İSMAİL ÖZDEMİR Biyografisi, İSMAİL ÖZDEMİR kimdir?

İsmail Özdemir Biyografisi

İsmail Özdemir
Doğum Yeri Isparta/ Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1985 -
1985 yılında Eskişehir’de doğdu.

İlköğretim ve Lise tahsilini Kayseri’de tamamladı. 2007 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Ülkü Ocakları’nda uzun yıllar görev yaptı. 2005 yılında resmiyet kazanarak ülkemiz yükseköğrenim öğrencilerinin tek temsil kurumu olan Ulusal Öğrenci Konseyi’nin ilk genel başkanı olarak seçildi. 2006 yılında ikinci dönemki seçimleri de kazanarak 2007 yılına kadar görevini sürdürdü.

2007 yılında Kayseri Makine Mühendisleri Odası’nda işe başlayarak çeşitli kademelerde çalıştı. İş Sağlığı ve Güvenliği Konusunda uzman olarak denetimlerde bulundu ve bir süre şube müdür vekilliği görevini yürüttü.
2011 yılında askerlik görevini tamamladı. 2013 yılında hazırladığı "Hidrojenin Ön Karışımlı ve Difüzyon Yanmasının Sayısal Analizi" başlıklı tezinin kabul görülmesiyle Yüksek Lisans eğitimini bitirdi. Akademik çalışmalarıyla bazı uluslararası sempozyumlarda yer aldı. 2008 yılından bu yana Ortadoğu Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kutlu Sesleniş Dergisi’nde hali hazırda Genel Yayın Yönetmenliği görevini sürdürmektedir. 2013 yılında terör örgütü PKK ile yürütülen müzakere sürecinin değerlendirildiği “Barış mı, İhanet mi” isimli kitabı yazmıştır.
Bıçağın İki Yüzü: IŞİD ve PKK'nın Oluşturduğu Terör Tehdidi" adlı kitabı ise 2015 yılında yayımlanmıştır. Türkgücü Ülkü Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesidir.

Devlet Bahçeli Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir.

İsmail Özdemir haberleri için tıklayın

title