Kadir Şeker, kendisine "katil" denilmesine üzüldüğünü dile getirdi
Haberler » 3. Sayfa » Kadir Şeker, kendisine "katil" denilmesine üzüldüğünü dile getirdi - Haberler

Kadir Şeker, kendisine "katil" denilmesine üzüldüğünü dile getirdi

Konya'da sevgilisi Özgür Duran tarafından darp edilen Ayşe D.'yi kurtarmak isterken Özgür Duran'la çıkan tartışma sonucunda Duran'ı bıçaklayarak öldüren Kadir Şeker'in ailesi Şeker'i cezaevinde ziyaret etti. Genç adam, kamuoyunda kendisi hakkında "Katil oldu" ifadesinin kullanılmasından rahatsız olduğunu söyledi.

Kadir Şeker, kendisine

, Ayşe D.'yi kurtarmak isterken Özgür Duran'ı öldürdü. Cezası için cezaevinde olan Şeker, ailesiyle yaptığı görüşmede kamuoyunda kendisi hakkında çıkan haberlerde "Katil oldu" ifadesinin kullanılmasından rahatsız.

KADINI KORUMAK İSTERKEN SEVGİLİSİNİ ÖLDÜRDÜ

Üniversite sınavına hazırlanan Kadir Şeker, geçtiğimiz hafta parkta Özgür Duran ile Ayşe D.'nin tartıştığını gördü. Tartışmaya müdahale eden Şeker ile Özgür Duran'ın arasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede Kadir Şeker, Duran'ı bıçakladı. Özgür Duran hayatını kaybedince Şeker de tutuklandı.

"KATİL OLDU" DENMESİNDEN RAHATSIZ

Kadir Şeker'i kaldığı cezaevinde ailesi ziyaret etti. Hürriyet'ten Musa Kesler'e konuşan Şeker'in abisi Hidayet Şeker, Kadir hakkında kamuoyunda "katil oldu" ifadesinin kullanılmasından rahatsız olduğunu belirterek "Kendisinden 'katil' diye bahsedilmesine üzülmüş. Adaletin tecelli edeceğine inanıyor." dedi.

"GÖRÜNÜR GERÇEKLİĞE BAKTIĞIMIZDA HEPİMİZİ ÇOK ETKİLEDİ"

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, Kadir Şeker olayıyla ilgili dün yaptığı açıklamada "Mevcut Ceza Kanunu açısından meşru savunma sınırın açılması gibi teknik düzenleme var. Görünür gerçeklik ve olgusal gerçeklik arasında farklılık vardır. Görünür gerçekliğine baktığımızda şüphelinin duyarlılığı, vicdanlı davranışı hepimizi çok etkiledi. Adil olanın gerçekleşmesini istiyoruz. " diye konuşmuştu.


Haber Videosu

: Kadir Şeker, kendisine "katil" denilmesine üzüldüğünü dile getirdi
HABER YORUMLARI (74)

 • ÖZBAY:
  Suçlusun be adam cezanı çekeceksin niye araya girdin belki kızın suçu vardı yurum yapanlara da görmediğiniz olay adamı haklı diyemesenız
 • ABDİ:
  en iyi sonucu allah kaderine yazmıştır. hakkında hayırlısı olur inşallah . Bu çocuğun sınavıda bu demekki belki mükafatını öteki dünyada alır. Ötekide belki şuan öteki dünyada mükafatlandırılıyordur cehennem ızdırabıyla.
 • KADİR:
  Fesatlik yapmayin adelet mulkun temelidir..bide bu ulkede savci hakimleri var..onlar bu isleri senden benden daha iyi biliyorlar..adelet yerini bulacaktir..
 • RÜMEYSA:
  Evet canı Allah verir Allah alır. Ama o maktülün vadesi orda bitmiş . Kul azmadıkça Allah bela vermezmiş bir kadınla tartışmak ne demek bunu açıklayın o zaman kendinden guç olarak zayıf kadınla tartışmak güç gısterisi yapmak ne demek hani dini boyunu konuşuyoruz ya Peygamber efendimiz kadınlar size Allahın emnaetidir diyor. Niye emnate sahip çıkılmıyor özgecanlar emine bulutlar daha birçok kişj bu şekilde gitti. Bence idam verilmeli. Tek şanssızlıkları böyle gence rastlamamış olmalarıydı.
 • BÖYLE ADAMLAR LAZIM:
  Bu konuda bile ikiye bılünmek çok saçma. Bir kadını kurtaran gence katil denilmesi gibi. Herkes kadın cinayeti şöyle böyle diye konuşur ama iş o andaki cinayeti engellemeye gelince engelleyen kişi katil olur. YOK bıyle düşünce gencecik bir çocuk kimsenin yapmadığı yapamayacağı bir hareket yapıyorbinsan hayatı kurtarırken kazayla öldürüyor kahraman değil de ne ??? Ya da şunu sormalıyım bu genc kavgayı ayırırken öldürülseydi kahramanınız kimdi maktülmüydü. ??
 • TIFTIF:
  masum veya değil adam suçlu diye öldürmekmi lazım yok böyle bi kafa
 • OLUM BAK GİT:
  bir insanın canını alabiliyorsan devamınıda yapabilirsin katil katildir suçu ne sebeple işlediğinin bir önemi yok. adı üstünde suç . Kaldıki bir öğrencinin cebinde bıçağın işi nedir. caydırmak isteyen bacağa saplar kola saplar ne bilim gidip kalbine saplamaz. cehalet herzaman insanı üzer . . . .
 • OLUM BAK GİT:
  @KADER MAHKUMU nefsi müdafanın anlamını bildiğinden şüpheliyim. burda nefsi müdafa kapsamında olan öldürülen şahısmı yoksa olayla hiç alakası olmayan dışardan cebinde bıçakla gelen şahısmı. Niyet yardımcı olmak olabilir ama sonuç bir cinayet buda suçtur. Günah yada sevap tartışmıyoruz . işin duygusal boyutu ile adli boyutu tamamen farklı bir durum doğru söylediğin tek bir şeye katılıyorum Allah kimseye yaşatmasın. . .
Tüm 74 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler