İtalyan Bisikletçinin Doping Testi Pozitif Çıktı

İtalyan Bisikletçinin Doping Testi Pozitif Çıktı

25.06.2014 20:10 | Son Güncelleme: 25.06.2014 20:10
İtalyan Bisikletçinin Doping Testi Pozitif Çıktı

İtalya Bisiklet Turu’nda yarışan Ulissi, doping iddiasını reddetti.

İtalya Bisiklet Turu'nda (Giro d'Italia) yarışan İtalyan bisikletçi Diego Ulissi'nin 11. etap sonunda girdiği doping testinin sonucu pozitif çıktı.

Sporcunun kulübü Lampre-Merida'dan yapılan açıklamada, 2014 İtalya Bisiklet Turu'nun 21 Mayıs'ta Collechio-Savona arasında koşulan 11. etabı sonunda doping testine giren Ulissi'nin, test sonucunun pozitif çıktığı bildirildi.

Geçirdiği brankospazm rahatsızlığı nedeniyle aldığı nefes açıcıda, 1000 miligrama kadar izin verilen salbutamol maddesini sınırın çok üstünde, 1900 mg kullandığı doping testinde ortaya çıkan Ulissi'nin, geçici olarak yarışlardan men edildiği ve milli takım kampına da katılamayacağı belirtildi.

Öte yandan, Diego Ulissi'nin, rahatsızlığı sebebiyle salbutamol içeren nefes açıcı ile paracetamol kullandığını, bunu da takım doktoruyla birlikte antidoping ajansı yetkililerine zamanında bildirdiği ve çok miktarda ilaç kullandığı iddiasını kesinlikle reddettiği ifade edildi.

Ulissi'nin doping yapmadığının ortaya çıkması için B numunesinin de açılmasını isteyeceği kaydedildi.

Diego Ulissi, İtalya Bisiklet Turu'nda 5. ve 8. etabı kazanmıştı. - Roma

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title