Haberler

İrfan Tatlıoğlu Biyografisi

İrfan Tatlıoğlu
Doğum Tarihi1.10.1962

İrfan Tatlıoğlu Kimdir ?

01.10.1962 tarihinde Orhaneli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Orhaneli’de, Lise eğitimini ise Bursa Demirtaş Endüstri Meslek Lisesi motor bölümünde tamamladı.

1979 yılında girdiği üniversite sınavında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü kazandı. Ancak hem abisinin üniversite öğrencisi olması hem de o dönemde yaşanan siyasi karışıklıklar nedeni ile ailesinin de isteğine uyarak üniversite kaydını yaptırmayıp babasının yanında ticaret hayatına atıldı.

1982 yılı Mart ayında askerlik görevini yapmak üzere önce Van’a ardından da Hakkâri Uludere’ye gitti. Vatani görevi sırasında rahatsızlanması üzerine Orhaneli ‘ye geri döndü ve ailesinin yanında ticaret hayatına devam etti.

1985 yılında eşi Kadriye Tatlıoğlu ile evlendi ve bu evlilikten 4 çocuğu oldu.

Siyasi yaşamına 1978 yılında Milli Talebe Birliği ile başlayan Tatlıoğlu, sırası ile Refah Partisi ve AK Parti’de farklı görevlerde bulundu. 2004 seçimlerinde AK Parti’den Belediye Başkanı olarak Orhaneli’ye hizmete başladı. 2009 seçimlerinde de Orhaneli’ den yeniden Belediye Başkanı seçilen İrfan Tatlıoğlu, 2014 seçimlerinde 3.kez belediye başkanı seçilerek Orhanelili’ler tarafından bu göreve yeniden layık görüldü.

title