Joan Baez Haberleri

Joan Baez haber, Joan Baez son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Joan Baez - 15.08.2018
7. Uluslararası Klarnet Festivali" 8 Eylül'de Başlayacak
Nergis, yıllardır birçok sanatçıyı İstanbul'a getirdiklerini vurgulayarak, "Serkan ilk defa sahneye çıktığında yabancı konukların verdiği tepkileri hatırlıyorum. Türk sanatçılar 15 yıl önce dünya arenasında sahne almıyordu. İspanya'dan Kanada'ya, Japonya'ya dek çok güzel tepkiler aldık. Serkan, Joan Baez'e de göbek attırdı, bütün 'cool'luğuna rağmen.
Joan Baez - 23.01.2018
Dha İstanbul Bülteni - 2
Birincisinin düzenlendiği 1994'ten bu yana her yıl Temmuz ayında caz ve güncel müziğin efsane sanatçılarının müzikseverlerle buluştuğu bir geçit töreni haline gelen ve yıllar içinde Al di Meola, Bryan Ferry, Björk, Buena Vista Social Club, David Sanborn, Dead Can Dance, Eric Clapton, George Benson, Grace Jones, Herbie Hancock, John McLaughlin, Joan Baez, Joss Stone, Joe Sample, Keith Jarrett, Marianne Faithfull, Marcus Miller, Massive Attack, Morrissey, Nick Cave, PJ Harvey, Paul Simon, Paco de Lucia, Patti Smith ve Wynton Marsalis'in de aralarında olduğu müzisyenleri konuk eden İstanbul Caz Festivali, 25.
Joan Baez - 23.01.2018
İstanbul Caz Festivali, 25. Yılında Efsane Müzisyen Nick Cave'i Ağırlayacak
Haber: Orhan SENCER - Kamera: İstanbul DHA İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, bu yıl 25. yaşını kutlayacak. Çeyrek asır boyunca İstanbullu müzikseverleri, cazın en iyi ve en yeni örnekleriyle buluşturan festival, bu yıl 26 Haziran-17 Temmuz tarihleri arasında, pek çok müzisyeni İstanbul'da ağırlayacak. 25. yıl programının açıklanan ilk sanatçısı ise efsane müzisyen Nick Cave ve grubu The Bad Seeds oldu. Birincisinin düzenlendiği 1994'ten bu yana her yıl Temmuz ayında caz ve güncel müziğin efsane sanatçılarının müzikseverlerle buluştuğu bir geçit töreni haline gelen ve yıllar içinde Al di Meola, Bryan Ferry, Björk, Buena Vista Social Club, David Sanborn, Dead Can Dance, Eric Clapton, George Benson, Grace Jones, Herbie Hancock, John McLaughlin, Joan Baez, Joss Stone, Joe Sample, Keith Jarrett, Marianne Faithfull, Marcus Miller, Massive Attack, Morrissey, Nick Cave, PJ Harvey, Paul Simon, Paco de Lucia, Patti Smith ve Wynton Marsalis'in de aralarında olduğu müzisyenleri konuk eden İstanbul Caz Festivali, 25.
Joan Baez - 23.01.2018
İstanbul Caz Festivali, 25. Yılında Efsane Müzisyen Nick Cave'i Ağırlayacak
Birincisinin düzenlendiği 1994'ten bu yana her yıl Temmuz ayında caz ve güncel müziğin efsane sanatçılarının müzikseverlerle buluştuğu bir geçit töreni haline gelen ve yıllar içinde Al di Meola, Bryan Ferry, Björk, Buena Vista Social Club, David Sanborn, Dead Can Dance, Eric Clapton, George Benson, Grace Jones, Herbie Hancock, John McLaughlin, Joan Baez, Joss Stone, Joe Sample, Keith Jarrett, Marianne Faithfull, Marcus Miller, Massive Attack, Morrissey, Nick Cave, PJ Harvey, Paul Simon, Paco de Lucia, Patti Smith ve Wynton Marsalis'in de aralarında olduğu müzisyenleri konuk eden İstanbul Caz Festivali, 25.
