İrini Harekatı Haberleri

İrini Harekatı haber, İrini Harekatı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İrini Harekatı - 19.12.2020
Son dakika haberi | Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 2021 yılı bütçe görüşmelerinin son gününde TBMM'de konuştu: (3)
Son dakika politika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yaptırımlardan korkumuz yok. Artık yaptırımlara pabuç bırakacak bir Türkiye yok. Kazandıracak şey yaptırımlar değil Türkiye'nin dostluğudur.
İrini Harekatı - 19.12.2020
"Yaptırımlardan korkumuz yok! Artık yaptırımlara pabuç bırakacak bir Türkiye yok!"
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yaptırımlardan korkumuz yok. Artık yaptırımlara pabuç bırakacak bir Türkiye yok. Kazandıracak şey yaptırımlar değil Türkiye'nin dostluğudur" dedi.
İrini Harekatı - 19.12.2020
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yaptırımlardan korkumuz yok! Artık yaptırımlara pabuç bırakacak bir Türkiye yok!"
Son dakika haberlerine göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Yaptırımlardan korkumuz yok. Artık yaptırımlara pabuç bırakacak bir Türkiye yok. Kazandıracak şey yaptırımlar değil Türkiye'nin dostluğudur" dedi.
İrini Harekatı - 10.12.2020
Son dakika... Bakan Akar, MSB'nin 2021 yılı bütçesi üzerinde TBMM Genel Kurulu'nda konuştu: (1)
Bir son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Akdeniz'de gerilimi tırmandırmak isteyen Yunanistan'dır.
İrini Harekatı - 09.12.2020
Sözcü Çelik: Türkiye'ye yaptırım dili kullanmak tamamen bir akıl tutulmasıdır
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Türkiye olmadan Avrupa'nın güvenliği olmaz. Sadece mülteci meselesinde bile Türkiye bu kadar mülteciyi misafir ederek Avrupa demokrasilerini kurtarmıştır.
İrini Harekatı - 05.12.2020
Uluslararası hukuk İrini harekâtı eyleminde neden Türkiye'den yana?
İstanbul'daki Ambarlı limanından demir alarak Libya'nın Misurata limanına boya malzemesi, gıda ve insani yardım malzemesi götürmek için yola çıkan "Roseline A" isimli Türk bayraklı ticaret gemisi, AB'nin meşruiyeti tartışmalı İrini harekatı kapsamında 22 Kasım'da "Hamburg" adlı Alman...
İrini Harekatı - 02.12.2020
Libya'nın BM Daimi Temsilcisi'nden AB ülkelerine "Libya'da diyaloğu desteklemeleri" çağrısı
Libya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Tahir es-Sunni, Avrupa Birliği (AB) ülkelerine Libya'da diyaloğu destekleme konusunda çabalarını birleştirmeleri çağrısında bulundu.
İrini Harekatı - 01.12.2020
Bahçeli: CHP milletvekilinin Türk ordusuna 'satılmış' demesi, Türkiye husumetinin kök salmasıdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna 'satılmış' demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır.
İrini Harekatı - 01.12.2020
Bahçeli: CHP milletvekilinin Türk ordusuna 'satılmış' demesi, Türkiye husumetinin kök salmasıdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna 'satılmış' demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir, kepazeliktir, Türkiye husumetinin kök salmasıdır.
İrini Harekatı - 01.12.2020
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Fransızlar ister kabul etsinler, ister etmesinler, ister sevsinler ister sevmesinler, Dağlık Karabağ Azerbaycan toprağıdır, Karabağ Türk'tür, Karabağ ebediyen Türk yurdudur.
İrini Harekatı - 27.11.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, gündemi değerlendirdi Açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "ABD gibi dünyanın çok önemli ülkelerinden birisinin başkanı olan kişinin, Türkiye'ye karşı tavırlarında daha ılımlı, dengeli, daha rasyonel adımlar atacağı kanaatindeyim." dedi.
İrini Harekatı - 27.11.2020
Türk bayraklı ticari gemideki hukuksuz aramaya ilişkin soruşturma başlatıldı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk bayraklı "ROSELİNE-A" isimli ticari geminin açık denizde uluslararası hukuka aykırı şekilde durdurularak aranmasına ilişkin resen soruşturma başlattı.
