizin Kıreli, Budak, Tolca sahilinin de çehresini değiştirecek.
Kıreli - 24.07.2019
AK Parti Konya Milletvekili Samancı Hüyük'te
İlçeye bağlı Kıreli, Göçeri, Yenice ve Çavuş mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Samancı, sohbet ettiği mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi.
Kıreli - 06.06.2019
AK Parti Konya Milletvekili Samancı Hüyük'te
Milletvekili Samancı, kendisine eşlik eden Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ve partililerle ilçeye bağlı İmrenler, Selki, Budak, Tolca ve Kıreli mahallelerini ziyaret etti.
Kıreli - 12.10.2018
Dsi, Konya Ovası'nda 863 Bin Dekar Alan Suladı
DSİ Konya Bölge Müdürlüğünce inşa edilerek işletmeye açılan ve Konya Ovası Sulaması İşletme ve Bakım Şube Müdürlüğü dahilinde yer alan Çumra, Seydişehir Cazibe, Suğla Cazibe, Gevrekli, Karaören Pompaj, Suğla Pompaj, Kıreli Pompaj ve Dineksaray Pompaj sulamaları ile 2018 yılı sulama sezonunda Konya Ovası'na 462 milyon metreküp su verildiğini vurgulayan Aydın, şunları kaydetti: "Beyşehir-Suğla-Apa iletim kanalı ve 17 kilometrelik Mavi Tünel vasıtasıyla Gembos ve Göksu Havzalarından getirilen sular Konya Ovası'na can verdi.
Kıreli - 10.04.2018
Hüyük'te Otomobil Devrildi: 4 Yaralı
Hüyük ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, Hüseyin Kandemir idaresindeki 41 BB 371 plakalı otomobil, Beyşehir-Isparta karayolunun 30. kilometresinde Kıreli Mahallesi yakınlarında sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak devrildi.
Kıreli - 14.09.2017
Konya'da Sahte İçki Operasyonu
Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından harekete geçen ekipler, ilçeye bağlı Selki ve Kıreli mahallelerindeki sahte içki imalatı ve satışı yapıldığı tespit edilen 2 eve operasyon düzenledi.
123
title