Joan Baez - 29.05.2017
Dünya Müziğinden Örnekler Ankara'da
Klasik müzik ve caz dinleyerek büyüyen aynı zamanda Pink Floyd, Bob Dylan ve Joan Baez hayranı olarak bilinen Mathlouthi, Arap Baharı'nın yaşandığı sırada yayınladığı "Kelmti Horra" isimli eseriyle adını dünyaya duyurdu.
Joan Baez - 23.05.2017
Emel Mathlouthi Ankara'da
Tunuslu protest besteci, gitarist ve solist Emel Mathlouthi yeni albümü "Ensen"in Türkiye Prömiyeri için ilk kez Ankara'da. Ankara Fransız Kültür Merkezi ve Altus Organizasyon işbirliği ile düzenlenen konserde Ankaralı müzikseverler ile buluşacak olan Mathlouthi yüreği sarsan notalarla örülü şarkılarıyla sahnede olacak. Mathlouthi'nin şarkıları Tunus'un sınırlarını aştı. Klasik müzik ve caz dinleyerek büyüyen ama aynı zamanda Pink Floyd, Bob Dylan ve Joan Baez hayranı Mathlouthi'nin ateşli ve coşkulu müziğinin ilhamı da, bu çok kültürlü gelişim süreci oldu.
Joan Baez - 23.06.2016
Joan Baez, İzmir'de Sahne Alacak
ABD'li efsanevi folk müzisyeni Joan Baez, 12 Ağustos'ta İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda konser verecek.
Joan Baez - 23.06.2016
Folk Müziğin Efsane Sesi Joan Baez Bir Kez Daha Türkiye'de
İstanbul Kültür Sanat Vakfı, İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı işbirliği ve Pasion Turca'nın desteğiyle, 1968 kuşağının en etkileyici isimlerinden Joan Baez'i, bu kez İzmir'de hayranlarıyla buluşturuyor.
Joan Baez - 02.07.2015
22. İstanbul Caz Festivali"
Amerikan folk müzik sanatçısı Joan Baez, "22. İstanbul Caz Festivali" kapsamında konser verdi.
Joan Baez - 01.07.2015
22. İstanbul Caz Festivali"
Amerikan folk müzik sanatçısı Joan Baez, "22. İstanbul Caz Festivali" kapsamında 11 yıl aradan sonra Türkiye'deki hayranlarıyla buluşacak.
Joan Baez - 29.06.2015
Caz Festivali İlk Haftasında Yıldız İsimleri Ağırlıyor
Festival, 15 Temmuz tarihine kadar, 15'i aşkın mekândaki 35'in üzerindeki konserde 250'den fazla yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'da ağırlayacak. Festivalin ilk haftasında Joan Baez, Marcus Miller ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın önemli seslerinin konserlerinin yanı sıra, Avrupa ve Türkiye'den caz müzisyenlerini aynı sahnede buluşturan Avrupa Caz Kulubü konser serisinde yer alan WeeD feat Ernst Reijeseger ve Ediz Hafızoğlu feat Herald Lassen konserleri cazseverlerle buluşuyor.
Joan Baez - 22.06.2015
İstanbul Caz Festivaline Yıldız Yağacak
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 18 yıldır Garanti Bankası'nın sponsorluğunda düzenlenen 22. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran'da başlıyor. Festival, 15'i aşkın mekandaki 35'in üzerindeki konserde 250'den fazla yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'da ağırlayacak. Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Melody Gardot ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın önemli seslerinin konserlerinin yanı sıra festival, Fenerbahçe Parkı'ndaki "Parklarda Caz" ve Kadıköy'deki "Gece Gezmesi" etkinlikleriyle Anadolu yakasına da taşınacak.
Joan Baez - 22.06.2015
22. İstanbul Caz Festivali 27 Haziran'da Başlıyor
Festival, 15'i aşkın mekândaki 35'in üzerindeki konserde 250'den fazla yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'da ağırlayacak. Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Melody Gardot ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın önemli seslerinin konserlerinin yanı sıra festival, Fenerbahçe Parkı'ndaki "Parklarda Caz" ve Kadıköy'deki "Gece Gezmesi" etkinlikleriyle Anadolu yakasına da taşınacak.
