Kaka Dünyadaki En İyi Futbolcu Seçildi

Kaka Dünyadaki En İyi Futbolcu Seçildi

İtalya'nın Ac Milan Takımının Brezilyalı Yıldızı Kaka (Ricardo Izecson Dos Santos Leite), 2007 Yılının Dünyadaki En İyi Futbolcusu Seçildi.

Kaka Dünyadaki En İyi Futbolcu Seçildi

İtalya'nın AC Milan takımının Brezilyalı yıldızı Kaka (Ricardo Izecson dos Santos Leite), 2007 yılının dünyadaki en iyi futbolcusu seçildi.

''FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu'' yarışmasında, milli takım teknik direktörleri ve kaptanlarının verdiği oylarla Manchester United'dan Portekizli Cristiano Ronaldo ve Barcelona'dan Arjantinli Lionel Messi ile birlikte ilk 3'e giren Kaka, büyük ödülü kazanan isim oldu.

1047 oyla ilk sırayı alarak, 504 oy alan Messi ve 426 oy alan Ronaldo'yu geride bırakan Brezilyalı yıldız, ödülünü, İsviçre'nin Zürih kentinde düzenlenen gala gecesinde aldı.

Bu yıl, France Football dergisi tarafından verilen ' 'Avrupa'da Yılın Oyuncusu'' ödülünü kazanan, İngiliz World Soccer dergisi tarafından ''Dünyada Yılın Oyuncusu'' seçilen yıldız oyuncu, ''FIFA Dünyada Yılın Futbolcusu'' ödülünün de sahibi oldu.

Gala gecesinde ödülünü alan Brezilyalı yıldız, yaptığı konuşmada, ''Bu gece benim için gerçekten çok özel'' dedi.

Kaka, FIFA tarafından ''Dünyada Yılın Futbolcusu'' seçilen 5. Brezilyalı oyuncu oldu. Daha önce Romario, Ronaldo, Rivaldo ve Ronaldinho da bu ödüle layık görülmüştü.

Bayanlarda ise 2007 yılının en iyi futbolcusu, yine Brezilya'dan Marta oldu. Brezilyalı oyuncu, 2006 yılında da dünyanın en iyi bayan futbolcusu seçilmişti.

Kaynak: AA