İrini Harekatı - 26.11.2020
Çavuşoğlu, Stoltenberg ile İrini Harekatı'nın Türk gemisine yönelik eylemini ele aldı Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'le yaptığı telefon görüşmesinde, İrini Harekatı kapsamında Akdeniz'de Türk ticaret gemisine yönelik hukuk dışı aramanın kabul edilemez olduğunu vurguladı.
İrini Harekatı - 26.11.2020
25 Kasım 2020 Haberleri
25 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
İrini Harekatı - 25.11.2020
MGK: Mezkur uygulamaya karşı her alanda gerekli adımlar atılacak
MİLLİ Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sonrası yayımlanan bildiride, "Amacı ve meşruiyeti tartışmalı olan ve zaman içinde meşru Libya hükümetine yönelik aleni bir ambargoya dönüşen İrini Harekatı kapsamında yapılan tek taraflı, uluslararası hukuka ve müttefiklik ilişkilerine tamamen aykırı...
İrini Harekatı - 25.11.2020
MGK bildirisinde, İrini Harekatı kapsamında Türk gemisine yönelik tek taraflı, uluslararası hukuka ve müttefiklik ilişkilerine aykırı müdahale kınandı
MGK bildirisinde, İrini Harekatı kapsamında Türk gemisine yönelik tek taraflı, uluslararası hukuka ve müttefiklik ilişkilerine aykırı müdahale kınandı.
İrini Harekatı - 25.11.2020
CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Bülent Arınç'ın, Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden ayrılmasına ilişkin, "Arınç, AKP'nin ilk kurucusu 3 kişiden biridir, gerçekleri söylediği için yol ayrımına gitmiştir.
İrini Harekatı - 24.11.2020
Son dakika gündem: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Akdeniz'de Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramaya tepki Açıklaması
Gelen son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İrini Harekatı'nda görevli Alman fırkateyninin, Türkiye'den Libya'ya gıda ve boya gibi çeşitli maddeler taşıyan gemiyi Doğu Akdeniz'de durdurarak, uluslararası hukuka aykırı şekilde aramasına ilişkin, "Sahada da cevabını vereceğiz, aynı şekilde hukuki ve...
İrini Harekatı - 24.11.2020
Bakan Çavuşoğlu: (İrini Harekatı'nın Türk gemisine yönelik eylemi) "Sahada da cevabını vereceğiz, hukuki ve siyasi süreçleri de takip edeceğiz"
Bakan Çavuşoğlu: (İrini Harekatı'nın Türk gemisine yönelik eylemi) "Sahada da cevabını vereceğiz, hukuki ve siyasi süreçleri de takip edeceğiz"
İrini Harekatı - 24.11.2020
MSB'den Türk gemisindeki hukuksuz aramaya ilişkin açıklama Açıklaması
Söz konusu ticari geminin, 22 Kasım 2020'de açık denizde saat 12.30'da telsizden İrini Harekatı unsurlarından Alman Hamburg Fırkateyni tarafından sorgulandığı bildirilen açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı: "Bilahare, İrini Harekat Merkezi tarafından gemide arama yapmak için izin istenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından gemide arama izni verilmediği saat 17.44'de İrini Harekat Merkezine bildirilmiştir. Bayrak devleti ve gemi kaptanının rızası olmamasına rağmen Alman fırkateyninin silahlı ve teçhizatlı arama timi, helikopter ile saat 18.00'de cebren gemiye çıkmıştır. Arama timi tarafından gemide detaylı arama gerçekleştirilmiş, 23 Kasım sabahı saat 09.30'da arama timi helikopterle gemiden ayrılmıştır. Yaklaşık 16 saat süren arama faaliyeti esnasında, ROSELİNE-A gemisinin mürettebatı bir yere toplanmış, personele suçlu muamelesi yapılmıştır." Aramanın, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin izin vermediğini ısrarla ileterek durumu protesto etmesi ve yapılan aramalarda herhangi bir şüpheli duruma rastlanmaması (geminin yükü un, yağ, bisküvi, et kozmetik, sağlık vb tüketim malzemeleri ve inşaat malzemeleridir) nedeniyle sonlandırıldığı aktarılan açıklama, şöyle devam etti: "Uluslararası hukuka aykırı olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin rızası olmadan, korsanvari bir şekilde gemiye çıkılması ve gemi mürettebatına suçlu muamelesi yapılması tamamen hukuka ve teamüllere aykırıdır. İlaveten bu tarz gayri hukuki bir uygulamanın müttefik bir donanma tarafından yapılması ise ayrıca düşündürücüdür. Yapılan bu yanlış uygulamada denizdeki gemilere komuta eden operasyon komutanının, yanlı ve duygusal davrandığı açıktır. Bu konudaki her türlü hakkımız mahfuzdur. Bu tür kabadayılıkların, başka uygulamalara örnek olacağı unutulmamalıdır." Açıklamada, haziran ayındaki Courbet olayında olduğu gibi, bu olayın ardından yapılan açıklamaların da tam gerçeği yansıtmadığı, gerçeklerin örtbas edilmeye ve çarpıtılmaya çalışıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Irini Harekatı bugüne kadarki sonuçları itibariyle açık denizlerin serbestisi ilkesini ihlal eden ve Hafter güçlerine verilmekte olan desteği görmezden gelen, meşruiyeti tartışmalı bir faaliyettir.