Joan Baez - 24.03.2015
22. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran'da Başlayacak
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 22'ncisi düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran'da başlayacak. Festival, bu yıl 35'in üzerinde konserle aralarında Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Melody Gardot'un da aralarında bulunduğu 250'den fazla sanatçıyı müzikseverlerle buluşturacak.
Joan Baez - 13.03.2015
Öncü Kadınların Yağlıboya Portreleri The Marmara Pera'da
Tarihin K Hali Sergisi Aralarında Camille Claudel, Clara Zetkin, Duygu Asena, George Sand, Sabiha Sertel, Hannah Arendt, İsadora Duncan, Lou Andreas, Salome, Marie Curie, Rosa Luxemburg, Simone de Beauvoir, Anais Nin, Reha İsvan, Türkan Saylan, Joan Baez, Vilma Espin, Halet Çambel, Dr.
Joan Baez - 24.06.2014
21. İstanbul Caz Festivali 1 Temmuzda Başlıyor
Zülfü Livaneli'nin caz formları ve geleneksel Türk müziğini harmanladığı eseri "Rumi Suite-The Eternal Day"i, sanatçıyla daha önce birlikte birçok kez çalışmış güçlü bir kadro seslendirecek: Piyanist Henning Schmiedt yönetimindeki Henning Schmiedt Altılısı'nda, ünlü caz vokalisti Romy Camerun ve Fazıl Say'dan, Sertab Erener'e, Trilok Gurtu'dan, Okay Temiz'e birçok usta isimle birlikte çalışan genç ve başarılı neyzenlerden Burcu Karadağ'ın yanı sıra trompette Joo Kraus, basta Ralph Gräßler ve davulda Uli Moritz eşlik edecek. Zülfü Livaneli, projenin oluşum sürecini şöyle anlatıyor: "Son yıllarda bu şiirlerin İngilizce çevirilerini elimden düşürmüyor, başucu kitabım olarak sürekli elimin altında bulunduruyordum. Sanırım, her gün okuduğum şiirleri içimde bir yoğunlaşmaya, bir birikime yol açtı. Sanki gece gündüz içimde bir Mevlâna nehri akıyordu. Bir süre sonra bu nehir dışarı akmanın da bir yolunu bulacaktı elbette ve bir gün kendimi bu şiirlere melodiler yazarken buldum. Bir karar değildi bu, kendiliğinden yaşanan bir süreçti. Melodiler ardı ardına adeta fışkırdı, bir suite'e dönüştü ve iki yıllık bir dönem sonunda "Rumî Suite" ortaya çıktı." Dünya promiyerini 26 Ekim 2013 tarihinde Bremen Radyosu'nun ünlü Sendesaal'de yapan"Rumi Suite-The Eternal Day" projesi Türkiye'de ilk defa 21. İstanbul Caz Festivali kapsamında 2 Temmuz Çarşamba akşamı izleyicilerle buluşacak. Kariyeri boyunca 300'ün üzerinde beste yapan, aynı sahneyi paylaştığı Joan Baez, Maria Farantouri, María del Mar Bonet, Udo Lindenberg, Haris Alexiou, Jocelyn B.
Joan Baez - 02.04.2014
Tunuslu Sanatçı Mathlouthi, CRR'de Konser Verecek
Sesiyle Joan Baez, Sister Marie Keyrouz ve Lübnanlı Diva Fairouz'u anımsatan Mathlouthi, sözleri, güçlü rock altyapısı ve trip hop etkileşimleriyle dinleyenleri büyülüyor.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Joan Baez Haberleri | Joan Baez Kimdir - Haberler - Joan Baez haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Joan Baez kimdir, hayatı ve biyografisi. Steve Jobs: Apple kurucusunun bu kadar ünlü olmasına yol açan şey neydi?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.12.2021 06:24:59. #1.16#

title