KEZİBAN YILMAZ HABERLERİ

Keziban Yılmaz haber, Keziban Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Keziban Yılmaz

Doğum Yeri Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Keziban Yılmaz Kimdir ?

Dicle Universitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan ve Kezban Yılmaz, 2008-2012 yılları arasında İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesinin yönetim kurulunda yer aldı. Diyarbakır Barosunda 2012-2014 yılları arasında Genel Sekreter ve Kadın Hakları Merkezi Koordinatörü olarak görev yapan Yılmaz, DBP İl Başkanlığında komisyonu üyesi olarak çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Keziban Yılmaz - 22.04.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖREVDEN ALINAN HDP'Lİ BELEDİYE BAŞKANI, İL BİNASINDA YARGILAMA YAPARAK KARARLARI KANDİL'E GÖNDERMİŞDİYARBAKIR'da, hakkındaki terör soruşturması kapsamında geçen yıl görevden alınan Kayanıpar Belediyesi eski Başkanı HDP'li Keziban Yılmaz'ın, HDP İl binasında yargıladığı partililer hakkında...
Keziban Yılmaz - 16.03.2020
HDP'li eski Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz'a hapis cezası
Terör soruşturması kapsamında tutuklanan ve İçişleri Bakanlığınca görevden alınan HDP'li eski Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz'a, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.
Keziban Yılmaz - 16.03.2020
Eski Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz tahliye edildi
Yerine kayyum atanan ve silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklanan Diyarbakır'ın eski Kayapınar İlçe Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, tutuklulukta geçirdiği süre ve hamileliği göz önünde bulundurularak yurt dışına çıkış yasağıyla tahliye edildi.
Keziban Yılmaz - 16.03.2020
Eski Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan...
Eski Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapisle cezalandırıldı.
Keziban Yılmaz - 15.01.2020
HDP'li eski Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz'ın yargılanmasına başlandı
HDP'li eski Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz'ın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan açılan davada yargılanmasına başlandı.
Keziban Yılmaz - 01.11.2019
HDP'li eski Kayapınar Belediye Başkanı Yılmaz'a 15 yıla kadar hapis istemi
Terör soruşturması kapsamında tutuklanan, İçişleri Bakanlığınca görevden alınan HDP'li eski Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
Keziban Yılmaz - 23.10.2019
Tutuklanan HDP'li eski Belediye Başkanı'nın gizli ilişki yaşayan teröristleri yargıladığı iddiası
İçişleri Bakanlığınca görevden alınan ve terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP'li Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz'ın, "gizli ilişki yaşayan kadın teröristlerin yargılamasını yaptığı", teslim olan bir terör örgütü mensubunun beyanında yer aldı.
Keziban Yılmaz - 22.10.2019
Görevden alınan Kayapınar ve Kocaköy belediye başkanları tutuklandı
Diyarbakır'da terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan HDP'li eski Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz ve eski Kocaköy Belediye Başkanı Rojda Nazlier tutuklandı.
Keziban Yılmaz - 22.10.2019
Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Mızraklı tutuklandı
Gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz ve Kocaköy Belediye Başkanı Rojda Nazlier'in sevk edildiği adliyede savcılıktaki sorguları sürüyor.
Keziban Yılmaz - 22.10.2019
HDP'lilere yönelik terör operasyonu
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında dün, "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından gözaltına alınan eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı ile "terör örgütüne üye olmak" suçundan gözaltına alınan Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, "terör örgütü propagandası yapmak", "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme", "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından gözaltına alınan Bismil Belediye Başkanı Orhan Ayaz, "terör örgütü propagandası yapmak", "terör örgütüne üye olmak" suçlarından gözaltına alınan Kocaköy Belediye Başkanı Rojda Nazlier'in emniyet ve jandarmadaki işlemleri tamamlandı.
Keziban Yılmaz - 22.10.2019
Diyarbakır'da 3 HDP'li belediyeye görevlendirme
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında "terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü propagandası yapmak" suçlarından dün gözaltına alınan Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, Bismil Belediye Başkanı Orhan Ayaz ve Kocaköy Belediye Başkanı Rojda Nazlier'in emniyetteki işlemleri sürüyor.
Keziban Yılmaz - 11.09.2019
Personeli açığa alan HDP'li belediyeye tepki
Kamuoyunda algı oluşturma amaçlı, sendika üyelerine yönelik görevden uzaklaştırma kararının alındığını dile getiren Yağmur, sözlerini şöyle sürdürdü: "Büyükşehir Belediyesi personelinin imzadan imtina etmesi üzerine, Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, kasıtlı ve bilinçli bir şekilde ilgili kanuna ve usule aykırı olarak dışardan aldığı talimatla, hiçbir resmi görevi ve unvanı olmayan Mimarlar ve Mühendisler Odasına kayıtlı iki mühendisle hazırladığı tutanakla algı yaratma telaşına düşmüştür.
Keziban Yılmaz - 31.08.2019
İmamoğlu, görevden uzaklaştırılan belediye başkanları ile bir araya geldi
Demokrasinin güçlenmesini, ülkedeki yerel yönetimdeki başkanların görevlerini iyi yapmak için yarışmasını ve mücadele etmesini istediklerini kaydeden İmamoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ondan sonra inanın bu coğrafyadaki bütün sorunları aşarız. Çok yakın bir zaman diliminde aşarız. Ben buna inanıyorum. Yürekten inanıyorum. O bakımdan ben İstanbul'daki 16 milyon insandan size selam getirdim. O güzel şehrimizin bu ülkenin her yerinden her inançtan her etkin kökenden insanın birleşip buluştuğu İstanbul'dan size selam getirdim. Umut ediyorum bu sıkıntılı günleri aşarız. Umut ederim bu hukuksuzluğa son verirler. Bir an önce bu yanlıştan dönerler. Çünkü bu sürecin ne kendilerine ne iktidarlarına ne de bu ülkeye zerre kadar faydası yoktur. Milletimize yok. O bakımdan diliyor ve umut ediyorum biran önce bu yanlıştan dönsünler. Yani size yapılan haksızlık ülkenin demokrasisine yapılmıştır. Altını böyle çizmek istiyorum. Bizi konuk ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum." CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın da yer aldığı görüşmede, HDP'li Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, İmamoğlu'na Dört Ayaklı Minare tablosu, İmamoğlu Yılmaz'a Atatürk ve bir vatandaşın sohbet ettiği tablo, Mızraklı'ya ise Kız Kulesi işlemeli seramik hediye etti.
Keziban Yılmaz - 19.07.2019
HDP'li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin kararları
Mızraklı ve merkez Kayapınar Belediye Başkanı Keziban Yılmaz, Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen basın toplantısında, Büyükşehir Belediyesi Meclisinin merkez Kayapınar ilçesinde cami yapımı için belirlenen alanların imar planı değişikliği ve merkez Sur ilçesinde sahabe İyaz Bin Ganem adını taşıyan caddeye terör suçlusunun adını verme kararlarına ilişkin açıklama yaptı.
Keziban Yılmaz - 02.07.2019
İşten çıkarıldı, geceyi belediye önünde geçirdi
Konuyla ilgili tebligatın dün kendisine ulaştığını, kararı protesto için geceyi belediye binası önünde geçirdiğini anlatan Can, şöyle konuştu: "Bazı kişileri işten çıkardılar. İnsanları işten çıkarmak, istifaya yöneltmek için Başkan Keziban Yılmaz, onları çöpe verdi.
Keziban Yılmaz - 04.03.2019
Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor - Diyarbakır
Diyarbakır'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Keziban Yılmaz Haberleri | Keziban Yılmaz Kimdir - Haberler - Keziban Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Keziban Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP'li belediyenin işten çıkardığı kadın evinde ölü bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 12:12:15. #1.14#

title