İrini Harekatı - 24.11.2020
Sözcü Çelik: Arınç'ın değerlendirilmelerine katılınmadığı açık bir şekilde ifade edildi
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, eski Meclis Başkanı AK Parti'li Bülent Arınç'ın katıldığı canlı yayındaki sözlerine ilişkin, "Belli polemik konular öne çıktı röportaj ile ilgili olarak. Bununla ilgili değerlendirme yapıldı.
İrini Harekatı - 24.11.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Pandemi sürecinde yaşananlara baktığımızda öğretmenlerimizin hayatımızda ne kadar büyük bir yer kapladıklarını görmüş oluyoruz.
İrini Harekatı - 24.11.2020
AB'den Türk gemisindeki aramaya ilişkin açıklama
Avrupa Birliği (AB), İrini Operasyonu kapsamında Akdeniz'de Türk gemisinde yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin, Türkiye'den arama için rızasının istendiğini, belirledikleri sürede onay gelmeyince gemide arama yapıldığını ve yasa dışı malzemeye rastlanmadığını bildirdi.
İrini Harekatı - 24.11.2020
Bakan Akar: "Uluslararası hukuk ne diyorsa, teamüller neyse ona göre hakkımızı hukukumuzu savunacağız"
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Uluslararası hukuk ne diyorsa, teamüller neyse ona göre hakkımızı hukukumuzu savunacağız. Bayrak ülkesi müsaadesi olmadan yapılması yanlıştır" dedi.
İrini Harekatı - 24.11.2020
Son dakika haber: Milli Savunma Bakanı Akar'dan Türk ticari gemisindeki hukuk dışı aramaya tepki Açıklaması
Son dakika haberleri... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Doğu Akdeniz'de Türk ticari gemisinde yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin, "Tamamen uluslararası hukuka aykırı, teamüllere aykırı bir şekilde icra edilmiştir.
İrini Harekatı - 24.11.2020
Son dakika! Bakan Akar: Yanlış yapılmıştır, gerekli işlemler yapılacak
Son dakika gündem haberine göre MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk ticari gemisinde hukuk dışı aramaya ilişkin, "Olay tamamen uluslararası hukuka aykırı, teamüllere aykırı bir şekilde icra edilmiştir.
İrini Harekatı - 24.11.2020
Son dakika haber | Bakan Akar: Yanlış yapılmıştır, gerekli işlemler yapılacak
Son dakika haberler... MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk ticari gemisinde hukuk dışı aramaya ilişkin, "Olay tamamen uluslararası hukuka aykırı, teamüllere aykırı bir şekilde icra edilmiştir.
İrini Harekatı - 24.11.2020
Türk gemisine hukuk dışı arama
Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, pazar günü Akdeniz'de Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramaya ilişkin, Alman askerlerinin "kendilerinden talep edileni yaptığını" savundu.
İrini Harekatı - 24.11.2020
Milli Savunma Bakanı Akar: "İrini harekatını yönetenler ön yargılı ve objektiflikten uzak hareket ettiler."
Milli Savunma Bakanı Akar: "İrini harekatını yönetenler ön yargılı ve objektiflikten uzak hareket ettiler.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İrini Harekatı Haberleri | İrini Harekatı Haber - Haberler - İrini Harekatı haberleri, son dakika irini harekatı haber ve gelişmeleri burada. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Yaptırımlardan korkumuz yok, artık yaptırımlara pabuç bırakacak bir Türkiye yok.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:06:12. #1.16#
title