Irak'ta konser veren Koray Avcı, bayrak indirttiği iddialarına yanıt verdi

Irak'ta konser veren Koray Avcı, bayrak indirttiği iddialarına yanıt verdi

Şarkıcı Koray Avcı'nın bayramın ilk gününde Süleymaniye kentinde düzenlediği konserde " IKBY bayrağının indirilmemesi durumunda konser vermeyeceğini" söylemesi üzerine bayrağın indirildiği iddia edildi. Avcı konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaparak haberleri yalanladı.

Irak'ta konser veren Koray Avcı, bayrak indirttiği iddialarına yanıt verdi

Bayramın ilk günü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) Süleymaniye kentinde konser veren Koray Avcı'nın "IKBY bayrağının indirilmemesi durumunda konser vermeyeceğini" söylediği iddia edildi. Konunun sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Avcı'dan açıklama geldi.

YENİ UYANDIM

Instagram hesabından konuyu yalanlayan Koray Avcı şunları söyledi: Yeni uyandım! Haberleri okudum. Süleymaniye'de verdiğimiz konserlerin diğer konserlerden hiçbir farkı yoktu. Gittik, konserlerimizi planlandığı gibi yaptık, eğlendik, eğlendirdik ve döndük. Sosyal medyada çıkan haberler asılsızdır. Bu vesile ile Süleymaniye Romani Amfi Tiyatrosu'nu ve Grand Millenium Otel'inin salonunu dolduran müzikseverlere teşekkür ederim. Sevgilerimle. Koray Avcı

NE OLMUŞTU?

Koray Avcı'nın Süleymaniye'de Hewari Şar Parkı'nda verdiği konserde, "Sahnenin üstünde bulunan IKBY bayrağının indirilmesini istediği ve indirilmediği takdirde konser vermeyeceğini söylediği" belirtildi.

Süleymaniye kaymakamı Awat Muhammed IKBY bayrağının indirilme iddialarının doğru olmadığını iddia ederken, sosyal medyada birçok kullanıcı söz konusu fotoğrafı paylaşarak Avcı'ya ve organizatörlere sert şekilde tepki gösterdi. Rudaw'da yer alan habere göre, konuya ilişkin Hewari Şar Parkı'nın Müdürü Rebin Şeyh Cemil ise bir açıklama yapmadı.

Süleymaniye Kültür Genel Müdürü Babekir Dıreyi de "IKBY bayrağının indirilmesi haberinin doğru olması durumunda, konseri düzenleyen şirket hakkında soruşturma başlatacaklarını" açıkladı.

Irak'ta konser veren Koray Avcı, bayrak indirttiği iddialarına yanıt verdi
YORUMLAR (49)

 • HİZRETİ EBDULAH:
  Bu Bayrak Hastaliklari Dünyada sadece Faşistlerde var. Oysa tüm Dünyada bütün Halklarin Bayraklarina Deyerlerine Sembolerine saygi göstermek gerekir.
 • ALİ:
  Ulan mal diye yazisina basliyan mal asil mal sensin hemde malin onde gideni essgin bile kafasi senden iyi calisir
 • ADAM MÜRİDLERİNE KONSER VERMİŞ NE PPK SI:
  ulan mal: celal talabanin partisinin sembolü ; ıkby şia ya daha yakındır; şia suriyede ypg ile savaşta ne aptal insanlarsınız ;türkiyenin suriyede bulunma sebebide şia, iyice kafayı sıfırladınız ya! bu kby aynı zamanda kürtlerin işitten savaşarak adığı tartışmalı bölgeleri direk şiaya teslim edip kaçmışlardı, koyun sizden daha iyi gündem takip ediyor; ne pkk sı malistan!
 • İBRAHİM DEMİR:
  Irkçılık yapmayın bize barbarlık deyil sevgi saygı lazim
Tüm 49 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.