Kemal Eraslan Haberleri

Kemal Eraslan haber, Kemal Eraslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kemal Eraslan - 29.09.2018
Divan Edebiyatını Sevdiren Hoca: Ali Nihad Tarlan
Mehmet Nuri Yardım'ın oturum başkanlığındaki programda konuşmacı olarak Prof. Dr. Kemal Eraslan ve Prof.
Kemal Eraslan - 22.02.2018
Türk Dili Dergisi Divan Şiiri Özel Sayısının 3. Baskısı Yapıldı
Özel sayı, Prof. Dr. Mehmet Çavuşoğlu'nun divan şiirini tanıttığı makaleyle başlıyor. Sonrasında yine Çavuşoğlu "kaside" nazım şeklini teferruatlı bir biçimde ele alıyor. Eserde tanıtılan tek nazım şekli kaside olmayıp"gazel" Prof. Dr. Cem Dilçin, "mesnevi" Prof. Dr. İsmail Ünver ve "musammatlar" da Halil Erdoğan Cengiz tarafından inceleniyor. Özel sayıda divan edebiyatının en çok kullanılan ve en sevilen nazım şekli olan gazellerin nasıl açıklanabileceğini ise Prof. Dr. Ali Alparslan ve Prof. Dr. Haluk İpek'ten "Gazel Şerhi Örnekleri" başlıklı yazılarıyla okuyucuya gösteriyor. Eserin son yazısında Prof. Dr. Kemal Eraslan Çağatay şiirini inceliyor.
Kemal Eraslan - 14.12.2016
Yesevi'nin Fakr-namesi ve İki Farsça Risalesi" Yayımlandı
UNESCO 2016 Hoca Ahmet Yesevi Yılı anısına, Prof. Dr. Kemal Eraslan ve Prof.
Kemal Eraslan - 04.05.2016
Prof. Dr. Akün Son Yolculuğuna Uğurlandı
Ömer Faruk Akün'ün kızı Neslihan Verda Akün, "Özellikle Edebiyat Fakültesi Dekanı Mustafa hocama, Rektörümüz Mahmut Ak'a, Erol Ülgen'e, Musa Aksoy'a, Birol Emil'e, Prof. Dr. Kemal Eraslan'a, yaşlarına ve sağlık durumlarına bakmaksızın son altı ayda babamın yanına koşup gelenlere teşekkür ederim.
Kemal Eraslan - 03.05.2016
Yesevi'nin "Fakr-name"Si Yeniden Yayımlandı
Ahmet Yesevi Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Prof. Dr. Kemal Eraslan tarafından hazırlanan kitabın yayın danışmanlığını Prof.
Kemal Eraslan - 13.04.2016
Prof. Dr. Kemal Eraslan'a Saygı Gecesi" Düzenlenecek
İstanbul Büyükşehir Belediyesince (İBB) "Prof. Dr. Kemal Eraslan'a Saygı Gecesi" düzenlenecek.
Kemal Eraslan - 25.01.2016
Ali Emiri Efendi Anıldı
"Kendi kütüphanesinde 700'den fazla eser vardı" "Eski Türk Dili" alanında çalışmaları bulunan Prof. Dr. Kemal Eraslan, Ali Emiri Efendi'nin iyi bir Osmanlı terbiyesiyle yetiştiğine vurgu yaparak şunları söyledi: "İyi bir öğrenim görmesinde ve yetişmesinde ailesinin önemli rolü olmuştur.
Kemal Eraslan - 27.12.2015
Kulp'ta Şehit Aileleri ve Gaziler Derneğinde Seçim
Kulp Geçici ve Gönüllü Köy Koruyucuları Şehitleri ve Gazi ve Yetimlerini Koruma ve Yardımlaşma Derneğinin olağan genel kurulunda başkanlığa Kemal Eraslan seçildi.
Kemal Eraslan - 18.04.2015
Eskader Ödülleri Sahiplerini Buldu
Aydemir, edebiyat, musiki, güzel sanatlar ve mimari alanlarında göz ve gönül dolduran eserleri ve gayretleri görmezden gelemeyeceklerini vurgulayarak, şöyle devam etti: "Zihnimizi, gönlümüzü, muhabbetimizi ve elimizi onlara uzatmak zorundaydık. Çünkü bu eserlerle yeni nesillerimiz kimlik ve şahsiyet kazanacaktır. Eskiden mermilerle geliyorlardı, şimdi kelimelerle geliyorlar. Bizim de yepyeni kelimelerimiz olmalı. Yeni bir medeniyet tasavvurumuz olacaksa o kudretli kelimelere muhtacız. İşte o kelimelerle ya yeni bir şey söyleyeceğiz ya da yeni bir biçimde söyleyeceğiz. Birazdan bazı sanatçı dostlarımızı sahneye davet edip, hep birlikte bu düşünceden hareketle ödül plaketlerini takdim edeceğiz." Törende Prof. Dr. Salih Tuğ "Özel Ödül"e, Prof. Dr. Kemal Eraslan, Neyzen İlyas Çelikoğlu ve Emine Gürsoy Naskali de "Üstün Hizmet Ödülleri"ne değer görüldü.
Kemal Eraslan - 17.04.2015
Eskader Ödülleri Yarın Sahiplerini Bulacak
Dernekten yapılan açıklamaya göre, törende "Özel Ödülü" Prof. Dr. Salih Tuğ, Üstün Hizmet Ödülleri'ni ise Prof. Dr. Kemal Eraslan, Neyzen İlyas Çelikoğlu ve Emine Gürsoy Naskali alacak.
Kemal Eraslan - 30.12.2014
Eskader 2014 Ödülleri Açıklandı
Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği'nce (ESKADER) bu yıl kültür sanat alanında 28 dalda 30 ayrı kişi ve kurum ödüle değer görülürken, Prof. Dr. Salih Tuğ, "Özel Ödül"e layık bulundu.  Derneğin 2008'den bu yana kültür sanat alanında verdiği ödülleri 2014 yılı için alacak kişi ve kurumlar açıklandı. Bu yıl özel ödüle layık bulunan Prof. Dr. Salih Tuğ'un yanı sıra Prof. Dr. Kemal Eraslan, Neyzen İlyas Çelikoğlu ve Emine Gürsoy Naskali "Üstün Hizmet Ödülü"ne layık görüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kemal Eraslan Haberleri | Kemal Eraslan Kimdir - Haberler - Kemal Eraslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Kemal Eraslan kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP Bayburt İl Başkanlığına Necip Erel seçildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 14:18:14. #1.16#

title